منظور از گاوصندوق مدارس چیست؟

منظور از گاوصندوق مدارس چیست؟

برخی از افراد فکر می ‌کنند که در مدارس فقط از گاوصندوق‌ های اداری یا خانگی، استفاده می ‌شود. این تفکر کاملاً نادرست است؛ زیرا، در مدارس از گاوصندوق ‌های مخصوص استفاده می‌ کنند که به آن ها گاوصندوق مدارس گفته می ‌شود. این محصول در مدارس معمولاً برای نگهداری و محافظت از مدارک و سرمایه نقدی موجود، مورد استفاده قرار می ‌گیرد. در واقع، نمی ‌توان مدارک شخصی دانش آموزان، معلمان، نامه ‌های آموزش و پرورش یا موارد ارزشمند دیگری را در کمدهای ساده نگهداری کرد. به همین خاطر به گاوصندوق نیاز است که این گاوصندوق ‌ها دارای ویژگی ‌ها و مشخصات خاصی هستند. برخی از ویژگی های گاوصندوق های مدارس شامل: کیفیت و امنیت بالا، سیستم قفل ایمن، گارانتی و خدمات پس از فروش، فضای داخلی زیاد، قیمت مناسب و… می ‌باشند. برای آشنایی بیشتر با گاوصندوق مدارس، بهتر است تا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

اهمیت و ضرورت استفاده از گاوصندوق مدارس

هر یک از شما عزیزان ممکن است سوال کنید که اهمیت و ضرورت استفاده از گاوصندوق مدارس چیست؟ یا چرا از گاوصندوق باید در مدارس و مراکز آموزش و پرورش استفاده کرد؟ در پاسخ به این سوالات باید بیان کنیم که مدارس یا مراکز آموزش و پرورش، همواره محل ‌های پر رفت و آمدی هستند که هر شخصی به راحتی می ‌تواند به اشیا قیمتی یا مدارک با ارزش آن هادسترسی پیدا کند. برای این که این مدارک در محیطی امن نگهداری شوند، نیاز است تا از گاوصندوق مدارس استفاده شود.

در واقع، می‌ توان مدارک با ارزش، سرمایه ‌های نقدی یا سایر اسناد مهم و نامه‌ های آموزش و پرورش و…، را در این گاوصندوق ‌ها قرار داد و با خیالی راحت از آن ها نگهداری کرد. علاوه بر این، با این کار می ‌توان امکان سو استفاده کردن از مدارک موجود را به کمترین میزان ممکن رساند. گاوصندوق مدارس فقط مختص این محیط‌ها بوده و نمی‌ توان از آن ها در بانک‌ ها، فروشگاه ‌ها، طلا فروشی ‌ها و…، استفاده کرد. زیرا، این محصول امنیتی که یک طلا فروشی به آن نیاز دارد را نمی‌ تواند به طور کامل مهیا کند. لذا، فقط مختص مراکز آموزشی، ادارات آموزش و پرورش و مدارس طراحی و تولید شده‌ است.

 

اهمیت و ضرورت استفاده از گاوصندوق مدارس

 

مشخصات و ویژگی های گاوصندوق مدارس

همان طور که در ابتدای مطلب بیان کردیم، گاوصندوق مدارس دارای مشخصات و ویژگی ‌های بسیار زیادی است. در واقع این ویژگی ‌ها سبب شده ‌اند تا گاوصندوق مخصوص مدرسه‌ ها منحصر به فرد باشند که تعدادی از این ویژگی ‌ها و مشخصات شامل موارد زیر می ‌باشند:

 

داشتن فضای جداگانه

اولین مورد مربوط به فضای داخلی جداگانه در این گاوصندوق است. در واقع، محصول به نحوی طراحی شده که هر یک از مسئولین، مدیران یا ناظمان، بتوانند به تفکیک اسناد و مدارس مورد نیاز را در داخل گاوصندوق قرار دهند. فضای داخلی آن ها به صورت جداگانه بوده و می‌ توان هر یک از مدارک را در بخشی قرار داد. معمولاً گاوصندوق مدارس دارای چند طبقه و بخش مختلف هستند تا افراد مختلفی بتوانند از آن استفاده کنند. اما این افراد شامل دانش آموزان نبوده و فقط ناظمان معاونان و مدیران می ‌توانند از آن استفاده نمایند.

 

جادار بودن گاوصندوق مدارس

مورد دوم مربوط به جادار بودن گاوصندوق مدارس است و همان طور که بیان کردیم این گاوصندوق ‌ها دارای طبقات مختلفی هستند و این موضوع بیانگر جادار بودن آن ها می‌ باشد. با گذاشتن یک یا چند مدرک، محیط درون گاوصندوق به اتمام نرسیده و می‌ توان به مدارک زیادی را در آن قرار داد. ویژگی اصلی این محصول نیز مربوط به استفاده طولانی مدت از آن ها در مدرسه ‌های مختلف می‌ باشد. با استفاده از آن، هیچ یک از مسئولین نگران کمبود جا نخواهند بود.

 

قابلیت نسوز بودن

مورد سوم مربوط به نسوز بودن گاوصندوق مدارس می ‌باشد که از اهمیت ویژه ‌ای برخوردار است. زیرا، اغلب مدارکی که در گاوصندوق قرار می ‌گیرند، از جنس کاغذ هستند و اگر حرارت زیاد شود یا آتش سوزی رخ دهد، ممکن است فوراً آتش بگیرند. به همین خاطر، یک گاوصندوق باید دارای قابلیت نسوز بودن باشد. البته، گاوصندوق ‌ها دارای درجه نسوز بودن بسیار کمی هستند؛ لذا، هر یک از خریداران باید به رتبه نسوز بودن یا درجه‌ بندی آن ها توجه کنند. اگر درجه و رتبه نسوز بودن یک گاوصندوق بالا باشد، محتویات داخل آن نیز مقاومت خوبی در برابر حرارت و آتش سوزی خواهند داشت.

 

مشخصات و ویژگی های گاوصندوق مدارس

 

ضد سرقت بودن گاوصندوق مدارس

مورد بعدی مربوط به ضد سرقت بودن گاوصندوق مدارس می ‌باشد. در واقع، یک گاوصندوق در صورتی می ‌تواند مورد اطمینان باشد و امنیت زیادی را برای کاربران فراهم آورد که ضد سرقت باشد. مخصوصاً در مکان ‌هایی مثل آموزش و پرورش و مدارس که رفت و آمد بسیار زیاد است، این مورد از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار می ‌باشد. لذا، خریداران باید در زمان تهیه آن حتماً از فروشنده بخواهند تا سیستم‌ های مربوطه مثل: سیستم هشدار دهنده، سیستم آژیر و سایر سیستم ‌ها را بر روی گاوصندوق نصب نمایند. در این صورت، اگر فردی متفرقه بخواهد درب گاوصندوق را باز کرده اسناد و مدارکی را بردارد، صدای آژیر پخش شده یا پیامکی به صاحب گاوصندوق ارسال می ‌شود و آن را از این موضوع مطلع می‌ سازد. علاوه بر این، سیستم ‌هایی وجود دارند که می‌ توان با فشردن یک دکمه حتی از راه دور، درب گاوصندوق را بست و از سرقت افراد پیشگیری کرد.

 

قیمت مناسب

مورد بعدی که جزء مشخصات و ویژگی‌ های گاوصندوق مدارس به شمار می‌ آیند، مقرون به صرفه بودن و قیمت مناسب این محصول می ‌باشد. درست است که این گاوصندوق‌ ها دارای ابعاد و اندازه ‌های حجیمی هستند؛ اما، در عین حال قیمت مناسبی نیز دارند. برخی از افراد برای کاهش قیمت در این گاوصندوق‌ ها، از قفل ‌های مکانیکی استفاده می ‌کنند. لذا، باید به این موضوع توجه کنید که قفل ‌های مکانیکی امنیت زیادی در برابر سرقت ندارند. به همین خاطر پیشنهاد می ‌کنیم که حتماً از قفل ‌های دیجیتالی یا بیومتریک استفاده نمایید. در واقع، امکان سرقت از این قفل ‌ها به کمترین میزان ممکن می رسد.

 

برای آشنایی با عوامل اثر گذار بر قیمت گاوصندوق کلیک کنید

 

ضد ضربه بودن

یکی دیگر از ویژگی ‌های گاوصندوق مدارس ،ضد ضربه بودن آن است. در واقع، نباید این محصول در صورت هرگونه ضربه ‌ای، درب یا بدنه اش باز شود. زیرا، برخی از افراد از طریق ضربه زدن به درب یا لولا‌ها آن را باز کرده و می ‌توانند به راحتی محتویات داخل آن را به سرقت ببرند. حتماً توجه کنید که گاوصندوق مدارس باید دارای این ویژگی بوده و در برابر هرگونه ضربه، دریل، دیلم و… مقاومت داشته باشد.

 

داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش

ویژگی دیگر این محصول، مربوط به داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش یا همان ضمانت نامه می‌ باشد. محصولی که کیفیت بالایی داشته و از فولادهای مرغوب برای ساخت آن استفاده شده باشد، همواره دارای گارانتی و خدمات پس از فروش خواهد بود. لذا اگر در زمان خرید متوجه شدید که محصول انتخابی شما دارای گارانتی یا خدمات پس از فروش نیست، از خرید آن امتناع کنید.

 

ضد آب بودن گاوصندوق مدارس

مورد بعدی مربوط به ضد آب بودن گاوصندوق مدرسه ها می‌ باشد که ممکن است در صورت بروز سیل یا نشتی آب یا هر عامل دیگری، گاوصندوق در معرض آب به میزان زیادی قرار گیرد. به همین خاطر گاوصندوق حتماً باید ضد آب بوده و بدنه و درب آن یا حتی محتویاتش، در برابر نفوذ آب و رطوبت، دچار هیچ مشکلی نشوند. معمولاً اغلب گاوصندوق‌ های مدارس دارای ویژگی ضد آب هستند و در صورتی که با این مشکل مواجه شوند، دچار هیچ نوع آسیبی نخواهند شد.

 

قیمت گاوصندوق مدارس چقدر است؟

هم اکنون که با گاوصندوق مدارس و ویژگی ‌های آن آشنا شدید، ممکن است سوال کنید که قیمت این محصول چقدر است؟ در پاسخ به سوال هر یک از شما عزیزان می ‌توانیم بیان کنیم که قیمت گاوصندوق مدارس تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و در واقع نرخ ثابتی برای آن وجود ندارد. طبیعتاً اگر یک گاوصندوق دارای مشخصات بیان شده مثل ضد آب بودن یا نسوز بودن و… باشد، قیمت آن نیز بیشتر از محصولی است که این ویژگی‌ها را ندارد. یا همواره محصولی که دارای گارانتی و خدمات پس از فروش است نرخ بالاتری نسبت به سایر محصولات مشابه دارد.

همچنین وزن و ابعاد یک گاوصندوق نیز تا حد زیادی بر قیمت نهایی آن اثرگذار هستند. لذا، اگر می ‌خواهید تا از قیمت روز هر یک از انواع گاوصندوق‌ های مدارس یا سایر محصولات مشابه آشنا شوید، می ‌توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار نمایید. به یاد داشته باشید که در زمان خرید، حتماً باید به سایت ‌های معتبری مراجعه نمایید. با این کار می توانید هم محصولاتی با کیفیت را خریداری کنید و هم برای آن محصولات، قیمت پایین ‌تری را پرداخت نمایید. برای داشتن خریدی مطمئن و ایمن می ‌توانید به سایت ایران کاوه مراجعه کرده و با همکاران ما ارتباط برقرار نمایید.

 

قیمت گاوصندوق مدارس چقدر است؟

 

سوالات متداول در رابطه با گاوصندوق مدارس

  • منظور از گاوصندوق مدارس چیست؟ محصولی که در مدارس، مراکز آموزش و پرورش و موارد این چنینی از آن برای نگهداری اسناد و مدارک دانش آموزان و معلمان استفاده می ‌شود، گاوصندوق مدارس می ‌گویند.
  • گاوصندوق مدارس دارای چه ویژگی‌ ها و مشخصاتی می ‌باشند؟ این محصول دارای ویژگی‌هایی اعم از: نسوز بودن، ضد آب بودن، ضد سرقت بودن، دارای گارانتی و ضمانت ‌نامه، مقرون به صرفه بودن و… می ‌باشند.
  • قیمت گاوصندوق مدارس چقدر است و چگونه می‌ توان آن را خریداری کرد؟ قیمت گاوصندوق مدارس تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و هرچه دارای ویژگی ‌ها و وزن بیشتری باشد، طبیعتاً قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. برای خرید این محصول می‌ توانید به سایت معتبری مثل ایران کاوه مراجعه نموده و با پرداخت کمترین مبلغ، باکیفیت ‌ترین گاوصندوق ها را خریداری نمایید.

 

خلاصه مطلب

 ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را به طور کامل مفصل با گاوصندوق مدارس آشنا کرده و اطلاعات کاملی در رابطه با این محصول در اختیارتان قرار دهیم. به یاد داشته باشید که از این محصول فقط در مدارس می‌ توان استفاده نمود. لذا، بانک‌ ها، طلافروشی‌ ها، ادارات و… بهتر است که گاوصندوق مخصوص به خود را تهیه و استفاده نمایند. اگر سوال دیگری در این زمینه دارید و یا می ‌خواهید برای خرید گاوصندوق مدارس یا سایر گاوصندوق ‌های مربوطه اقدام نمایید، می ‌توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی