گاوصندوق مخفی چیست و انواع آن کدامند؟

گاوصندوق مخفی چیست و انواع آن کدامند؟

شاید تا به امروز نام گاوصندوق مخفی را شنیده باشید اما، اطلاعات زیادی در رابطه با این محصول نداشته باشید. همان طور که از نام گاوصندوق مخفی مشخص است، می توان گفت به نوعی از گاوصندوق گفته می شود که به دلیل مخفی بودن و قابل مشاهده نبودن از امنیت بیشتری برای نگهداری اموال و مدارک با ارزش برخوردار می باشد. همین مسئله سبب شده تا گاوصندوق مخفی در مقایسه با سایرین، طرفداران بیشتری داشته باشد. در واقع، گاوصندوق مخفی که با نام دیگر گاوصندوق پنهان نیز شناخته شده است، در معرض دید و مشاهده سارقان نیست و از دید عموم خارج می باشد. این محصول از نظر ظاهری و در مقایسه با سایر گاوصندوق ها، متفاوت تر بوده و مخحصل نصب آن نیز متفاوت می باشد. این محصول انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها معمولا در داخل دیوار، پشت قاب‌،‌ یا زیرزمین نصب می شوند. برای آشنایی بیشتر با این محصول و اطلاع از قیمت گاوصندوق مخفی، بهتر است تا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

منظور از گاوصندوق مخفی چیست؟

به راحتی از نام این محصول می توان تشخیص داد که به گاوصندوقی گفته می شود که دور از چشم عموم افراد و سارقین نصب می گردد. لازم به ذکر است تا بدانید که این نوع از گاوصندوق‌ در منازل، سازمان ‌ها، ادارات و در هر مکان دیگری، قابل استفاده است. در واقع، اگر هر یک از شما عزیزان  مدارک مهمی‌ دارید که امکان سرقت از آن زیاد است، همچنین اگر در مکان ‌های پر رفت و آمد مانند دفتر شرکت و… هستید، این صندوق ‌می‌تواند برای شما مفید واقع شود. البته، برخی از افراد اعتقاد دارند که گاوصندوق مخفی، برای مصرف در خانه‌ های اجاره ‌ای و آپارتمانی مناسب نمی باشد و بهتر است از سایر گاوصندوق ها استفاده شود. اما، این تفکر اشتباه است و می توان از آن در هر مکانی استفاده کرد. با این حال، اگر شما عزیزان صاحب خانه هستید و به نوعی مالک به حساب می آید، به سراغ خرید این محصول بروید. در غیر این صورت، باز هم خرید و نصب آن مشکلی را به وجود نخواهد آورد و جای نگرانی نیست.

 

مزیت ها و ویژگی گاوصندوق‌ مخفی

گاوصندوق‌ مخفی همانند سایر گاوصندوق ها اعم از: گاوصندوق خانگی، گاوصندوق‌ اداری و… دارای مزیت ها و ویژگی های خاصی می باشد که همین ویژگی ها سبب شده اند تا دارای طرفداران زیادی باشد. لذا، هر یک از شما عزیزانی که تصمیم به خرید گاوصندوق مخفی دارید، بهتر است تا ابتدا با این مزایا و ویژگی ها به خوبی آشنا شوید که تعدادی از اصلی ترین آن ها شامل موارد زیر می باشند:

 • مهم ‌ترین مشخصات گاوصندوق‌ مخفی، پنهان بودن و در دسترس عموم نبودن آن می باشد که همین ویژگی امنیت آن را بالا برده و دو چندان نموده است. در واقع، امنیت گاوصندوق به نوعی به ساختار درونی و بیرونی آن وابسته می باشد و بنابراین استفاده از این نوع گاوصندوق  می تواند تا حد زیادی امنیت را به صورت چشمگیری افزایش می دهد.
 • یکی دیگر از مهم ترین مزیت ها و ویژگی های گاوصندوق مخفی، قابلیت نصب راحت و آسان آن می باشد. البته، این کار به مهارت و دانش زیادی نیاز دارد و باید توسط متخصصین این حوزه انجام شود. همواره برای نصب این گاوصندوق‌، از پیچ و مهره استفاده می کنند و البته گاهی نیز نصب آن با کمک بتن انجام می شود.
 • برای این مدل از گاوصندوق بهتر است تا از رمز مکانیکی استفاده نگردد و معمولا سیستم رمزنگاری آن مسطح می باشد. در واقع، در اغلب اوقات، برای این گاوصندوق‌ از رمز انگشت نگاری استفاده می کنند.
 • اما فراموش نکنید که دسترسی به این گاوصندوق‌، سخت است و به همین خاطر برای استفاده روزانه و روتین مناسب نمی باشد. همچنین، همواره برای طراحی و تولید این گاوصندوق‌، از ورقه‌ های ظریف و نازک فلزی برای بدنه آن استفاده می کنند که همین امر سبب شده تا مناسب نگهداری، پول یا جواهرات گران قیمت نباشد.
 • جنس بدنه اغلب گاوصندوق های پنهان، نسور هستند و درب آن ها نیز در برابر حرارت و دمای بالا، مقاومت زیادی دارند. قرار گرفتن این گاوصندوق در درون دیوار یا بتن، باعث کاهش احتمال سرقت و یا آتش سوزی ‌می ‌شود.
 • از نظر قیمت، این محصول مقرون به صرفه است و همچنین هزینه تعمیر و نگهداری آن نیز زیاد نمی باشد.
 • به یاد داشته باشید که قفل گاوصندوق‌ مخفی، هرگز نمی ‌تواند از نوع مکانیکی باشد؛ دلیل اصلی این موضوع اشغال کردن مکان زیاد قفل مکانیکی است. به همین منظور همواره از انواع قفل های دیجیتالی استفاده می کنند که جای کمی را اشغال کرده و برجستگی ایجاد نمی کند.

 

برای آشنایی با انواع گاوصندوق دیجیتالی بهتر است بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

انواع گاوصندوق‌ های مخفی کدامند؟

در بخش های پیشین مطلب بارها بیان کردیم که گاوصندوق پنهان یا همان مخفی، دارای انواع مختلفی می باشد که محل نصب هر یک از آن ها با دیگری متفاوت هستند. در واقع، هیمن تفاوت در محل نصب سبب شده تا انواع مختلفی از این گاوصندوق ها به تولید برسند. تعدادی از مهم ترین نوع گاوصندوق های مخفی، شامل موارد زیر می باشند:

 1. گاوصندوق مخفی دیواری
 2. گاوصندوق مخفی زیرزمینی
 3. گاوصندوق‌های floor board
 4. گاوصندوق مخفی دکوراتیو

 

گاوصندوق مخفی دیواری

یکی از رایج ترین نوع گاوصندوق مخفی، نوع دیواری آن است و همان طور که از نام آن پیداست می توان آن را هم در درون دیوار و هم در سطح دیوار نصب کرد. همچنین این محصول، می تواند در پشت تابلوها، پشت آیینه ها، پشت کمدها یا پشت در، نصب گردد. هر یک از نقاط بیان شده جزء محل هایی از منزل هستند که در معرض دید نبوده و افراد دید کافی به آن ندارند. لذا، می توان با نصب این محصول در مکان های نام برده، سرقت را به کمترین میزان ممکن رساند.

 

گاوصندوق مخفی دیواری

 

گاوصندوق مخفی زیرزمینی

این نوع از گاوصندوق، نوع دیگری از کاوصندوق مخفی است و همان طور که از نام آن مشخص است در درون زمین نصب می شود و می توان گفت که یکی از پرکاربردترین گاوصندوق‌ ها به شمار می آید. لازم به ذکر است تا بدانید که این محصول به خاطر قرار گرفتن در داخل زمین‌، باید بتواند در برابر خاک و رطوبت مقاومت زیادی داشته باشد. به همین دلیل برای زمان طولانی و سال ‌های متمادی ‌می ‌توان از آن بهره برد. در واقع، مقاومت بالای آن سبب شده است تا هیچ آسیبی به وسایل و اموال ارزشمند درون این گاوصندوق وارد نشود و به همین خاطر که این نوع از گاوصندوق، طرفداران زیادی دارد. البته، به یاد داشته باشید که گاوصندوق زیر زمینی قابلیت جا به جایی ندارند و برای جا دادن در داخل زمین باید فضای مناسبی برای آن در نظر گرفته شود. در واقع، شما عزیزان برای نصب این محصول باید به زیرسازی به همراه بتن برای قسمت پایینی صندوق که محل قرار گرفتن آن است، اقدام نمایید. اگر جزء افرادی هستید که قصد جا به جایی دارید، بهتر است بدانید که این محصول به هیچ وجه برای شما مناسب نیست.

 

گاوصندوق‌  floor board

در مقایسه با دو نوع قبلی، شاید نام این گاوصندوق را کمتر شنیده باشید. این محصول به نوعی یکی دیگر از انواع گاوصندوق ‌های مخفی، به شمار می آید که فلور برد نام دارد و شباهت زیادی به گاوصندوق‌ های زیرزمینی دارد. اما، تفاوت های زیادی نیز به نوع قبلی دارد که مهم ترین تفاوت آن مربوط به نحوه و اجرای نصب آن می باشد. در واقع، برای نصب این گاوصندوق، احتیاجی به زیرسازی با بتن نیست و می توان با پیج و مهره آن را در زمین و به صورت ثابت نصب کرد. لذا می توان بیان کرد که یکی از اصلی ترین ویژگی های این گاوصندوق بازگشایی پیچ و مهره آن و سهولت در حمل و نقل و جا به جایی آن می باشد.

انواع گاوصندوق‌ های مخفی کدامند؟

 

گاوصندوق مخفی دکوراتیو

یکی دیگر از انواع گاوصندوق‌ های پنهان، مدل دکوراتیو است که دارای فاکتورهای زیبایی در ساخت و طراحی می باشد. البته، برخی از افراد زیبایی ظاهری برایشان بی اهمیت است و این موضوع را جزء ویژگی ها به شمار نمی آورند. اما، همین فاکتور زیبایی ذهن افراد را منحرف کرده و باعث می ‌شود، که قابل شناسایی و تشخیص برای دیگران نباشد. در جریان باشید که این مدل شباهتی به گاوصندوق ندارد و تولیدکنندگان آن ظاهر و ساختار آن را مثل وسایل مورد استفاده در منزل طراحی می نمایند. به همین خاطر می توان بیان کرد که امنیت این مدل از گاوصندوق‌ فوق العاده  زیاد است. به طور مثال: این محصول ممکن است شبیه یک میز، برس‌،‌ رژلب، کتاب و … به صورت سفارشی و خانگی ساخته شوند و در این صورت از نظر ظاهری شبیه گاوصندوق نخواهند بود.

 

برای آشنایی با روش های تشخیص گاوصندوق تقلبی، بر روی لینک کلیک کنید.

 

در چه مکان هایی می توان گاوصندوق مخفی را قرار داد؟

باید بیان کنیم که مکان های مختلفی وجود دارند که شما می توانید این محصول را جاساز کنید. اما، اگر مستاجر هستید و یا بنا به دلایل مختلفی نمی توانید گاوصندوق های مخفی را با بتن و یا پیچ و مهره به زمین یا دیوار نصب کنید، بهتر است که تا گاوصندوق های دیگر را خریداری کنید. البته، این به معنای عدم خرید گاوصندوق مخفی نبوده و هر شخصی می تواند آن را تهیه کند. ولی، اگر مستاجر نیستید و خودتان صاحب ملک می باشید، می توانید با خیالی راحت این گاوصندوق را تهیه کرده و در مکانی که بخواهید مثل: دیوار، کمد، زیر زمین و…. نصب کنید. تعدادی از مکان های مناسب برای قرار دادن گاوصندوق مخفی، شامل موارد زیر هستند:

 

جا ساز کردن در داخل کمد ها 

یکی از راحت ترین مکان هایی که می توان انواع گاوصندوق های پنهان را در آن جاساز کرد، داخل کمد است. لذا، اگر از فضای داخلی کمد به شیوه ای بهینه استفاده شود، می توان به راحتی گاوصندوق را در آن قرار داد. اما، نمی توان هر نوع گاوصندوقی را در این فضا نصب کرد و برای نصب، باید نکاتی رعایت شوند. به عنوان مثال: اندازه گاوصندوق باید دقیقا مطابق اندازه فضای باقی مانده در کمد بوده باشد. در غیر این صورت، ممکن است در هنگام باز و بسته کردن درب آن، مشکلاتی به وجود آیند و شما را به چالش بکشند.

 

قرار دادن در گاراژ، انباری و زیر پله

اگر در منزل شما گاراژ، انباری یا زیر پله وجود دارد و این مکان ها همگی متعلق به شما هستند یعنی فقط شما به آن ها دسترسی دارید، می توانید گاوصندوق را در آن جا نصب کنید. در واقع، اگر شما عزیزان آپارتمان نشین هستید و مکان های ذکر شده عمومی(مشاع) محسوب می شوند، بهتر است که این مکان ها را انتخاب نکنید. زیرا، انباری و گاراژ و زیر پله تقریبا مکان های عمومی شمار می آیند و احتمال به سرقت رفتن وسائل شما، زیاد می باشد. اما، اگر آپارتمان نشین نیستید، می توانید از این مکان ها به خوبی استفاده کرده و با خیالی راحت گاوصندوق را در آن ها نصب کنید.  این حال، فراموش نکنید که انباری و یا گاراژها در مقایسه با سایر مکان ها همیشه، مکان هایی مرطوب می باشند. لذا، برای پیشگیری از بروز اتفاقات احتمالی، بهتر است که گاوصندوق پنهان با کمی ارتفاع از زمین، نصب گردد. علاوه بر این فراموش نکنید که اگر تصمیم به جاسازی گاوصندوق در این مکان ها دارید، باید امنیت منزل خود را تا حد زیادی، افزایش داده و از به سرقت رفتن اشیاء قیمتی خود، جلوگیری کنید.

 

قیمت انواع گاوصندوق مخفی چقدر است؟

هم اکنون که شما عزیزان به طور کامل و مفصل با گاوصندوق مخفی، انواع آن، ویژگی های تمامی این گاوصندوق ها و… به خوبی آشنا شدید، مکن است در رابطه با قیمت سوال کنید. در پاسخ به این سوال باید خدمت هر یک از شما عزیزان بیان کنیم که نمی توان برای تمامی گاوصندوق های مخفی، قیمت واحدی را اعلام کرد. در واقع، قیمت این گاوصندوق ها همانند سایر محصولات، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارند. تعدادی از مهم ترین عوامل اثر گذار بر قیمت گاوصندوق مخفی، شامل موارد زیر می باشند:

 • ابعاد هر یک از گاوصندوق ها
 • وزن هر یک از آن ها
 • محیط و مکان مورد نظر برای نصب و جایگذاری گاوصندوق ها
 • برند و کارخانه های تولید کننده آن ها

 

قیمت انواع گاوصندوق مخفی چقدر است؟

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را با گاوصندوق مخفی به خوبی آشنا کرده و اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم. به یاد داشته باشید که این محصول همانند سایرین دارای انواع مختلفی بوده و می توان از آن در هر یک از مکان ها ذکر شده استفاده کرد. در رابطه با نرخ این گاوصندوق ها نیز بهتر است بدانید که نمی توان عدد واحدی را برای تمامی آن ها در نظر گرفت. لذا، می توانید برای اطلاع از قیمت با همکاران ما در ایران کاوه تماس گرفته و از آن ها یاری بگیرید. علاوه بر این، اگر می خواهید تا با کیفیت ترین گاوصندوق های مخفی را با قیمتی مقرون به صرفه تهیه کنید، می توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی