روش های افزایش امنیت گاوصندوق

روش های افزایش امنیت گاوصندوق

امنیت گاوصندوق، یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که یک محصول باید آن را دارا باشد. اما، لازم به ذکر است تا بدانید که امنیت هر یک از گاوصندوق ها با هم متفاوت هستند و برخی از آن ها، فوق امنیتی به شمار می آیند. همان طور که از نام آن ها مشخص است، این گاوصندوق ها دارای امنیت بسیار زیادی دارند که برخی از امکانات باعث شده اند تا امنیت آن ها، دو چندان شود. برخی از مهم ترین این امکانات، شامل: نصب دوربین، نصب آژیر، استفاده از سیستم پیام هشدار دهنده و…. می باشند. هر یک از این شاخص ها و امکانات سبب شده اند تا نرخ انواع گاوصندوق های فوق امنیتی با یکدیگر متفاوت باشند. برای آشنایی با روش های افزایش امنیت گاوصندوق و اطلاع از قیمت گاوصندوق های فوق امنیتی، بهتر است تا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

چگونه امنیت گاوصندوق را افزایش دهیم؟

در بخش ابتدایی مطلب بیان کردیم که برای افزایش امنیت گاوصندوق، روش های مختلفی وجود دارند. در این بخش تصمیم داریم تا شما را با هر یک از آن ها به طور کامل و مفصل آشنا کنیم که به شرح زیر می باشند:

 

نصب دوربین برای افزایش امنیت گاوصندوق

یکی از ابزار‌های کاربردی برای ایجاد یا افزایش امنیت گاوصندوق، نصب دوربین مداربسته بر روی آن می باشد. به یاد داشته باشید که دوربین مداربسته، باید در یک مکان مناسب نصب شود و پوشش دهی کاملی داشته باشد. زیرا، با داشتن پوشش دهی عالی، دوربین می تواند تصاویر مختلفی را ضبط کرده و همچنین اگر سرقتی رخ دهد، می‌ تواند از دزد، فیلم گرفته و هویت آن را مشخص کند. البته، روش بسیار امن و مناسب برای نصب دوربین مداربسته، استفاده از یک دوربین کوچک و متناسب با اندازه گاوصندوق می باشد و بهتر است تا این دوربین بر روی آن یا داخل صندوق، به صورت پنهانی، نصب شود. زیرا، این مدل از دوربین در صورتی که در بخش داخلی گاوصندوق نصب شود، به محض بازگشایی درب آن، شروع به گرفتن عکس و فیلم گرفتن می کند. با این کار، دوربین می تواند تصویر فردی که اقدام به بازگشایی درب گاوصندوق کرده را به طور کامل و دقیق، ثبت کند. پس از ثبت دوربین حتی اگر خود آن نیز به سرقت برده شود، عکس ثبت شده توسط دوربین، به شکل لحظه ‌ای برای صاحب گاوصندوق ارسال می گردد.

 

استفاده از سیستم پیام هشدار دهنده

یکی دیگر از روش های افزایش امنیت گاوصندوق، استفاده از سیستم پیام هشدار دهنده می باشد. البته، همیشه در زمان استفاده از این سیستم باید دو موضوع را مد نظر داشته و به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید. اولین موضوع مربوط به آژیر موجود بر روی گاوصندوق می باشد که در صورت بازگشایی آن به روش غیرمتداول( توسط شخصی غریبه یا دزد)، گاوصندوق، اقدام به کشیدن آژیر می‌ کند. می توان گفت که یکی از روش ‌های غیر مرسوم برای بازگشایی گاوصندوق، ایجاد برش یا ضربه به گاوصندوق توسط سارق می باشد. لذا، از طریق نصب دزدگیر بر روی گاوصندوق، می ‌توان از دسترسی به آن به طور کامل آگاهی یافت.

دومین موضوع مربوط به سیستم پیامکی آژیر می باشد؛ در واقع، اغلب سیستم های پیام هشدار دهنده یا همانند دزدگیرها، دارای امکان ارسال پیامک به صاحب آن هستند. با استفاده از سیستم پیامکی، برای ساختار گاوصندوق، در هنگام بازگشایی درب، سیستم به صورت خودکار به صاحب آن پیام ارسال خواهد کرد. البته، برخی از این سیستم ها امکان تماس گرفتن نیز دارند و می توانند با شخص صاحب گاوصندوق، تماس نیز بگیرند.

چگونه امنیت گاوصندوق را افزایش دهیم؟

 

افزایش امنیت گاوصندوق از طریق نصب آن در زمین

از روش ‌های دیگر که شما عزیزان می توانید برای افزایش امنیت گاوصندوق، از آن استفاده کنید، نصب گاوصندوق در زمین می باشد. زیرا، با نصب گاوصندوق در زمین، امکان یافتن و سرقت رفتن آن، به شدت کاهش پیدا می کند. در واقع، اغلب گاوصندوق های زیرزمینی یا از طریق بتن و یا از طریق پیچ به زمین متصل می شوند و امکان حمل و نقلذ جا به و جایی ندارند. به طور کلی می توان گفت که با اتصال گاوصندوق به کمک پیچ به زمین، به طور قابل ملاحظه ‌ای، امنیت برای آن افزایش پیدا می کند. البته، به جز زمین می توان گاوصندوق را به دیوار نیز نصب کرده و به نوعی آن را مخفی کرد. سوراخ‌ های موجود برای پیچ سازی گاوصندوق، با توجه به ابعاد آن مشخص شده اند. پس به نحوی وجود و تعداد پیچ ‌های بیشتر ، بیانگر اتصال محکم ‌تر و در نتیجه کاهش میزان سرقت گاوصندوق می باشد.

 

برای آشنایی با گاوصندوق مخفی و اطلاع از قیمت آن، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

استفاده از قفل استاندارد و هوشمند

امروزه، قفل های بسیار متنوع و هوشمندی برای گاوصندوق ها طراحی شده و به تولید رسیده اند. لذا، می توان برای کاهش میزان سرقت و همچنین افزایش امنیت گاوصندوق، از قفل های استاندارد و مدرن استفاده کرد. زیرا، برخی از سارقین برای دستبرد زدن به گاوصندوق، بدون بریدن درب یا شکستن آن، فقط با بازگشایی قفل، محتویات داخل آن را به سرقت می برند. بنابراین، هر یک از شما عزیزان با انتخاب قفلی مناسب و نصب درست آن، می توانید از هر نوع سرقت جلوگیری کنید. قفل های گاوصندوق، انواع مختلفی دارند و برخی دارای رمز، برخی دارای کلید، برخی دارای مکانیزم اثر انگشتی و… می باشند. لذا، بازگشایی آن ها امری دشوار بوده و نمی توان به راحتی آن ها را باز کرد. به یاد داشته باشید که فاکتور‌های فوق، همگی ساختار فوق امنیتی یک گاوصندوق را نشان نمی ‌دهند. بلکه، به عنوان شاخص ‌هایی برای ایجاد امنیت بیشتر برای گاوصندوق به شمار می آیند. لذا، می توان با استفاده از فاکتور‌های استاندارد در جهت بهره‌ مندی از گاوصندوق، به شکل مطلوبی از آن ها استفاده کرد.

 

استفاده از زبانه گاوصندوق ضدسرقت

بهتر است پیش از پرداختن به زبانه مناسب یک گاوصندوق، بدانید که منظور از زبانه گاوصندوق چیست؟ به صورت کاملا ساده می توانیم بیان کنیم که زبانه گاوصندوق، با یک سیم که به شدت از یک فنر تحت فشار قرار گرفته است، دور پیچ های قفل می‌ چرخد و آن را بسته نگه مي ‌دارد. لذا، می توان برای افزایش امنیت گاوصندوق، از زبانه ضدسرقت استفاده کرد. زبانه ضد سرقت گاوصندوق، زمانی که یک سارق اقدام به باز کردن درب آن می ‌کند، در بدنه فرو رفته و به این ترتیب امکان باز کردن در گاوصندوق را برای سارق از بین می برد. هر یک از شما عزیزانی درصورتی که قصد خرید یک گاوصندوق ایمن را دارید، باید ابتدا زبانه آن را بررسی کرده و از ضدسرقت بودن آن، اطمینان حاصل کنید. به یاد داشته باشید که خود این زبانه به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می ‌شوند. هر چه تعداد این زبانه ها بیشتر و قطر آن ها زیادتر باشد، به معنی امنیت بالاتر و بیشتر گاوصندوق می باشد.

البته، علاوه بر زبانه، باید به لولاهای گاوصندوق نیز توجه کنید. لولاها، در سایز و ابعاد مختلفی طراحی و تولید می شوند و می توان از طریق استفاده از لولاهای پنهان، امنیت گاوصندوق را نیز تا حد زیادی افزایش داد. جنس لولاهای پنهان، معمولا از فولاد می باشند و این لولاها به دلیل آن که دیده نمی ‌شوند و طراحی آن ها به شکل پنهان است، آسیب پذیری کمتری دارند. زیرا، در مقایسه با سایر لولا ها کمتر در دسترس سارقین هستند.

 

افزایش امنیت گاوصندوق از طریق جنس آن

زمانی که به کلمه گاوصندوق فکر می ‌کنید اولین تصویری که در ذهنتان ایجاد می ‌شود یک محفظه مکعبی که زمخت، محکم و قطور می باشد. لذا، بهتر است تا بدانید که هر چه وزن یک گاوصندوق بیشتر باشد یا ضخامت آن بیشتر باشد، مقاومت آن نیز در برابر سارقین، بیشتر می شود. به عبارتی دیگر می توان بیان کرد طبیعی است که هر چه دیواره گاوصندوق ضخیم تر باشد، مقاومت آن نیز بیشتر می شود. سختی آلیاژ به کار رفته در ساختار گاوصندوق نیز تاثیر بالایی در امنیت آن دارد و هر چه فولاد درصد بالاتری داشته باشد، امنیت آن نیز بالاتر خواهد رفت. همواره عایقی بین دوجداره قرار دارند که در مقابل آتش سوزی و زلزله و ضربه و… از محتویات گاوصندوق محافظت می کنند. لذا، در هنگام انتخاب یک گاوصندوق با امنیت بالا، باید به جنس این عایق نیز توجه کنید.

 

برای آشنایی با عوامل اثر گذار بر مقاومت گاوصندوق، بر روی لینک کلیک کنید.

 

چه کسانی به گاوصندوق فوق امنیتی نیاز دارند؟

گاوصندوق فوق امنیتی برای همه نیست و طبیعی است که گران ترین مورد در گاوصندوق ها باشد. در واقع خرید یک گاوصندوق فوق امنیتی یک سرمایه گذاری برای حفاظت از دارایی ها است. اما چه کسانی به این محصولات نیاز دارند.

صاحبان کسب و کار و کمپانی ها

عموما در شرکت ها و افرادی که صاحب کسب و کار های ویژه ای مانند طلا و جواهر فروشی هستند همیشه مدارک مهم و حیاتی و همینطور وجوه نقدی زیادی وجود دارد که از دست دادن آن ها برای فرد گران تر از خرید یک گاوصندوق فوق ایمن تمام خواهد شد. این افراد دقیقا نمونه مشخصی از متقاضیان گاوصندوق فوق امنیتی هستند.

 

چه کسانی به گاوصندوق فوق امنیتی نیاز دارند؟

 

خانه های ویژه

برخی از افراد در منزلشان اقلام با ارزشی دارند که عموما در سایر خانه ها دیده نمی شود. منظور ما از خانه های ویژه دقیقا این سبک از منازل هستند. منازلی که علاوه بر یک گاوصندوق فوق ایمن یک سیستم هوشمند، دزدگیر و تمام سد های امنیتی را در منزل رعایت کرده اند.

 

موارد با ازش فردی

این گزینه کمی شخصی تر است و ممکن شما اقلامی داشته باشید که به هیچ عنوان قابل جایگزین شدن نباشد و آنقدر ارزش مادی یا حتی معنوی آن برای شما زیاد باشد که ترجیح بدهید هزینه زیادی بابت حفظ آن متحمل شوید.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را با روش های افزایش امینت گاوصندوق آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که هر یک از روش هایی که در مطلب بیان کردیم، باید توسط متخصصین به گاوصندوق اضافه شوند. البته، خودتان هم می توانید آن ها را نصب کنید؛ اما، اگر دچار مشکلی شوید، شخصی نمی تواند به شما کمک کند. به همین خاطر، بهتر است از همان ابتدا از افراد متخصص و ماهر در این حیطه کمک بگیرید. بدین منظور می توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کرده و از آن ها در این زمینه، کمک بگیرید. علاوه بر این، می توانید برای خرید هر یک از انواع گاوصندوق ها، با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی