از طریق چه روش هایی می توان گاوصندوق تقلبی را تشخیص داد؟

از طریق چه روش هایی می توان گاوصندوق تقلبی را تشخیص داد؟

از دیرباز تا به امروز، نگهداری وسایل در محلی امن با قابلیت دسترسی بالا یکی از بهترین مزیت های یک گاوصندوق خوب بوده است. اما، تمامی گاوصندوق ها دارای این ویژگی نیستند و البته، برخی از آن ها تقلبی می باشند. در واقع، برخی از افراد سودجو برای کسب سود بیشتر، گاوصندوق تقلبی را تولید کرده و با قیمتی ارزان تر در بازار، عرضه می کنند. لذا، اگر که شما عزیزان تصمیم به خرید انواع گاوصندوق ها را دارید، باید بتوانید گاوصندوق تقلبی را تشخیص داده و به اشتباه آن را خریداری نکنید. بهتر است تا بدانید که افراد سودجو برای ساخت گاوصندوق تقلبی همواره از مواد غیرمرغوب و دست دوم استفاده می نمایند. برای تشخیص گاوصندوق تقلبی از اصل آن، روش های مختلفی وجود دارد که شامل: توجه به جنس بدنه، وزن گاوصندوق، نشان استاندارد، خدمات پس از فروش، طراحی و رنگ گاوصندوق و…. می باشند. برای آشنایی بیشتر با روش های تشخیص گاوصندوق تقلبی، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

گاوصندوق تقلبی چیست؟

همان طور که از نام این محصول مشخص است به نوعی گاوصندوق که از مواد مرغوبی تولید نشده، گاوصندوق تقلبی گفته می شود. اغلب اوقات افراد سودجو برای کسب پول بیشتر، این نوع گاوصندوق را ساخته و به فروش می رسانند. در واقع، آن ها در زمان ساخت به جای استفاده از مواد ضروری، از مواد دیگری با کیفیتی بسیار پایین مثل: گچ و…، استفاده می کنند.این در حالی است که برای ساخت گاوصندوق اصلی همواره از فولاد و بتن و… استفاده می کنند. به یاد داشته باشید که گاوصندوق تقلبی می تواند دردسر های جبران ناپذیری را به اموال افراد و یا شرکت ها زده و مشکلات زیادی را به بار آورد. این گاوصندوق، از ایمنی و مقاومت کافی برخوردار نبوده و محتویات داخل آن، به راحتی توسط سارقین، دزدیده می شود. همچنین، این محصول کیفیت بسیار پایینی داشته و به راحتی در برابر دمای زیاد، سیل، زلزله و موارد این چنینی، دچار آسیب های جدی می شود.

 

نحوه تشخیص گاوصندوق تقلبی

روش های مختلفی برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن گاوصندوق وجود دارد. اما، یکی از بهترین این روش ها، کمک گرفتن از کارشناسان خبره این زمینه مثل: کارشناسان ایران کاوه می باشد. در واقع، شما خریداران عزیز می توانید گاوصندوق هایی اصلی را از ایران کاوه تهیه کرده و مطمئن باشید که دارای جنس مرغوب و باکیفیتی هستند. اما، با این حال بهتر است تا با تمامی روش های تشخیص گاوصندوق تقلبی به خوبی آشنا شوید. تعدادی از مهم ترین این روش ها، شامل موارد زیر می باشند:

  • جنس بدنه گاوصندوق
  • ضدحریق و حرارت بودن گاوصندوق
  • نشانه ‌های استاندارد
  • ضدسرقت، ضدضربه یا ضددیلم بودن گاوصندوق
  • ضمانت نامه
  • قیمت گاوصندوق
  • طراحی و رنگ گاوصندوق
  • خدمات پس از فروش

 

نحوه تشخیص گاوصندوق تقلبی از جنس بدنه

یکی از اصلی ترین روش هایی که می توان گاوصندوق تقلبی و اصل را از تشخیص داد، جنس بدنه آن ها می باشد. همواره برای ساخت گاوصندوق اصلی از فولاد و بتن استفاده می کنند و با این کار استحکام بدنه آن را تا حد زیادی افزایش می دهند. اما، در گاوصندوق تقلبی همواره برای ساخت بدنه از گچ استفاده می کنند. لذا، برای دانستن این موضوع کافی است تا شما خریداران عزیز با ناخن کمی بر روی بدنه گاوصندوق خراش ایجاد کنید. اگر بدنه گاوصندوق سفید شد، نشان از گچ بودن آن و بیانگر تقلبی بودن محصول می باشد.

 

بررسی وزن گاوصندوق

علاوه بر جنس بدنه، می توان از طریق وزن گاوصندوق اصل یا تقلبی بودن آن را تشخیص داد. در واقع، در بخش پیشین اشاره کردیم که گاوصندوق اصل از فولاد و بتن ساخته شده است که همین مسئله سبب می شود تا وزن آن سنگین تر باشد. در سمت مقابل، گاوصندوق تقلبی وزن کمی دارد و دلیل اصلی آن به کار گرفتن گچ در بدنه اش می باشد. لذا، پیش از خرید حتما باید به وزن گاوصندوق توجه ویژه ای داشته باشید.

 

بررسی ضدحریق یا نسوز بودن گاوصندوق تقلبی

یکی دیگر از روش هایی که می توان گاوصندوق تقلبی را از اصل آن تشخیص داد، ضدحریق و نسوز بودن جنس بدنه می باشد. در واقع، گاوصندوق تقلبی، در برابر حرارت مقاومت کمی دارد و قادر به تحمل دما و حرارت زیادی نیست. این در حالی است که گاوصندوق اصل می تواند حرارت زیادی را به مدت طولانی، تحمل کرده و دچار آسیب نشود. دلیل اصلی این مسئله نیز مربوط به وجود آلیاژ فولاد و تنگستن در داخل یا بیرون گاوصندوق اصل می باشد. در واقع، این آلیاژها مقاومت بالایی در برابر گرما ایجاد کرده و می توانند ساعت ها از محتویات داخل گاوصندوق، محافظت کنند. البته، در زمان خرید توجه کنید که علاوه بر بدنه، قفل گاوصندوق نیز باید نسوز باشد. زیرا، بدنه می تواند نهایت 70 درصد در برابر حرارت مقاومت داشته باشد و 30 درصد مابقی برعهده قفل آن می باشد.

 

نحوه تشخیص گاوصندوق تقلبی

 

لازم به ذکر است تا بدانید که گاوصندوق تقلبی فقط می تواند 10 دقیقه محتوایت داخل صندوق را از حرارت در امان نگهدارد. اما، پس از آن، تمامی محتویات داخل گاوصندوق دچار آتش سوزی می شوند.

 

برای آشنایی با هزینه و تعمیر قفل گاوصندوق، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

وجود نشانه ‌های استاندارد

یکی دیگر از روش های تشخیص گاوصندوق تقلبی یا اصل، وجود یا عدم وجود نشانه های استاندارد می باشد. هر یک از گاوصندوق های اصل، بر روی بدنه خود دارای نشانه هایی هستند که بیانگر استاندارد بودن آن ها می باشند. به یاد داشته باشید که نشانه های استاندارد، مسائل بسیار زیادی را تحت نظر دارند که یکی از آن ها نسوز بودن گاوصندوق می باشد. در واقع، هر یک از گاوصندوق های اصلی باید دارای استانداردهای مربوط به نسوز بودن و… باشند. علاوه بر این، استاندارد UL نیز نشان دهنده باکیفیت بودن گاوصندوق است که در زمان خرید باید به این مسئله نیز توجه ویژه ای داشته باشید. همچنین، حتما بدنه محصول را بررسی کرده و از وجود لوگوی آن برند بر بدنه، مطمئن شوید. به طور مثال: اگر تصمیم به خرید گاوصندوق سدید را دارید، دقت کنید که لوگوی سدید بر روی این محصول درج شده باشد.

 

بررسی ضدسرقت یا ضدضربه بودن گاوصندوق

عامل بعدی که می‌تواند در انتخاب یک گاوصندوق اصل به شما خریداران کمک کند، ضدسرقت بودن محصول می باشد. در واقع، گاوصندوق اصلی همواره دارای سنسورها و سیستم های هشداردهنده هستند. این سیستم همان طور که از نامش مشخص است در صورتی که گاوصندوق توسط شخص دیگری باز شود، سریعا فعالی شده و مالک را از این مسئله مطلع خواهد ساخت. روش های مختلفی برای آگاه سازی مالک وجود دارد یا این سیستم آژیر می کشد و یا در صورت نبود آن بر روی تلفن همراه، پیامی را را با مضمون سرقت ارسال می کند. البته، این ویژگی مختص تمامی گاوصندوق ها نبوده و فقط برخی از آن ها دارای این قابلیت هستند. مابقی آن ها فقط آژیر کشیده و اطرافیان را از سرقت، مطلع می سازند. اما، در سمت مقابل، گاوصندوق تقلبی دارای هیچ نوع سیستم ضدسرقتی نبوده و به راحتی می توان از طریق این موضوع، تقلبی بودن گاوصندوق را تشخیص داد.

 

بررسی ضدسرقت یا ضدضربه بودن گاوصندوق

 

بررسی ضمانت نامه

ضمانت نامه، همواره یکی از اصلی ترین و مهم ترین عواملی است که باید در زمان خرید یک محصول به آن توجه ویژه ای شود. گاوصندوق نیز از این قاعده مستثنی نبوده و باید در زمان خرید حتما از وجود ضمانت نامه اطمینان حاصل کرد. زیرا، وجود ضمانت نامه و گارانتی بیانگر کیفیت خوب یک گاوصندوق می باشند. گاوصندوق تقلبی، هرگز دارای گارانتی نبوده و از این راه به راحتی می توان از تقلبی بودن آن مطلع شد. به یاد بسپارید که همواره وجود ضمانت نامه منجر به فروش بیشتر گاوصندوق ها و همچنین سایر محصولات، می شود.

 

تشخیص گاوصندوق تقلبی از طریق قیمت

همه شما می دانید قیمت یکی از مهم ترین عواملی است که افراد را به خرید ترغیب می کند. اما، شما باید بدانید که هرگز نباید کیفیت را فدای کمیت کرده و فقط به خاطر کم بودن قیمت محصولی را خریداری کنید. زیرا، اغلب اوقات کم بودن قیمت، نشان دهنده تقلبی بودن آن محصول می باشد که گاوصندوق نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع، گاوصندوق ‌هایی که قیمت پایین‌ تری دارند؛ از امکانات و مزایای کمتری نیز برخوردار بوده و همچنین میزان امن بودن آن ها از لحاظ آتش سوزی، سرقت و… بسیار پایین می باشد. علاوه بر این، اغلب گاوصندوق هایی که ارزان قیمت هستند، جنس بدنه آن ها بی کیفیت است. به همین خاطر به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم تا تلاش کنید با صرف بودجه بیشتر یک گاوصندوق کاملا ایمن خریداری کنید.

 

برای اطلاع از قیمت گاوصندوق، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با گاوصندوق تقلبی آشنا کرده و راه های تشخیص آن را نیز بیان کنیم. به یاد داشته باشید که یکی دیگر از راه های تشخیص گاوصندوق های تقلبی از اصل، کیفیت ظاهری، طراحی آن، رنگ، شفافیت و… می باشد. هر چه یک گاوصندوق از نظر طراحی ظاهری کیفیت بالایی داشته باشد، نشان از اصل بودن محصول است. البته، عدم وجود خدمات پس از فروش نیز از جمله نشانه های یک گاوصندوق تقلبی می باشد. لذا، هر یک از شما عزیزان حتما پیش از خرید گاوصندوق باید به مسائل بیان شده دقت کرده و محصولی باکیفیت را خریداری کنید. بهتر است که قبل از خرید گاوصندوق با افراد با تجربه و متخصص این حوزه، صحبت کرده و از آن ها مشورت بگیرید. علاوه بر این می توانید به سراغ سایت های معتبری همچون ایران کاوه رفته و گاوصندوق های اصل را با قیمتی مناسب، تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی