گاوصندوق خانگی و اداری چه فرقی با هم دارند؟

گاوصندوق خانگی و اداری چه فرقی با هم دارند؟

گاوصندوق خانگی و اداری، همان طور که از نامشان مشخص است اغلب در منازل و ادارات مورد استفاده قرار می گیرند. این دو گاوصندوق، دارای تفاوت های عمده ای با یکدیگر هستند که سبب شده اند به دو نوع مختلف، تقسیم شوند. برخی از اصلی ترین تفاوت های گاوصندوق اداری و خانگی، شامل: تفاوت در وزن و ابعاد، تفاوت در میزان امنیت، میزان دسترسی، فضای قابل استفاده، قیمت و… می باشند. برای آشنایی بیشتر با تفاوت های این دو گاوصندوق، بهتر است تا در ادامه مطلب همراه ما باشید. ما در ادامه هر آن چیزی که باید در رابطه با این موضوع بدانید را بیان خواهیم کرد.

 

گاوصندوق اداری چیست؟

گاوصندوق اداری، یکی از بهترین نوع گاوصندوق ها می باشد که اغلب در فضاهای اداری کاربرد دارند. این محصول دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که شامل: امنیت بالا، ضدسرقت بودن، ضدزلزله بودن و… می باشد. این نوع از گاوصندوق دارای 4 نوع کلی هستند که عبارتند از:

  1. گاوصندوق اداری نسوز
  2. گاوصندوق اداری دکوراتیو
  3. گاوصندوق اداری طبقاتی
  4. گاوصندوق اداری اثر انگشتی

به یاد بسپارید که اغلب در این گاوصندوق ها اسناد و مدارک ادارات را نگهداری می کنند. در واقع، گاوصندوق های اداری، ابعاد و اندازه بزرگ تری داشته و وزن بیشتری نیز دارند. در طول روز افراد زیادی به این گاوصندوق ها دسترسی دارند که به همین خاطر باید امنیت آن ها نیز بالا باشند.

 

گاوصندوق اداری چیست؟

 

گاوصندوق خانگی چیست؟

گاوصندوق‌ های خانگی نیز همان گونه که از نامشان معین است اغلب در منازل مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. این گاوصندوق ها برای سهولت در جا به جایی، وزن کمی دارند که البته این مسئله شامل حال تمامی آن ها نمی شود. برخی از آن ها به شدت سنگین هستند که وزن نهایی آن ها بستگی به ابعادشان دارد. انواع گاوصندوق خانگی دارای تنوع رنگ بسیار بالایی بوده و همچنین انواع مختلفی نیز دارند. برای آشنایی بیشتر با این محصولات می توانید مقاله زیر را به خوبی آشنا کرده و از قیمت آن ها نیز مطلع شوید.

 

برای آشنایی با انواع گاوصندوق خانگی، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

گاوصندوق خانگی و اداری چه تفاوتی دارند؟

در بخش ابتدایی مطلب بیان کردیم که گاوصندوق خانگی و اداری، تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند که هر یک از آن ها مربوط به دسته ای خاص می باشند. تعدادی از مهم ترین و اصلی ترین تفاوت های گاوصندوق خانگی و اداری، شامل موارد زیر می باشند:

1.   تفاوت در وزن و ابعاد

یکی از مهم ‌ترین تفاوتی که بین گاوصندوق خانگی و اداری وجود دارد، تفاوت بین وزن و ابعاد این دو می باشد. معمولا گاوصندوق های اداری، دارای ابعاد بیشتری بوده و در نتیجه وزن بالاتری نیز دارند. زیرا، در گاوصندوق اداری اسناد و مدارک بیشتری نگهداری می شوند که این مسئله سبب شده است تا به فضای زیادی برای طراحی این محصول، نیاز باشد. اما، در گاوصندوق های خانگی معمولا اسناد زیادی نگهداری نمی شوند و به فضای زیادی برای طراحی نیاز ندارد.

در نهایت، می توان تفاوت در وزن و ابعاد این دو گاوصندوق ها را به راحتی مشاهده کرده و به این مسئله پی برد. علاوه بر این، لازم به ذکر است تا بدانید که اغلب گاوصندوق های اداری، دارای طبقات متعددی هستند که البته این موضوع مختص نوع اداری نبوده و برخی از گاوصندوق های خانگی نیز دارای طبقات زیادی هستند. لذا، هر چه طبقات یک گاوصندوق بیشتر باشد، وزن نهایی آن نیز بیشتر می شود. به همین خاطر، وزن گاوصندوق های اداری چند برابر بیشتر از گاوصندوق های خانگی هستند.

 

2.   تفاوت در امنیت گاوصندوق خانگی و اداری

امنیت، یکی از مهم ترین مسائلی است در زمان خرید و همچنین در زمان طراحی و ساخت یک گاوصندوق، باید به آن توجه ویژه ای شود. زیرا، اگر یک گاوصندوق امنیت نداشته باشد، افراد از آن استفاده ای نخواهند کرد. لذا، بهتر است بدانید که هر یک از گاوصندوق خانگی و اداری، دارای امنیت بالایی هستند؛ اما، میزان امنیت آن ها با یکدیگر متفاوت می باشند. در واقع، انواع گاوصندوق‌ های اداری به خاطر این که وزن و ابعاد بیشتری دارند؛ نسبت به گاوصندوق ‌های خانگی امنیت بالاتری نیز دارند. البته، به خاطر داشته باشید که بالا بودن وزن و ابعاد یک گاوصندوق، در امنیت تاثیر زیادی ندارد و مسئله مهم در این زمینه مربوط به امنیت بالای قفل می باشد.

زیرا، گاوصندوق های اداری به خاطر وزن بالایی که دارند، حمل و نقل و جابه جایی آن ها بسیار دشوار می باشد. به همین خاطر سارقین تلاش می کنند تا قفل آن ها را شکسته و محتویات درون آن ها را به سرقت ببرند. همین مسئله نیز سبب شده است تا تولید کنندگان از قفل هایی با امنیت بالا استفاده کنند. به طور کلی بهتر است تا بدانید که گاوصندوق های اداری دارای امنیت بالایی بوده و در سمت مقابل، گاوصندوق های خانگی از امنیت پایینی برخوردار می باشند.

 

برای آشنایی با انواع قفل گاوصندوق، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

3.   تفاوت در میزان دسترسی

یکی دیگر از تفاوت‌ های که بین گاوصندوق خانگی و اداری وجود دارد؛ میزان و تعداد دسترسی به هر یک از آن ها می باشد. در واقع، افراد نیاز ندارند تا به صورت روزانه به محتویات داخل گاوصندوق های خانگی، دسترسی داشته باشند. اما، در ادارات و سازمان ها افراد مختلفی نیاز دارند تا به صورت روزانه و دائم، به محتویات داخل گاوصندوق های اداری، دسترسی داشته باشند. به طور مثال: در یک شرکت ممکن است سه مدیر وجود داشته باشد که هر یک نیاز دارند تا به گاوصندوق اصلی دسترسی داشته باشند. اما، در منزل این گونه نبوده و فقط صاحب گاوصندوق به دسترسی نیاز دارد.

 

4.   تفاوت گاوصندوق خانگی و اداری در قیمت

قیمت، یکی از مهم ترین مسائلی است که برای خریداران اهمیت ویژه ای دارد و در خرید هر یک از مشتریان، اثر گذار است. لذا، بهتر است تا بدانید که یکی دیگر از تفاوت هایی که بین گاوصندوق خانگی و اداری وجود دارد، مربوط به نرخ آن ها می باشد. عوامل بسیار زیادی وجود دارند که بر نرخ نهایی این گاوصندوق ها اثر گذار می باشند که برخی از مهم ترین آن ها شامل موارد زیر هستند:

  • طبقات گاوصندوق
  • وزن و ابعاد گاوصندوق
  • برند گاوصندوق
  • جنس بدنه گاوصندوق
  • نوع گاوصندوق

به یاد داشته باشید که هر چقدر وزن، طبقه و اندازه‌ یک گاوصندوق بزرگ تر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند. لذا، با توجه به مطالب بیان شد می توان پی برد که گاوصندوق اداری قیمت بیشتری در مقایسه با گاوصندوق خانگی دارد. البته، این به معنی ارزان بودن گاوصندوق های خانگی نیست و این موضوع فقط در زمان مقایسه با نوع اداری صدق می کند.

 

تفاوت گاوصندوق خانگی و اداری در قیمت

 

5.   تفاوت در ارزش اقلام نگهداری شده

اقلامی که در گاوصندوق ها نگهداری می شوند، ارزش زیادی دارند؛ به همین دلیل، گاوصندوق ها باید دارای امنیت بالایی باشند. اغلب اوقات در گاوصندوق های اداری، مواردی همچون: اسناد و اوراق کاری، دسته چک مدیر عامل، پول نقد و… نگهداری می شوند. این در حالی است که در منازل و در گاوصندوق های خانگی اقلام دیگری با ارزش متفاوت، نگهداری می شوند. به طور مثال: در گاوصندوق های خانگی معمولا طلا و جواهرات، پول نقد و موارد این چنینی، قرار داده می شوند. لذا، باید سطح امنیت این گاوصندوق ها در مقایسه با نوع اداری متفاوت باشند.

 

6.   تفاوت گاوصندوق خانگی و اداری در فضای قابل استفاده

همواره در منازل، فضای کمتری برای گاوصندوق ها وجود دارد که این مسئله به خاطر دکوراسیون منازل می باشد. لذا، وجود فضای کم برای گاوصندوق های خانگی باعث شده تا اغلب این محصولات در سایز و ابعاد کوچک تری ساخته شوند. به طور مثال: معمولا افراد گاوصندوق های خانگی را در کمد یا دیوار قرار می دهند که در این صورت فضای کمی برای قرارگیری گاوصندوق ها وجود دارد. اما، در سمت مقابل، در ادارات و سازمان ها، فضای کافی برای قرارگیری گاوصندوق های اداری وجود دارد و می توان انواع گاوصندوق های بزرگ را مورد استفاده قرار داد.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را با تفاوت های گاوصندوق خانگی و اداری، آشنا کرده و اطلاعات کاملی در رابطه با این موضوع در اختیارتان قرار دهیم. به یاد داشته باشید که تفاوت های بیان شده در این مطلب فقط مختص موارد ذکر شده نبوده و شامل موارد دیگری نیز هستند. اگر در این زمینه سوال یا ابهامی دارید و یا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید با همکاران ما در ایران کاوه تماس بگیرید. علاوه بر این، برای خرید یا اطلاع از قیمت هر یک از گاوصندوق های خانگی یا اداری نیز بهتر است تا با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی