چگونه می توان از سرقت گاوصندوق پیشگیری کرد؟

چگونه می توان از سرقت گاوصندوق پیشگیری کرد؟

سرقت گاوصندوق به حدی زیاد شده است که افراد به دنبال راه ‌های افزایش امنیت و ایمنی گاوصندوق ها می‌ باشند. روش ‌های بسیار زیادی برای جلوگیری از سرقت گاوصندوق وجود دارند… تعدادی از این روش ها شامل: انتخاب گاوصندوق سنگین وزن، استفاده از سیستم ‌های ضد سرقت، افزایش امنیت از طریق رمزهای مختلف، مخفی کردن گاوصندوق، پیچ کردن آن، انتخاب مکان مناسب برای گاوصندوق و… می ‌باشند. در عین حال، لازم به ذکر است تا بدانید که از طریق روش ‌های مختلفی از گاوصندوق دزدی می ‌شود که شامل: دیلم کردن، جابجا کردن، بریدن لولا و زبان یا سوراخ کردن گاوصندوق، هک کردن سیستم رمزنگاری و…، هستند. برای آشنایی بیشتر با روش‌ های جلوگیری از سرقت و همچنین روش‌ های دزدی از گاوصندوق، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

از طریق چه روش هایی می توان از گاوصندوق دزدی کرد؟

بیان کردیم که روش ‌های مختلفی وجود دارند که سارقین از طریق آن، محتویات گاوصندوق را به سرقت می ‌برند. تعدادی از متداول ‌ترین این روش ‌ها شامل موارد زیر می ‌باشند:

 

استفاده از دیلم و دریل

روش اول مربوط به دیلم کردن گاوصندوق می ‌باشد که یکی از رایج ‌ترین روش ‌ها برای به سرقت بردن محتویات داخل گاوصندوق است. در صورتی که یک فرد سارق بتواند به درستی از دیلم استفاده بکند و آن را در محل مناسب خود قرار دهد، به راحتی می ‌تواند درب آن را باز کرده و دزدی کند. البته، علاوه بر دیلم برخی از سارقین از دریل نیز استفاده می کنند تا از این طریق بدنه و یا درب گاوصندوق را سوراخ کرده و به محتویات دسترسی داشته باشند. در این صورت، پیشنهاد می ‌شود تا برای ساخت درب گاوصندوق، از فولادهای محکم و با دوامی استفاده کنند. استفاده از فولادهای محکم و مستحکم سبب می شود تا تا سارقین نتوانند از طریق دیلم یا دریل آن را تخریب نمایند.

از طریق چه روش هایی می توان از گاوصندوق دزدی کرد؟

 

جابه جایی گاوصندوق

روش دوم مربوط به جابجا کردن و حمل صندوق می ‌باشد. در صورتی که گاوصندوق وزن کمی داشته باشد، سارقین به راحتی می ‌توانند آن را جابجا کرده و به محلی امن برده و در آنجا درب گاوصندوق را باز نمایند. لذا، پیشنهاد می ‌شود تا از گاوصندوق ‌های سنگین استفاده کرده تا این امکان را برای سارقین از بین ببرند.

 

بریدن لولاها و زبانه ها برای سرقت گاوصندوق

مورد بعدی مربوط به بریدن لولاها و زبانه ها و سوراخ کردن گاوصندوق است. در این روش، اغلب سارقین به وسیله ابزارهای مختلف، لولاها و زبانه گاوصندوق را بریده و سپس درب آن را به راحتی از بدنه جدا می ‌کنند. لازم به ذکر است تا بدانید که برای این کار هر یک از سارقین از ابزارهای مختلفی استفاده می کنند.

 

برای آشنایی با گاوصندوق ضد سرقت بر روی لینک کلیک کنید.

 

هک کردن سیستم رمزنگاری

روش چهارم سرقت گاوصندوق، هک کردن سیستم رمزنگاری آن می ‌باشد. برخی از سارقین که به صورت حرفه ‌ای کار می‌ کنند و بسیار کار بلد هستند، می‌ توانند به راحتی با هک کردن سیستم رمزنگاری، درب گاوصندوق را باز کرده و به محتویات درون آن دسترسی پیدا کنند. لذا، پیشنهاد می ‌شود تا از قفل ‌های هوشمند با سیستم رمزنگاری ‌های مدرن، استفاده شود تا این امکان را از سارقین سلب نمود. البته سارقین از روش‌ های مختلفی برای دزدی از گاوصندوق استفاده می ‌کنند که ما در این بخش فقط به متداول ‌ترین و رایج‌ ترین آن ها اشاره کردیم.

 

روش های پیشگیری از سرقت گاوصندوق

هم اکنون که با روش ‌های سرقت از گاوصندوق آشنا شدید، باید بدانید تا راهکارهایی نیز برای جلوگیری از سرقت وجود دارند. در واقع، شما می‌ توانید از طریق این راهکارها سرقت گاوصندوق را به کمترین میزان ممکن برسانید. تعدادی از مهم ترین و متداول ‌ترین راهکارهای پیشگیری از سرقت گاوصندوق به شرح زیر می ‌باشند:

 

خرید گاوصندوق های سنگین

ابتدا شما عزیزان باید به وزن گاوصندوق اهمیت داده و همواره محصولاتی که سنگین هستند را انتخاب کنید. زیرا، با این کار امکان جابجایی را برای سارقین از بین می ‌برید. با این حال گاهی اوقات گاوصندوق ‌هایی که سنگین هستند از امنیت کمی برخورد دارند. لذا برای اطلاع از روش‌ های افزایش امنیت بهتر است تا مقاله زیر را به خوبی مطالعه نمایید.

 

 برای مطالعه مقاله روش ‌های افزایش امنیت گاوصندوق، بر روی لینک مربوط کلیک کنید.

 

استفاده از سیستم ضد سرقت

یکی دیگر از راهکارهای پیشگیری از سرقت گاوصندوق، مربوط به استفاده از سیستم ضد سرقت می ‌باشد. در واقع، شما می ‌توانید با استفاده از سیستم ‌های ضد سرقت امکان دزدی از گاوصندوق را به کمترین میزان ممکن برسانید. زیرا، با این کار دسترسی سارقین را به محتویات داخل گاوصندوق بسیار دشوار و سخت می ‌کنید. در واقع، این سیستم ‌ها به ضربه یا هر نوع ابزار دیگری بسیار حساس هستند و در صورتی که کوچک ‌ترین ضربه ‌ای به آن ها وارد شود، فعال می ‌شوند. به همین خاطر، دیگر سارقین نمی‌ توانند درب گاوصندوق را باز کرده و سرقت کنند.

روش های پیشگیری از سرقت گاوصندوق

 

استفاده از قفل های مدرن برای پیشگیری از سرقت گاوصندوق

یکی دیگر از روش‌ های پیشگیری از سرقت گاوصندوق ، افزایش امنیت از طریق رمز و قفل آن و همچنین استفاده از قفل های مدرن می باشند. بدین این منظور، شما می ‌توانید از قفل ‌های پیشرفته مثل بیومتریک و دیجیتالی استفاده کنید که فقط با اثر انگشت، اسکن عنبیه چشم یا مواردی از این قبیل، می‌ توان درب گاوصندوق را باز کرد. اما، برخلاف آن ها قفل ‌های مکانیکی را به راحتی می ‌توان باز نمود و پیشنهاد می ‌کنیم که هرگز از این قفل ‌ها برای گاوصندوق خود استفاده نکنید. با این کار، اشیاء قیمتی و پول نقد یا… شما در امنیت قرار خواهند داشت.

 

مخفی کردن گاوصندوق

مورد بعدی مربوط به مخفی نگه داشتن گاوصندق است که شما باید از روش ‌های مختلفی برای این کار استفاده کنید. در واقع، شما می ‌توانید گاوصندوق را در فضا و مکانی مناسب مثل: دیوار، کمد و…، مخفی کنید تا هیچ فردی جز خود شما، نداند که گاوصندوق کجاست. با این کار احتمال به سرقت رفتن آن را به کمترین میزان ممکن می رسانید.

 

پیچ کردن گاوصندوق

یکی دیگر از راهکارهای کاهش سرقت از گاوصندوق، پیچ کردن گاوصندوق در زمین یا دیوار می‌ باشد. با این کار هیچ سارقی نمی ‌تواند گاوصندوق را با خود حمل کرده و باز کردن درب آن نیز زمان بر خواهد بود. لذا، امکان به سرقت رفتن گاوصندوق را به کمترین میزان ممکن خواهد رسید. فراموش نکنید که گاهی در دسترس بودن و در دید بودن یک گاوصندوق موجب می ‌شود تا امکان به سرقت رفتن آن افزایش یابد. اما، اگر از دید افراد متفرقه گاوصندوق مخفی باشد، امکان به سرقت رفتن آن کاهش می یابد.

 

استفاده از یراق آلات برای کاهش سرقت گاوصندوق

فراموش نکنید که می ‌توانید از یراق آلات با کیفیتی استفاده نمایید تا سرقت از گاوصندوق کاهش یابد. با این کار هیچ یک از سارقین نمی ‌توانند لولا یا سایر موارد و یراق آلات را شکسته و از بین ببرند. در واقع، می ‌توان از این طریق امکان به دزدی از گاوصندوق را تا حد زیادی کاهش داد. همچنین، شما عزیزان می‌ توانید از تمامی موارد گفته شده، به صورت ترکیبی استفاده نمایید. با این کار تا حد زیادی امنیت گاوصندوق و محتویات داخل آن را افزایش خواهید داد.

استفاده از یراق آلات برای کاهش سرقت گاوصندوق

استفاده از ردیاب

یکی دیگر از روش‌ هایی که می‌ توانید دزدی از گاوصندوق را به کمترین میزان خود برسانید، استفاده از ردیاب می ‌باشد. زیرا، در این صورت اگر سارق گاوصندوق شما را با خود حمل کند، از طریق ردیاب می ‌توانید به نزد او رفته و گاوصندوق و یا محتویات آن را پس بگیرید. البته، بهتر است که این کار را به تنهایی انجام نداده و حتماً برای این کار از پلیس یاری بگیرید.

 

سوالات متداول در رابطه با سرقت گاوصندوق

  • انواع روش های سرقت از گاوصندوق کدامند؟

روش ‌های مختلفی برای سرقت از گاوصندوق وجود دارند که شامل: استفاده از دیلم، جابجایی گاوصندوق، بریدن لولا‌ها و… هستند.

  • از چه طریقی می ‌توان از دزدی گاوصندوق پیشگیری کرد؟

از طریق خرید گاوصندوق ‌های سنگین، استفاده از سیستم ضد سرقت، استفاده از قفل ‌های مدرن، مخفی کردن آن و… می ‌توان از سرقت گاوصندوق تا حد زیادی پیشگیری کرد.

  • آیا سارقین می‌ توانند از طریق هک کردن به گاوصندوق دست برد بزنند؟

بله، برخی از سارقین که مهارت زیادی در این زمینه دارند به راحتی می ‌توانند از طریق هک کردن سیستم به گاوصندوق دستبرد بزنند.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با روش ‌های سرقت گاوصندوق و پیشگیری از آن آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که هر یک از شما عزیزان که دارای گاوصندوق هستید، حتماً باید از روش ‌های ذکر شده برای کاهش سرقت استفاده کنید. اگر سوال دیگری در این زمینه دارید و یا می ‌خواهید اطلاعات بیشتری را کسب کنید، می ‌توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کنید. همکاران ما در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی و کمک به شما عزیزان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی