گاوصندوق بانکی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

گاوصندوق بانکی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

شاید تا به حال نام گاوصندوق بانکی را زیاد شنیده باشید اما، اطلاعات زیادی در رابطه با آن نداشته باشید. این محصول، همان طور که از نامش مشخص است اغلب در بانک ها مورد استفاده قرار می گیرد. لذا، امنیت بسیار زیادی نیز دارد و فقط مسئولین مربوطه می توانند به آن دسترسی داشته باشند. به همین دلیل، باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا بتواند از اسناد و مدارک بانکی، وجوه نقدی و… حفظ و نگهداری کند. لازم به ذکر است تا بدانید که گاوصندوق های بانکی انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها دارای ارتفاع بلندی هستند. البته، علاوه بر ارتفاع دارای عمق و عرض زیادی نیز هستند تا بتوانند اجناس و مدارک زیادی را در خود جای دهند. لذا، اگر شما جزء افرادی هستید که می خواهید با ویژگی های گاوصندوق بانکی به خوبی آشنا شوید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

گاوصندوق‌ بانکی چه ویژگی هایی دارد؟

در بخش ابتدایی بیان کردیم که گاوصندوق های بانکی دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که این ویژگی ها سبب شده اند تا آن ها امنیت بالایی داشته باشند. تعدادی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های گاوصندوق بانکی، شامل موارد زیر می باشند:

ابعاد و وزن گاوصندوق بانکی

یکی از مهم ترین ویژگی که یک گاوصندوق بانکی باید دارا باشد، ابعاد بزرگ آن است. در واقع، این محصول باید دارای ارتفاع، عرض و عمق زیادی باشد تا بتوان تمامی مدارک، اسناد، وجوه نقدی و… را در آن قرار داد. بهتر است بدانید که هر چه ابعاد یک گاوصندوق بیشتر باشد، طبیعتا وزن آن نیز بیشتر می شود. لذا، اغلب گاوصندوق های بانکی وزن زیادی داشته و ممکن است وزن آن ها به 3 هزار کیلوگرم نیز برسند. اگر وزن این گاوصندوق کم باشد، باید متوجه شد که جنس بدنه آن مقاوم نبوده و در نتیجه، امنیت بسیار پایینی دارد. زیرا، ورق هایی که برای ساخت این گاوصندوق به کار گرفته می شوند، هم مقاومت بالا و هم وزن سنگینی دارند.

 

گاوصندوق‌ بانکی چه ویژگی هایی دارد؟

 

زبانه گاوصندوق

هر یک از گاوصندوق های بانکی باید دارای زبانه داخل درب باشند. این زبانه، هنگامی که درب گاوصندوق بسته است به عنوان تنها نگهدارنده آن عمل می کند. برای ساخت این نوع از زبانه، باید همواره از ورق هایی با آلیاژهای مقاوم و مناسب، استفاده شود. در غیر این صورت، زبانه پس از مدت زمان اندکی از بین می رود و یا مشکلاتی را برای گاوصندوق، به وجود می آورد. به یاد داشته باشید که ابعاد و اندازه این زبانه ها باید کاملا متناسب با ابعاد کلی گاوصندوق بانکی بوده و متناسب با آن، طراحی و تولید شود. در واقع، این زبانه ها دارای ابعاد مختلفی هستند که مناسب ‌ترین قطر برای هر یک از آن ها حداقل بین 40 الی 50 میلی ‌متر می باشد. پس از تعیین و تولید این زبانه ها، نوبت به نصبشان بر روی درب گاوصندوق ها می رسد. این محصولات در بخش داخلی درب ها نصب شده و پس از نصب باید با استفاده از سنباده های مخصوص، صیقل داده شده و لعابکاری شوند.

 

ابزارها و یراق آلات مورد استفاده

هر یک از گاوصندوق های بانکی باید دارای ابزارها و یراق آلات مختلفی باشند. این مسئله، جزء ویژگی های مهم این گاوصندوق ها به شمار می آید؛ لذا، تعدادی از مهم ترین ابزارها و یراق آلات مورد استفاده برای ساخت این محصولات، شامل موارد زیر می باشند:

  • باید از دستگیره های مناسب و مقاومی برای باز و بسته کردن درب گاوصندوق استفاده شود. در زمان انتخاب دستگیره بیاد دقت شود که اندازه و سایز آن متناسب با سایز کلی گاوصندوق باشد.
  • یکی دیگر از یراق آلات مورد استفاده در ساخت گاوصندوق بانکی، دسته است که جنس و اندازه آن نیز بای متناسب با وزن و ابعاد نهایی گاوصندوق باشد.
  • لوله ها نیز یکی دیگر از مهم ترین ابزارها بوده و همواره آن ها را بر روی درب نصب می کنند. هر چه درب گاوصندوق ها بزرگ تر باشند، در نتیجه باید لوله هایی استفاده شوند که فرمی خاصی داشته و در برابر وزن و ابعاد درب ها، مقاوم تر هستند. لازم به ذکر است تا بدانید که آلیاژ گژن پین جزء مناسب ترین آلیاژها برای نصب لولاها در گاوصندوق ‌های سنگین و حجیم هستند.
  • قفل های مورد استفاده برای گاوصندوق های بانکی باید جزء امن ترین ها و بروز ترین ها باشند. به طور مثال: قفل های دیجیتالی جزء امن ترین قفل های هستند که برای آشنایی با آن ها می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

 

برای آشنایی با گاوصندوق دیجیتال، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

ورق بدنه گاوصندوق بانکی

در بخش ابتدایی بیان کردیم که وزن گاوصندوق بانکی باید بالا باشد؛ لذا، بالا بودن وزن آن سبب می شود تا در برابر هر گونه صدمه، آسیب، آتش سوزی، سرقت، زلزله و موارد این چنین، مقاوم باشد. البته، تمامی این موارد فقط به خاطر وزن بالای گاوصندوق نبوده و بر اثر استفاده از آلیاژهای قوی در بدنه آن می باشد. هر چه آلیاژ استفاده شده در بدنه گاوصندوق قوی تر و بهتر باشد، در نتیجه وزن آن سنگین تر بوده و از بروز آسیب های احتمالی، پیشگیری می کند. معمولا برای ساخت این گاوصندوق ها از آلیاژهای مقاومی برای بدنه داخلی و بیرونی استفاده می کنند. میزان ضخامت ورق های مورد استفاده در بخش بدنه بیرونی باید حداقل 3 میلی‌ متر بوده و میزان ضخامت ورق های مورد استفاده در بخش داخلی باید حداقل یک میلی ‌متر باشد. به یاد داشته باشید که فاصله بین دو جداره های گاوصندوق بانکی باید حداقل 5 سانتی متر باشد.

 

ورق بدنه گاوصندوق بانکی

 

خزانه بانکی

هر یک از گاوصندوق های بانکی، باید برای افزایش امنیت دارای خزانه بانکی باشند. زیرا، در این صورت، وجوه نقدی و اسناد مهم بانک در فضایی مجزا دور از دید عمومی افراد، نگهداری می‌ شوند. خزانه بانکی دارای امنیت بالا و بسیار پیشرفته ای بوده و در صورت نصب هیچ فرد متفرقه ای نمی تواند آن را باز کرده و یا به آن دست برد بزند. در واقع، درب خزانه بانک فقط توسط صاحب آن( رئیس بانک یا معاون شعبه) باز می‌ شود. ساخت و تولید درب خزانه بانکی امری دشوار بوده و به تخصص زیادی نیاز دارد. لذا، اگر می خواهید درب خزانه را سفارش داده و یا از قیمت آن مطلع شوید، می توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط بر قرار کرده و یا به لینک زیر مراجعه کنید.

 

برای مشاهده لیست قیمت درب خزانه بانک، کلیک کنید.

مقاومت بالای گاوصندوق بانکی

علاوه بر تمامی ویژگی های بیان شده، این محصول باید مقاومت بالایی داشته باشد. در این صورت، اگر در معرض هر گونه آسیبی قرار بگیرد، از بین نرفته و سالیان سال می توان از آن استفاده کرد. این نوع گاوصندوق باید در برابر عوامل مختلف مقاوم باشد که تعدادی از آن ها شامل موارد زیر می باشند:

  • مقاومت در برابر زلزله
  • مقاومت در برابر حرارت و آتش سوزی
  • مقاومت در برابر هر گونه آسیب و صدمه
  • مقاومت در برابر رطوبت

 

قیمت گاوصندوق بانکی چقدر است؟

هم اکنون که با گاوصندوق بانکی و ویژگی های آن آشنا شدید، ممکن است سوال کنید که قیمت آن چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کرد که این محصول دارای انواع مختلفی است که هر یک از آن ها از نظر وزن، جنس بدنه، شکل ظاهری و… با هم فرق دارند. لذا، همین تفاوت نیز باعث شده تا نرخ آن ها با هم متفاوت باشد. علاوه بر این، عوامل بسیار زیادی وجود دارند که بر قیمت نهایی گاوصندوق های بانکی اثر می گذراند و به همین دلیل نمی توان قیمت ثابتی را برای آن بیان نمود. بنابراین، شما می توانید برای اطلاع از قیمت هر یک از گاوصندوق بانکی، با همکاران ما در واحد فروش ایران کاوه ارتباط برقرار کرده و یا به لینک زیر مراجعه کنید.

 

برای مشاهده لیست قیمت گاوصندوق بانکی، بر روی لینک کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش سعی کردیم تا شما را با گاوصندوق بانکی آشنا کرده و هر آن چیزی که باید در رابطه با ویژگی های آن بدانید را برای شما عزیزان بیان کردیم. به یاد داشته باشید که پیش از خرید این محصول باید دقت کنید که تمامی ویژگی های بیان شده را دارا بوده و کیفیت بالایی نیز داشته باشد. اگر می خواهید گاوصندوقی با کیفیت و در عین حال با قیمتی مناسب تهیه کرده و سالیان سال از آن استفاده کنید، می توانید به شماره های 02166263137-09128334148 تماس بگیرید. با این کار می توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کرده و مرغوب ترین محصولات را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی