هر آن چیزی که باید در رابطه با گاوصندوق دیجیتال بدانید

هر آن چیزی که باید در رابطه با گاوصندوق دیجیتال بدانید

امروزه شاهد پیشرفت تکنولوژی در هر زمینه ای هستیم و گاوصندوق ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با گذر زمان انواع مختلف و جدیدی از آن ها به تولید رسیده است. یکی از پیشرفته ترین آن ها، گاوصندوق دیجیتال می باشد که به نوعی قفل دیجیتالی محسوب می شود. این محصول امنیت بالایی دارد و جایگزین بسیار مناسبی برای گاوصندوق های مکانیکی می باشد. دلیل امنیت بالای این محصول، پیچیدگی طراحی آن است تا سارقین نتوانند اشیاء داخل آن را به سرقت ببرند. لازم به ذکر است تا بدانید که گاوصندوق دیجیتال دارای انواع مختلفی اعم از: نوع خانگی، هتلی، اداری، هوشمند و … می باشد که برای آشنایی با تمامی آن ها می توانید در ادامه همراه ما باشید. ما در ادامه هر آن چیزی که باید در رابطه با گاوصندوق دیجیتالی بدانید را برای شما عزیزان بیان خواهیم نمود.

گاوصندوق دیجیتال چیست؟

امروزه استفاده از گاوصندوق های قدیمی و کهنه گزینه مناسبی نبوده و آن ها جای خود را به گاوصندوق های دیجیتالی داده اند. زیرا، قفل های گاوصندوق های قدیمی امنیت کمی دارند و قفل های دیجیتالی، دارای طراحی پیچیده ای بوده و به راحتی باز نمی شوند. در واقع، امنیت آن ها بالا بوده و به راحتی نمی توان به آن ها دست برد زد. البته گاوصندوق های دیجیتالی دارای ویژگی های مثبت و منفی بسیار زیادی هستند که هر یک از شما عزیزان اگر تصمیم به خریدشان را دارید، ابتدا باید با آن ها به خوبی آشنا شوید. اغلب این قفل ها، از طریق رمزنگاری و یا با کمک اسکنر اثر انگشت یا عنبیه چشم، باز می شوند. البته، برخی اوقات، یک صفحه کلید نیز در پشت یا کنار قفل های دیجیتالی تعبیه می شود که در صورت بروز مشکل، بتوان از آن استفاده کرد. لذا، تمامی این مسائل باعث می شوند تا هر شخصی نتواند درب این گاوصندوق ها را باز کند.

 

برای خرید و یا اطلاع از قیمت گاوصندوق دیجیتال، کلیک کنید.

 

انواع گاوصندوق دیجیتال کدامند؟

در بخش ابتدایی مقاله خدمت هر یک از شما عزیزان عرض کردیم که گاوصندوق دیجیتال، دارای انواع مختلفی می باشد. در واقع، می توان از این گاوصندوق در هر مکانی استفاده کرد که شامل: منازل مسکونی، محیط های اداری، فروشگاهی، بانک ها، مراکز خرید و… می باشند. از جمله پرکاربردترین گاوصندوق های دیجیتالی، شامل موارد زیر هستند:

معرفی گاوصندوق دیجیتال خانگی

گاوصندوق دیجیتال خانگی، تفاوت های بسیار زیادی با سایر گاوصندوق های خانگی دارد که مربوط به وزن آن می باشد. در واقع، این گاوصندوق به نحوی طراحی شده که ابعاد و سایز آن چندان بزرگ نبوده و فضای زیادی را اشغال نکند. گاوصندوق دیجیتال خانگی وزنی تقریبا 20 کیلوگرم داشته و جزء مقاوم ترین گاوصندوق ها به شمار می آید. زیرا، این گاوصندوق در برابر هر گونه ضربه و آسیب، در برابر دمای بالا و حتی آتش سوزی مقاوم بوده و دچار هیچ گونه آسیبی نمی شود. لازم به ذکر است تا بدانید که می توان گاوصندوق دیجیتال خانگی را در داخل کمد و یا بر روی دیوار نصب کرده و با این حال احتمال سرقت رفتن آن را تا حد زیادی کاهش داد. این محصول با پیچ های مخصوصی به دیوار متصل شده و احتمال جا به جا کردن آن، تقریبا صفر می باشد. البته، نوع اداری این گاوصندوق نیز همانند نوع خانگی بوده و تعدادی تفاوت با هم دارند که برای آشنایی با گاوصندوق اداری می توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه کنید.

 

برای آشنایی با گاوصندوق اداری و اطلاع از قیمت آن، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

معرفی گاوصندوق دیجیتال هتلی

نوع دیگری از گاوصندوق دیجیتال، نوع هتلی آن است و همان طور که از نام آن مشخص است اغلب در هتل ها و مسافرخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. در هتل ها و یا مسافر خانه ها، نیاز است تا هر گونه اشیاء قیمتی و پول و… در مکانی امن قرار گیرند که این گاوصندوق، همان مکان امن به شمار می آید. امروزه، اغلب هتل ها برای نگهداری از اشیاء قیمتی، پول، مدارک با ارزش و موارد این چنین، دارای گاوصندوق های دیجیتالی هستند. به خاطر داشته باشید که  گاوصندوق دیجیتال هتلی همواره بر اساس نحوه رمزنگاری و یا باز کردن قفل به سه گروه کلی تقسیم یم شود. سه گروه عمده این گاوصندوق، عبارتند از:

 • نوع اثر انگشتی
 • نوع کارتی
 • نوع رمزدار

گاوصندوق های دیجیتالی هتلی از نوع کارتی و یا رمزدار، برای هر مسافر منحصر به فرد هستند. به عبارتی ساده تر می توان بیان کرد که کارت و رمز این گاوصندوق ها برای هر مسافری به صورت منحصر به فرد، طراحی می شوند.

معرفی گاوصندوق دیجیتال هتلی

 

معرفی گاوصندوق دیجیتالی هوشمند

یکی از پرطرفدار ترین و البته پیشرفته ترین نوع گاوصندوق های دیجیتال، نوع هوشمند است که امنیت بسیار زیادی دارد. این گاوصندوق فقط از طریق اثر انگشت و یا اسکن عنبیه چشم مالک آن باز شده و هیچ صفحه کلیدی ندارد. لذا، هیچ سارقی نمی توان به آن دست برد زده و اشیاء با ارزش آن را به سرت ببرد. گاوصندوق دیجیتال هوشمند، بدنه و درب بسیار مقاومی دارد و در برابر سیل، زلزله، آتش سوزی، هر گونه ضربه و …. دچار هیچ آسیبی نمی شود. از این محصول می توان در هر محیطی اعم از: منزل، اداره، بانک، محیط های تجاری، محیط های امنیتی، انواع مختلف سازمان ها و… استفاده کرد.

 

ویژگی انواع گاوصندوق دیجیتال

در حال حاضر که با انواع گاوصندوق های دیجیتال آشنا شدید و دانستید این محصولات جزء بهترین های روز دنیا به شمار می آیند، بهتر است تا با ویژگی های آن ها نیز به خوبی آشنا شوید. تعدادی از مهم ترین ویژگی ها و فواید تهیه و مصرف گاوصندوق هایی با قفل دیجیتال، شامل موارد زیر می باشند:

 • درب این گاوصندوق ها به راحتی باز نمی شوند و فقط مالک می تواند این کار را انجام دهد؛ لذا، امنیت آن بسیار بالا می باشد.
 • دوام و ماندگاری بالایی دارند و می توان با یک بار خرید سالیان سال از آن ها استفاده کرد.
 • در برابر هر گونه حرارت و آتش سوزی مقاوم بوده و بدنه و درب آن ها دچار هیچ مشکلی نمی شود.
 • در برابر زلزله و سیل و سایر وقایع طبیعی، مقاوم بوده و دچار آسیب نمی شوند.
 • مالکین این گاوصندوق ها می توانند در کمترین زمان ممکن درب آن ها را باز کنند.

ویژگی انواع گاوصندوق دیجیتال

 

چگونه می توان امنیت گاوصندوق را افزایش داد؟

لازم به ذکر است تا بدانید که راه های مختلفی وجود دارد که از طریق آن بتوان امنیت گاوصندوق دیجیتال را افزایش داد که برخی از آن ها عبارتند از:

 • حالت توکن دوگانه و استفاده از رمز عبور دو مرحله ‌ای: تا به امروز قطعا هر یک از شما نام رمز دو مرحله ای به گوشتان خورده است و یا ممکن است برای برنامه های مختلف خود این رمز را تعبیه کرده باشید. از این طریق می توان امنیت رمز گاوصندوق را دو برابر کرده و باعث بهبود عملکرد قفل آن شد.
 • گزینه ‌های تاخیر در زمان: گزینه در قفل های دیجیتال وجود دارد که از طریق آن می توان زمان بازگشایی قفل را به تاخیر انداخت. در واقع، در این زمان ها اگر چه مالک رمز را به درستی وارد کند، همچنان قفل باز نخواهد شد. این حالت، برای پیشگیری از طریقت بهترین فاکتورها می باشد.
 • استفاده از حالت هشدار: یکی دیگر از راه هایی که توان امنیت قفل گاوصندوق را افزایش داد، استفاده از حالت هشدار می باشد. در صورت استفاده از این حالت، گاوصندوق صداهایی را پخش کرده و باعث می شود تا اطرافیان از سرقت مطلع شوند.
 • توابع امتحان اشتباه: از این طریق می توان صفحه را به صورت خودکار غیرفعال نمود. به عبارتی ساده تر می توان گفت که در این روش مالک می تواند رمز را به اشتباه وارد کرده و صفحه اصلی را به صورت خودکار، غیر فعال کند. با غیرفعال شدن صفحه اصلی، میزان دسترسی به محتویات گاوصندوق تقریبا به صفر می رسد.
 • کد یکبار مصرف: اگر مالک بخواهد می تواند با درخواستی کد یکبار مصرف را دریافت کرده و در مدت زمان محدودی، از آن استفاده کند. در صورتی که کد برای مالک ارسال نشود، درب گاوصندوق دیجیتال نیز باز نخواهد شد.

چگونه می توان امنیت گاوصندوق را افزایش داد؟

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را با گاوصندوق دیجیتال آشنا کرده و هر آن چیزی که باید در رابطه با این موضوع بدانید را در اختیارتان قرار دهیم. به یاد داشته باشید که در زمان خرید این محصول باید دقت کنید که جنس بدنه آن ضد دیلم، ضد ضربه، ضد دریل، ضد حریق و… باشد. علاوه بر این، گاوصندوق باید مجهز به سیستم هشدار دهنده و دزدگیر باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل، اطرافیان مطلع شوند. اگر می خواهید چنین محصولی را خریداری کنید، می توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار نمایید. آن ها با دریافت کمترین مبلغ، با کیفیت ترین گاوصندوق ها را برای شما عزیزان ارسال خواهند کرد. برای برقراری ارتباط کافی است تا با شماره های 02166263137- 09128334148 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی