اگر کلید گاوصندوق گم شود چگونه قفل آن را باز کنیم؟

اگر کلید گاوصندوق گم شود چگونه قفل آن را باز کنیم؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است هر یک از شما عزیزان با آن مواجه شوید، گم شدن یا شکستن کلید گاوصندوق در قفل آن می باشد. در واقع، این مشکل یکی از رایج ترین چالش هایی است که گاوصندوق‌ های کلیدی دارند. لازم به ذکر است تا بدانید که کاربرد گاوصندوق ‌های کلیدی همانند انواع دیگر گاوصندوق ‌ها بوده و می ‌توان از آن ها، در مکان ‌های مختلف اعم از: منازل، ادارات، فروشگاه ‌ها و… برای نگهداری از دارایی ‌ها و اموال با ارزش، استفاده کرد. همواره برندهای معتبر، کلیدهای با کیفیت و ایمن را بر روی انواع گاوصندوق ‌ها تعبیه می ‌کنند تا امنیت خوبی را برای گاوصندوق راهم نمایند. اما، با این حال ممکن است این قفل ها با چالش شکستن یا گم شدن کلید مواجه شوند که در این صورت می توان از طریق راه های مختلفی این مشکل را رفع کرد. برخی از راهکارهایی که می توان از طریق آن قفل گاوصندوق را بدون کلید باز کرد، شامل: استفاده از کلید چند محور، استفاده از سنجاق، استفاده از کلیدیاب بلوتوث و… می باشند. برای آشنایی بیشتر با تمامی این راه حل ها، بهتر است تا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

راه حل های گم شدن کلید گاوصندوق

بیان کردیم که مشکل گم شدن کلید گاوصندوق یکی از مشکلات رایجی است که مانند فراموشی رمز گاوصندوق، برای هر کسی ممکن است که رخ دهد. اما، جای نگرانی نیست و می توان از طریق روش های مختلفی، قفل گاصوندوق را باز کرد. تعدادی از مهم ترین و پرکاربردترین این روش ها، شامل موارد زیر می باشند:

  1. استفاده از خدمات پس از فروش
  2. استفاده از کلید چند محور
  3. استفاده از کلیدیاب بلوتوثی
  4. تعویض قفل
  5. استفاده از سنجاق و گیره
  6. استفاده از دریل
  7. استفاده از پتک
  8. از طریق شماره گیری ترکیبی
  9. استفاده از شوک الکتریکی

در ادامه مطلب هر یک از این موارد را به طور کامل بیان کرده و توضیحات مفصلی را ارائه خواهیم کرد.

 

1.    استفاده از خدمات پس از فروش

اگر که شما عزیزان کلید گاوصندوق خود را گم کرده اید و یا کلید در داخل قفل شکسته است، اولین کار و بهترین کار، تماس گرفتن با فروشنده و استفاده از خدمات پس از فروش، می باشد. در واقع، شما باید قبل از هر کاری فوراً با پشتیبانی گاوصندوق خود تماس گرفته و از فروشنده، راهنمایی و مشورت لازم را دریافت کنید. زیرا، همواره شرکت ‌های معتبری مثل ایران کاوه، در این گونه مواقع بهترین راه حل و پیشنهاد را به شما ارائه داده و می توانند در کمترین زمان ممکن، مشکل را به طور کامل رفع نمایند. علاوه بر این، اگر نیاز به حضور باشد، فورا و در کمترین زمان ممکن به نزد شما آمده و مشکل را برطرف خواهند کرد. به یاد داشته باشید که آن ها راه ‌های مختلفی را امتحان خواهند کرد که شامل: تعویض قفل، دادن کلید اختصاصی به شما و مواردی از این قبلی می باشند.

 

2.    استفاده از کلید گاوصندوق چند محور

یکی دیگر از بهترین روش ‌ها برای باز کردن گاوصندوق ‌های  بدون کلید، استفاده از کلید چند محور است. البته، اگر کلید در داخل قفل شکسته باشد، نمی توان از این طریق آن را باز کرد و استفاده از کلید چند محور فقط برای زمان هایی است که کلید گم شده باشد. زیرا، کلید چند محور به محض قرار گرفتن داخل قفل، به شکل آن در آمده و ساختار کلید متناسب با قفل مورد نظر را خواهد داشت. لازم به ذکر است تا بدانید که همه افراد به کلیدهای چند محور، دسترسی ندارند. به همین خاطر، باز هم می توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کرده و از آن ها در این زمینه، یاری بگیرید.

استفاده از کلید گاوصندوق چند محور

3.    استفاده از کلیدیاب بلوتوث

روش سومی که می توان از طریق آن کلید گاوصندوق گفته شده را پیدا کرد، استفاده از کلیدیاب بلوتوثی می باشد. شاید تا به امروز نام این دستگاه را نشنیده باشیدد و یا اطلاعاتی در رابطه با آن نداشته باشید. دستگاه کلیدیاب بلوتوث به نوعی یک ردیاب‌ است که معمولاً روی کلید نصب می گردد و مجهز به کنترل از راه دور می باشد. لذا، هنگامی که هر یک از شما عزیزان فراموش کردید که کلید گاوصندوق را کجا گذاشته ‌اید و آن را گم کنید، می ‌توانید با استفاده از کنترل، سیستم صوتی ردیاب را فعال نمایید. پس از فعال شدن این سیستم، می توانید به کمک صدای ایجاد شده، کلیدتان را به راحتی پیدا کنید. البته این دستگاه، زمانی می تواند به شما کمک کند کلیدتان را گم کرده باشید و کلید شما توسط شخصی به سرقت نرفته باشد.

 

برای آشنایی با روش های تشخیص گاوصندوق تقلبی از اصل، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

4.    باز کردن کلید گاوصندوق با تعویض قفل

یکی دیگر از راه کارهایی که می توان از طریق آن قفل گاوصندوق را بدون کلید باز کرد، تعویض قفل می باشد. البته به یاد بسپارید که نیازی نیست تا تمام قفل را عوض کنید؛ بلکه، فقط باید قسمتی که مربوط به کلید است را تعویض نمایید. اما، نکته ای که حائز اهمیت است، عدم یاری گرفتن از هر شخصی می باشد. در واقع، شما برای تعویض قفل نباید از هر قفل ساز و تکنسینی کمک بگیرید. زیرا، ممکن است آن ها هنگام تعویض قفل از محتویات داخل گاوصندوق مطلع شده و یا برای خودشان، کلید یدک داشته باشند. در این صورت آن ها می توانند پس از اتمام کار و در زمان مناسب، به گاوصندوق شما سرقت زده و محتویات داخل آن را به سرقت ببرند.

به همین خاطر به هر یک از شما عزیزانی که کلید گاوصندوق خود را گم کرده ای و می خواهید قفل را تعویض کنید، پیشنهاد می کنیم که از پشتیبانی گاوصندوق خود در این زمینه، کمک بگیرید. زیرا، هر یک از تکنسین های آن شرکت ها، نزد شرکت ضمانت های سنگینی دارند و می توان به آن ها اعتماد نمود. فراموش نکنید که در صورت تعویض، قفل های جدید کمی با قفل های قدیمی متفاوت هستند. در واقع، قفل های جدید پیشرفته تر و پیچیده تر بوده و اغلب قفل سازهای معمولی اطلاعات زیادی در رابطه با آن ها ندارند. بنابراین، ممکن است که در زمان تعویض قفل آن ها را خراب کرده و به درستی نتوانند آن را نصب نمایند. به خاطر جلوگیری از تمامی این مشکلات و چالش ها بهتر است تا با همکاران ما تماس گرفته و از آن ها در این زمینه یاری بگیرید.

 

5.    استفاده از سنجاق و گیره

برای باز کردن برخی از گاوصندوق‌ های کلیدی که قدیمی هستند و امنیت زیادی ندارند، می ‌توانید از ابزارهایی مثل: سنجاق برای باز کردن درب آن، استفاده کنید. علاوه بر این، برای باز کردن این گاوصندوق ‌ها هر یک از شما عزیزان می ‌توانید از چنگک نیز استفاده نمایید. برای این کار کافی است تا سنجاق را در داخل قفل گاوصندوق قرار داده و سپس، به سمت راست و چپ بچرخانید. البته، ممکن است باز کردن قفل بدون کلید گاوصندوق، به همین راحتی نیز نباشد و باید از قلق های آن مطلع شوید.

 

6.    بازکردن کلید گاوصندوق با شماره گیری ترکیبی

لازم به ذکر است تا بدانید که اغلب گاوصندوق های کلیدی که قفل دایره ای و چرخشی را با هم دارند، اغلب با شماره گیری ترکیبی باز می شوند. در واقع، تمامی اعداد در اطراف شماره گیر نوشته شده اند و معمولا با صفر، در بالا آغاز می شوند. بعد از عدد 0، هر چه در جهت عقربه های ساعت حرکت کنید، اعداد افزایش پیدا می کنند. در مرحله بعد، با وارد کردن صحیح تعدادی از اعداد به شماره گیری ترکیبی تصادفی، شما می توانید به راحتی بدون وجود کلید گاوصندوق، قفل آن را باز کنید. البته، برای این کار نیاز دارید تا از نحوه کار قفل به طور کامل، اطلاع داشته باشید. به یاد بسپارید که قفل گاوصندوق دارای یک سیلندر کوچک و ساده می باشد که این سیلندر، به شماره گیری ترکیبی وصل است. در واقع، وقتی که شما شماره گیر را می چرخانید، قطعه ای به نام اسپیندل هم  به طور خودکار، چرخانده می شود.

البته، قطعه دیگری نیز به نام چرخ ایمن وجود دارد که دایره ای شکل بوده و نام آن چرخنده می باشد. یک قفل ترکیبی، همواره دارای یک چرخ برای هر عدد در ترکیب آن است که معمولا عددی بین ۲ تا ۶ است. به عنوان مثال: یک قفل با ترکیب ۳ عددی (مثلا:۱۴-۶-۷) دارای سه چرخش است. همواره برای باز کردن گاوصندوق بدون کلید، باید بدانید که چگونه شکاف های دسته چرخان به حرکت در آمده اند. پس از آن، زمانی که دسته چرخان به گونه ای چرخیده شود، شکاف در بالای آن قرار می گیرد و اهرم داخلی قفل درون شکاف حرکت می کند. این مسئله باعث می شود تا درب باز شده و مشکل به طور کامل برطرف گردد. برای باز کردن گاوصندوق های با قدمت بالا نیز می توان از اعداد احتمالی استفاده کرد و می توان این کار را به تعداد بالا انجام داد. زیرا، گاوصندوق های قدیمی با هر بار اشتباه وارد کردن رمز، ارور نمی دهند.

 

بازکردن کلید گاوصندوق با شماره گیری ترکیبی

 

7.    استفاده از دریل

یکی دیگر از راه هایی که می توانید از طریق آن قفل گاوصندوق را باز کنید، استفاده از دریل می باشد. درست است که استفاده از دریل به قفل گاوصندوق آسیب می ‌زند؛ اما، راه حلی سریع برای باز کردن قفل می باشد. به یاد داشته باشید دریلی که برای باز کردن قفل گاوصندوق از آن استفاده می‌ کنید، با سایر دریل ها فرق می کند و باید مخصوص این کار باشد. این دریل، معمولا دریل دو وضعیت نامیده می شود و می توان به کمک آن قفل های کلیدی و مکانیکی را به راحتی باز کرد. همواره به شما عزیزان توصیه می کنیم که خودتان به تنهایی، از دریل استفاده نکنید.

زیرا، در این صورت احتمال دارد قفل گاوصندوق به طور کامل از بین برود و حتی مجبور شوید یک گاوصندوق دیگر را مجددا تهیه کنید. همچنین، استفاده از دریل به شخصه ممکن است باعث شود تا قفل داخل زبانه باقی مانده و درب گاوصندوق به هیچ وجه باز نشود. مدت زمانی که طول می کشد با کمک دریل دو وضعیت، قفل گاوصندوق تخریب شود و شما بتوانید درب گاوصندوق را باز کنید، تقریبا 15 دقیقه می باشد. لذا، به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم در این زمینه نیز از متخصصینی مثل: همکاران ما در ایران کاوه، یاری بگیرید.

 

8.    باز کردن قفل گاوصندوق با پتک​

یکی دیگر از روش هایی که از گذشته تا به امروز از آن برای باز کردن قفل گاوصندوق هایی که کلید آن ها گم شده، استفاده می کنند؛ پتک و وارد کردن ضربه می باشد. البته، امروزه افراد زیادی از این روش استفاده نمی کنند. زیرا، این روش را تهاجمی شناخته و راه حل عاقلانه ای برای باز کردن کلید گاوصندوق نمی دانند. به عبارتی ساده تر می توان گفت که با توجه به بالا بودن قیمت انواع گاوصندوق ها، اگر قرار باشد هر بار که کلید گم شود، قفل آن را با وارد کردن ضربه خراب کنیم، دچار ضرر و زیان های بی شماری خواهیم شد. علاوه بر قفل، می توان با کمک پتک، به لولای گاوصندوق نیز ضربه زده و درب آن را باز کرد. در این صورت نیز اگر به صورت مداوم به این بخش ضربه وارد شود، بعد از مدتی شاهد جدا شدن لولا از گاوصندوق خواهید بود.

به خاطر بسپارید که برای باز کردن درب محصولی که کلید آن گم شده، باید از پتکی استفاده کنید که حداقل باید یک متر بوده و محکم باشد. با کمک این پتک می توانید ضربات محکمی را به دور تا دور درب گاوصندوق وارد کنید. این کار منجر می شود تا بخشی از اتصال بدنه گاوصندوق با درب آن آسیب دیده و بتوانید با استفاده از یک دیلم با طول حداقل یک و نیم متر درب را از بدنه جدا کنید. در مرحله بعدی، می توانید با ضربه زدن، شیارهایی بین درب و بدنه گاوصندوق، ایجاد کنید و بعد از آن با انداختن دیلم بین این شیارها فاصله آن بیشتر کرده و رفته رفته درب را از بدنه جدا نمایید.

 

استفاده از شوک الکتریکی

یکی دیگر از راه هایی که می توانید از طریق آن درب گاوصندوقی که کلید آن گم شده را باز کنید، استفاده از شوک الکتریکی می باشد. برای این کار باید به قفل گاوصندوق شوک وارد کرده و این گاوصندوق در صورتی که از مدل های قدیمی باشد به راحتی باز می شود. البته باید بدانید که استفاده از شوک به هر فردی توصیه نمی شود و استفاده از آن باید از یک فرد متخصص کمک بگیرید که در این زمینه تجربه داشته باشد. اگر این راه را برای بازر کردن قفلی که کلید گاوصندوق آن گم شده انتخاب کردید، می توانید با ما تماس گرفته و در سریع ترین زمان ممکن آن را باز کنید.

 

برای آشنایی با نحوه ساخت گاوصندوق، کلیک کنید.

 

4 روش درآوردن کلید شکسته در قفل گاوصندوق

هم اکنون که به طور کامل با راه حل های باز کردن قفلی که کلید گاوصندوق آن گم شده آشنا شدید، ممکن است سوالاتی در رابطه با شکستن قفل بپرسید. در واقع، احتمال دارد سوال کنید که از طریق چه روش هایی می توان کلید شکسته شده در قفل را خارج کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که شیوه های مختلفی برای این کار وجود دارند که 4 مورد از اصلی ترین آن ها، شامل موارد زیر می باشند:

استفاده از ابزارهای انبردست و دم باریک

در صورتی که کلید در قفل گاوصندوق شکسته شود، شما عزیزان می توانید از ابزارهای مختلفی برای درآوردن آن، بهره بگیرید. دو مورد از مهم ترین این ابزارها، شامل: انبردست و دم باریک می باشند و می توانید با کمک آن ها کلید شکسته را بیرون آورید. البته، این در صورتی است که کمی از دسته کلید، بیرون از قفل گاوصندوق باقی مانده باشد. در این صورت شما عزیزان به راحتی می توانید با استفاده از انبردست، دسته کلید شکسته شده را گرفته و آن را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. با این کار به راحتی کلید گاوصندوق که شکسته شده، از قفل خارج می شود. در این روش، هرگز فراموش نکنید که به هیچ وجه نباید دسته کلیدی که از قفل بیرون مانده، شکسته شود. زیرا، در این صورت کار شما بسیار سخت خواهد شد و امکان دارد که نتوانید به تنهایی این مشکل را حل کنید و نیاز باشد تا به یک تعمیرکار تماس بگیرید.

 

4 روش درآوردن کلید شکسته در قفل گاوصندوق

 

استفاده از اره برای درآوردن کلید گاوصندوق

یکی دیگر از راه هایی که می توانید از طریق آن کلید گاوصندوق که شکسته شده است را از قفل خارج کنید، استفاده از اره است. البته، باید بیان کنیم که این کار بسیار غیراصولی بوده و می تواند آسیب های جدی به گاوصندوق وارد کند. برای این کار کافی است تا اره را به صورت کاملا درست بر روی قفل قرار داده و با اعمال فشار، کلید را کمی از قفل خارج کرد. پس از آن می توان کلید را با کمک انبردست به طور کامل، خارج کرد. این کار نیز کمی مشکل ساز است و ممکن است به دست شما یا به قفل و درب گاوصندوق، آسیب وارد کند. لذا، پیشنهاد می کنیم تا از این روش یا استفاده نکنید و یا این کار را با کمک متخصصین انجام دهید.

 

استفاده از دریل های چند وضعیتی

در بخش پیشین، بیان کردیم که می توان قفلی که کلید گاوصندوق آن گم شده است را از طریق دریل باز کنید. در این بخش نیز بیان می کنیم که می توان از طریق دریل چند وضعیتی، کلید شکسته شده را نیز از قفل خارج کرد. برای استفاده از دریل های چند وضعیتی شما باید طرز استفاده از ابزارهای مختلف را به طور کامل بلد باشید. ما به شما توصیه می کنیم که قبل از استفاده از این دریل آموزش لازم را ببینید و یا از مشاوره همکاران ما در ایران کاوه، بهره مند شوید تا بتوانید به درستی از این ابزار استفاده کنید و از هر گونه خطر و آسیبی در امان باشید.

 

استفاده از پیچ گوشتی برای در آوردن کلید گاوصندوق

پیچ گوشتی، همیشه یکی از ابزارهای کاربردی است که همواره از آن در مواقع مختلف، استفاده می کنند. یکی از این مواقع، در آوردن کلید شکسته شده دار قفل گاوصندوق می باشد. در واقع، اگر کلید گاوصندوق شما به طور کامل در قفل شکسته باشد، سطح آن نیز بیرون باقی مانده باشد، کار کمی آسان تر می شود. زیرا، در این صورت شما می توانید از پیچ گوشتی برای بیرون آوردن کلید شکسته در قفل، استفاده کنید. البته، فراموش نکنید که معمولا این کار در گاوصندوق های پیشرفته با قفل های جدید، چندان پاسخگو نیست. زیرا، در قفل گاوصندوق الگوریتم های پیشرفته به کار رفته و شما نمی توانید با استفاده از پیچ گوشتی به داخل آن نفوذ کرده و قفل را باز کنید.

 

استفاده از پیچ گوشتی برای در آوردن کلید گاوصندوق

 

هزینه باز کردن قفل بدون کلید گاوصندوق چقدر است؟

یکی از سوالات رایجی که در رابطه با باز کردن قفل گاوصندوق بدون کلید از ما پرسیده می شود، مربوط به هزینه این کار است. اگر شما هم این سوال را دارید به خاطر داشته باشید که نمی توان نرخ ثابتی را برای این کار اعلام کرد. زیرا، روش های مختلفی برای باز کردن درب قفل بدون کلید گاوصندوق وجود دارد و هزینه هر یک از این روش ها با دیگری متفاوت می باشند. علاوه بر این، نوع قفل هر یک از گاوصندوق ها، جنس درب و بدنه، سایز و ابعاد و…. هر یک به نوبه خود بر نرخ نهایی اثر می گذارند. لذا، برای اطلاع از قیمت باید با همکاران ما تماس گرفته و مشکل خود را به طور کامل بیان کنید. در این صورت می توانید به طور دقیق از قیمت این کار مطلع شوید.

 

برای آشنایی با انواع برند گاوصندوق، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را با راه حل های گم شدن کلید گاوصندوق و شکسته شدن آن در قفل، آشنا کنیم. به یاد بسپارید که هر یک از روش های ذکر شده را باید با کمک فردی متخصص که دانش و مهارت کافی در این زمینه دارد، انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است هم خودتان و هم گاوصندوقتان دچار مشکل شود. برای یاری گرفتن از فردی متخصص، کافی است تا با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کرده و از آن ها یاری بگیرید. همکاران ما در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمت رسانی و کمک به شما عزیزان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی