گاوصندوق ضد آب یا گاوصندوق واترپروف چیست؟

گاوصندوق ضد آب یا گاوصندوق واترپروف چیست؟

گاوصندوق ضد آب که با نام گاوصندوق واترپروف نیز شناخته می ‌شود و یکی از محصولاتی است که اغلب افراد متقاضی خرید آن می ‌باشند. زیرا، زمانی که یک فرد برای خرید گاوصندوق اقدام می ‌کند، نیاز دارد تا هم خود گاوصندوق و هم محتویات درون آن، در مقابل نفوذ آب یا رطوبت مقاوم باشند. پس از اطمینان از ضد آب بودن گاوصندوق، اقدام به خرید این محصول کرده و می‌ تواند آن را از برندهای مختلف مثل ایران کاوه تهیه نماید. گاوصندوق ضد آب یا واترپروف، دارای ویژگی‌ های منحصر به فردی است که سبب محبوبیت این محصول شده اند. روش ‌های مختلفی برای شناسایی این محصول وجود دارند که بهتر است برای آشنایی با آن ها و اطلاع از قیمت گاوصندوق واترپروف، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

گاوصندوق واترپروف چیست؟

در بخش ابتدایی بیان کردیم که به محصولی که در مقابل نفوذ آب و رطوبت و سایر موارد این چنینی، مقاوم باشد؛ گاوصندوق ضد آب یا واترپروف گفته می ‌شود. در واقع، این گاوصندوق زمانی که در معرض فشار آب زیادی قرار گیرد، منبسط می ‌شود و از بروز آن به داخل محصول پیشگیری می ‌کند. لازم به ذکر است تا بدانید که گاوصندوق واترپروف، علاوه بر این که دارای بدنه‌ و دربی ضد آب است، قفل آن نیز به نحوی طراحی شده که در برابر آب و رطوبت مقاومت کند. به طوری که قفل آن در برابر نفوذ آب مقاوم بوده و اتصالات آن دچار اختلال نخواهند شد. انواع مختلفی از این گاوصندوق در اشکال، ابعاد و رنگ ‌های مختلفی تولید شده و در بازار عرضه می ‌شوند.

لذا، هر فردی می ‌تواند محصول مورد نیاز خود را سفارش داده و تهیه نماید. اغلب افراد در زمان خرید به ضد آب بودن گاوصندوق اهمیتی نمی ‌دهند و اولویت آن ها نسوز بودن و ضد سرقت بودن است. به همین خاطر باید بدانید که این موضوع نیز از اهمیت و جایگاه ویژه ‌ای برخوردار است. شما باید محصولی را تهیه کنید که در عین نسوز و ضد سرقت بودن، دارای قابلیت ضد آب بودن نیز باشد. این محصول، دارای ویژگی‌ ها و مشخصات منحصر به فردی است که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد.

 

برای آشنایی با گاوصندوق آسانسوری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

ویژگی ها و مشخصات گاوصندوق ضد آب

گاوصندوق واترپروف یا گاوصندوق ضد آب همانند سایر گاوصندوق ‌ها، دارای ویژگی ‌ها و مشخصات بسیار زیادی می ‌باشد. تعدادی از مهم ترین این ویژگی ‌ها که موجب شده ‌اند تا گاوصندوق ضد آب فوق العاده و انحصاری شود، شامل موارد زیر می ‌باشند:

 • درجه ضد آب بودن این محصولات به حدی است که اگر آن ها را در اعماق اقیانوس ‌ها نیز بیندازند، هیچ آب یا رطوبتی داخل آن ها نفوذ نخواهد کرد. در زمان ساخت آن ها از فولادهایی استفاده شده تا اگر گاوصندوق در معرض فشار آب زیاد نیز قرار گیرد، منبسط شده و مانع از نشت آب به داخل محفظه می ‌شوند.
 • ویژگی دیگر مربوط به مقاومت زیاد این محصول در برابر آب و رطوبت است. در واقع، این محصول به نحوی طراحی شده که هم بدنه و درب آن و هم تمامی سیستم‌ های رمزنگاری قفل آن نیز ضد آب هستند. برخلاف سایر محصولات برقی، اگر قفل و سیستم این محصول با آب ارتباط برقرار کنند، اتصال نکرده و دچار هیچ مشکلی نمی ‌شوند. به نوعی که می ‌توان گاوصندوق را در اعماق اقیانوس انداخته شده و سپس آن را از آب خارج کرده و بدون وجود هیچ گونه اختلالی، قفل اش را باز نمود و از آن استفاده کرد.
 • فراموش نکنید که فرقی نمی ‌کند قفل به کار گرفته شده در این گاوصندوق، مکانیکی یا دیجیتالی یا بیومتریک باشد. در هر صورت، قفل ها نیز به نحوی طراحی شده اند که هیچ گونه آب و رطوبتی نمی ‌تواند به داخل محفظه نفوذ کرده و آن را دچار اختلال و آسیب کنند.
 • به یاد بسپارید که از استانداردهای مختلفی برای ساخت گاوصندوق واترپروف استفاده می‌ کنند که یکی از معروف‌ ترین آن ها استاندارد atl می ‌باشد. این استاندارد همواره توسط کشور آمریکا و در یک مرکز آمریکایی انجام می ‌شود. این استاندارد ادعا می ‌کند که محصول ساخته شده حتی اگر ساعت ‌ها در آب غوطه ور شود، دچار هیچ مشکلی نخواهد شد.

ویژگی ها و مشخصات گاوصندوق ضد آب

اهمیت و ضرورت ضد آب بودن گاوصندوق

شما عزیزان ممکن است سوال کنید که اهمیت و ضرورت ضد آب بودن برای یک گاوصندوق چیست؟ یا چرا یک گاوصندوق باید ضد آب باشد؟ در پاسخ به این سوالات می ‌توانیم بیان کنیم که دلایل بسیار زیادی وجود دارند که یک گاوصندوق باید ضد آب باشد که تعدادی از آن ها شامل موارد زیر هستند:

 • شرایط زیست محیطی
 • خطرات موجود برای گاوصندوق
 • نوع استفاده از گاوصندوق

هر یک از این عوامل موجب می ‌شوند تا یک گاوصندوق ضد آب بوده و اهمیت زیادی این موضوع برای آن ها داشته باشد. در صورتی که یک گاوصندوق ضد آب باشد، به مرور زمان پوسیده و فرسوده نشده و دچار خوردگی یا عواملی از این قبیل نیز نخواهد شد. لذا، می‌ توان با خیالی راحت از آن در محیط‌ های مرطوب و شرجی به صورت طولانی مدت، استفاده کرد.

 

گاوصندوق ضد آب مناسب چه افرادی است؟

در بخش قبلی بیان کردیم که می‌ توان با خیالی راحت در محیط ‌های مرطوب و شرجی از گاوصندوق ‌های واترپروف استفاده کرد. با این حال، ممکن است این سوال پیش بیاید که این گاوصندوق ‌ها مناسب چه افرادی هستند؟ یا در چه مکان‌ هایی می ‌توان از آن ها استفاده کرد؟ در پاسخ به سوالات این چنینی می ‌توانیم بیان کنیم که گاوصندوق ‌های ضد آب مناسب تمامی افراد هستند. اما، برخی از آن ها احتیاج بیشتری به این محصول دارند. به طور مثال: مشاغلی اعم از صرافی ‌ها، برخی از سازمان‌ ها، مشاغلی که اسناد و مدارک مهمی را باید در داخل گاوصندوق نگه دارند یا برخی از شرکت‌ ها که حساسیت زیادی به محصولات خود دارند. همچنین، بانک‌ ها و بسیاری از مکان‌ های دیگر که اسناد مهمی را در گاوصندوق ‌ها نگهداری می‌ کنند، به این گاوصندوق ‌ها نیاز دارند.

برخی از افراد فکر می ‌کنند که گاوصندوق ضد آب، نسوز هم هست یا بالعکس فکر می ‌کنند گاوصندوقی که نسوزه است دارای ویژگی ضد آب نیز می‌ باشد. این تفکر کاملاً نادرست است؛ زیرا، گاوصندوق نسوز یک ویژگی منحصر به فرد بوده و ضد آب بودن نیز ویژگی دیگری از آن است. البته، اغلب محصولاتی که نسوز هستند، ضد آب نیز می ‌باشند. اما این موضوع شامل حال تمامی آن ها نبوده و در زمان خرید، باید به این موضوع توجه داشت تا یک گاوصندوق، هر دو ویژگی را داشته باشد.

گاوصندوق ضد آب مناسب چه افرادی است؟

 

تفاوت گاوصندوق waterproof و water resistant چیست؟

گاوصندوق‌ های ضد آب دارای دو نوع واترپروف و water resident هستند. گاوصندوق نوع اول یا همان واترپروف، می ‌تواند به طور طولانی مدت در داخل آب شناور باقی بماند و قفل و بدنه یا درب آن دچار هیچ آسیبی نشود. در عین حال، اشیا و مدارک داخل این گاوصندوق نیز به طور کامل سالم مانده و همواره بر اساس استاندارد etl آمریکا ساخته می‌ شوند. گاوصندوق ضد آب نوع دوم برخلاف نوع اول، هیچ تضمینی برای سالم ماندن اشیا و مدارک داخل خود ندارد. لذا، ممکن است اگر در طولانی مدت در معرض آب قرار گیرد، دچار مشکلات مختلفی شود. البته، این محصولات در مقایسه با نوع‌ های ساده، مقاوم ‌تر هستند. اما، در برابر واترپروف از مقاومت کمی در برابر آب برخوردارند. به طوری که اگر این گاوصندوق در حجم زیادی آب قرار گیرد، می‌ توان فوراً آن را خشک نموده و محتویات داخل آن را به سلامت خارج کرد.

 

نکات مهم خرید گاوصندوق ضد آب

هر یک از شما عزیزان اگر تصمیم به خرید گاوصندوق واترپروف را دارید باید پیش از خرید نکات را دانسته و رعایت فرمایید که تعدادی از آن ها شامل موارد زیر می ‌باشند:

 • پیش از خرید حتماً از نوع کاربری گاوصندوق اطمینان حاصل کرده و محصولی را بخرید که کاملاً مطابق با نیاز شما باشد.
 • پیش از خرید اطمینان حاصل کنید که این محصول استاندارد بوده و بر اساس استانداردهای روز دنیا ساخته شده باشد.
 • دقت کنید که گاوصندوق دارای ویژگی ضد آب بوده و اگر در معرض آب با فشار زیاد قرار گیرد، نه خود گاوصندوق و نه محتویاتش دچار آسیب نشوند.
 • پیش از خرید حتماً به حجم و ابعاد و وزن آن دقت نموده و محصولی را بخرید که مطابق با نیاز و مکان مورد نظر شما باشند.

 

برای آشنایی با مراحل رنگ کردن گاوصندوق کلیک کنید.

 

سوالات متداول در رابطه با گاوصندوق ضد آب

 • گاوصندوق ضد آب چیست؟

این محصول همان طور که از نامش مشخص است، به محصولی که در برابر فشار آب، رطوبت و…، دچار هیچ مشکلی نشود و بتواند از محتویات داخلش به خوبی مراقبت کند، گفته می شود.

 • گاوصندوق ضد آب مناسب چه افرادی است؟

تقریباً می ‌توان گفت که تمامی افرادی که در محیط ‌های شرجی زندگی می ‌کنند و همچنین مابقی افراد، می‌ توانند از این گاوصندوق استفاده کنند.

 • قیمت گاوصندوق ضد آب یا واترپروف چقدر است؟

نرخ ثابتی برای محصول وجود ندارد ولی طبیعتاً قیمت آن در مقایسه با گاوصندوق ‌های معمولی، بیشتر می ‌باشد. برای اطلاع از قیمت بهتر است و با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار نمایید.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با گاوصندوق ضد آب یا گاوصندوق واترپروف آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که قیمت این محصول تحت تاثیر وزن و حجمی که دارد، نوعش و…. قرار دارد. لذا، اگر می ‌خواهید تا در رابطه با قیمت گاوصندوق‌ های ضد آب اطلاع کسب کنید و یا برای خرید آن ها اقدام نمایید، می ‌توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این، اگر سوال دیگری در این زمینه دارید و یا می ‌خواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با گاوصندوق‌ های ضد آب یا سایر محصولات به دست آورید، می‌ توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی