منظور از گاوصندوق ضد سرقت چیست و چه مشخصاتی دارد؟

منظور از گاوصندوق ضد سرقت چیست و چه مشخصاتی دارد؟

همه ما تا به امروز چندین بار نام گاوصندوق ضد سرقت به گوشمان خورده است؛ اما، ممکن است که اطلاعات کاملی در رابطه با این محصول نداشته باشیم. در ابتدا لازم به ذکر است تا بدانید که ضدسرقت بودن گاوصندوق، همواره یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک گاوصندوق باید آن را داشته باشد، ضدسرقت بودن آن است. هم اکنون به یاد داشته باشید که خود این گاوصندوق دارای انواع مختلفی است و در عین حال، تمامی آن ها دارای ویژگی های یکسانی می باشند. به طور مثال: تمامی گاوصندوق های ضدسرقت، باید غیر قابل حمل، مجهز به سیستم هشدار دهنده، دارای بدنه غیر نقابل نفوذ و…. باشند. لذا، شما عزیزان اگر تصمیم به خرید چنین محصولاتی را دارید باید عواملی را در نظر داشته و به نکاتی دقت کنید. برای آشنایی با تمامی این موارد و اطلاع از قیمت گاوصندوق ضد سرقت، بهتر است تا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

منظور از گاوصندوق ضد سرقت چیست؟

امروزه متاسفانه افراد زیادی، با مشکلاتی نظیر: سرقت و دزدی از اموال خود مواجه می ‌شوند. به همین خاطر بیشتر تولیدکنندگان، به دنبال ایجاد طرح‌ هایی برای کاهش سرقت از گاوصندوق و افزایش ایمنی آن، می باشند. زیرا، افراد یا در منزل یا هر مکان دیگری، دارای مدارک بسیار ارزشمند جواهر آلات با ارزش و… می باشند که می خواهند با خیالی راحت آن ها را در گاوصندوقی ایمن، قرار دهند. مکان های دیگری که مناسب برای استفاده از گاوصندوق ضد سرقت هستند؛ شامل: مغازه، هتل، فروشگاه ها، بانک ها و… می ‌باشند. لذا، قابلیت ضد سرقت برای یک گاوصندوق، امری بسیار مهم و حیاتی است که تولیدکنندگان باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. به یاد بسپارید که همواره ضد سرقت و نسوز بودن یک گاوصندوق ، دو فاکتور مرتبط به هم هستند که موجب افزایش ایمنی می شوند.

ایمنی برای گاوصندوق، به معنی این است که در زمان استفاده از آن، به هیچ عنوان درب آن باز نشود و سارقین نتو‌اند به قسمت داخلی آن نفوذ کرده و محتویات آن را به سرقت ببرند. به عبارتی بسیار ساده می توانیم خدمت هر یک از شما عزیزان بیان کنیم که گاوصندوق ضد سرقت همان طور که از نامش مشخص است، به محصولی گفته می‌ شود که قفل آن به راحتی باز نشده و سارقین نتوانند بدنه یا درب آن را نیز شکسته یا سوراخ کنند. با توجه به تعریفی که از گاوصندوق های ضد سرقت ارائه شد، پس می توانیم نتیجه بگیریم محصولاتی که دارای قفل مکانیکی هستند نمی توانند دارای ویژگی ضدسرقت باشند. بنابراین، گاوصندوق های ضد سرقت به محصولاتی گفته می ‌شود که دارای قفل دیجیتال و اثر انگشتی بوده و قابلیت های هوشمند بودن نیز بر روی آن ها پیاده سازی شده است.

 البته، برای بالا بردن امنیت، استفاده از قفل دیجیتال و اثر انگشتی کافی نیست؛ در واقع، باید گاوصندوق در مکان مناسبی نصب گردد. به طور مثال: می توان آن ها را در زیر زمین، داخل کمد، بر روی دیوار و… مخفی کرد تا سارقین حرفه ‌ای نتوانند آن را پیدا نمایند. علاوه بر این، می توانید گاوصندوق را با استفاده از بست های محکم و فولادی در دورن کمد دیواری نصب کنید. با این کار، فرایند جداسازی آن برای سارقین کاری سخت و غیر ممکن خواهد شد. به همین خاطر، شما باید به این نکته توجه داشته باشید هنگامی که یک محصول ایمن و ضد سرقت را خریداری می کنید، آن را در مکانی مناسب جاسازی و مخفی کنید و اطلاعت مربوط به مکان آن را در اختیار سایر افراد قرار ندهید.

انواع گاوصندوق ضد سرقت کدامند؟

 

انواع گاوصندوق ضد سرقت کدامند؟

گاوصندوق ضد سرقت، امروزه در انواع مختلفی تولید می شوند که هر یک از آن ها از نظر سایز و ابعاد، امکانات، برند تولید کننده و…. نسبت به هم متفاوت می باشند. یکی از مهم ترین این تفاوت ها، شرکت و برندهای تولیدکننده این محصول می باشد. در واقع، امروزه در بازار گاوصندوق های ضد سرقت در مدل ها و برند های مختلفی طراحی شده و روانه بازار می گردند که شما باید برای خریداری هر یک از آن ها، ابتدا با تمامی آن ها آشنا شده و سپس نوع مورد نظرتان را انتخاب کنید. تعدادی از مهم ترین و پرطرفدارترین آن هاد شامل موارد زیر هستند:

  • گاوصندوق ایران کاوه : گاوصندوق های ایران کاوه در انواع مختلفی ساخته می شوند و برای صرفه جویی در هزینه ها مدل های نسوز بدون ضد سرقت هم در بازار ارائه می‌شود که قیمت های خیل پایین تر دارند اما در عین حال گاوصندوق های نسوز و ضد سرقت که قابل رقابت با کلیه برندهای موجود در بازار است را نیز ارائه می‌دهد که بسته به مزایا و امکانات امنیتی استفاده شده در گاوصندوق قیمت های آن متغیر است.
  • گاوصندوق ضد سرقت کاوه: گاوصندوق های ضد سرقت کاوه یکی از پرطرفدارترین برندهای موجود در بازار هستند. برند کاوه، یکی از معتبرترین شرکت ها می باشد که سالیان سال است که در زمینه تولید انواع گاوصندوق های نسوز و ضد سرقت فعالیت می کند.
  • گاوصندوق ضد سرقت گنجینه مهر پارس: این برند نیز یکی دیگر از معتبرترین برندها به شمار می آید که محصولات این شرکت، دارای گارانتی های معتبری می باشند.
  • گاوصندوق ضد سرقت سدید: صندوق ضد سرقت و ایمن سدید نیز همواره یکی دیگر از پر طرفدارترین محصولات است که دارای ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش می باشد.

 

برای آشنایی با انواع برند گاوصندوق و اطلاع از قیمت آن ها، کلیک کنید.

 

ویژگی های گاوصندوق ضد سرقت

انواع گاوصندوق ضد سرقت دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که تمامی آن ها سبب شده اند تا گاوصندوق، ضد سرقت به شمار آید. گاوصندوق ضدسرقت به این معنی است که سارق به هیچ عنوان نمی تواند به محتویات داخل آن دسترسی پیدا کند. تعدادی از مهم ترین این ویژگی ها، شامل موارد زیر می باشند:

غیر قابل حمل و جا به جایی

لازم به ذکر است تا بدانید که به طور کل هیچ یک از گاوصندوق های سبک را نمی توان ضدسرقت نامید. زیرا، سارقین می توانند آن ها را به راحتی حمل کرده و و در فرصتی مناسب، درب آن ها را باز می کنند. بنابراین، یک محصول ضد سرقت حتما باید وزن زیادی داشته باشد و در دسته محصولات سنگین وزن، قرار گیرد. البته، علاوه بر سنگین وزن بودن، می توان گاوصندوق را حداقل به زمین یا دیوار با پیچ متصل کرد تا امکان حمل و نقل یا جا به جایی آن به کمترین میزان ممکن برسد.

 

غیر قابل نفوذ بودن بدنه آن

جنس بدنه صندوق از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و همواره تولیدکنندگان در ساخت بدنه گاوصندوق ضد سرقت از سوپر آلیاژ استفاده می کنند. علاوه بر این، برای غیر قابل نفوذ بودن یک گاوصندوق باید بین دیواره درونی و بیرونی آن صندوق ها توسط بتن مسلح و آرماتوربندی شده پر گردد تا هیچ گونه نفوذی به درون آن ها ممکن نباشد. طبیعی است که در چنین شرایطی وزن محصول نیز افزایش و قابلیت جا به حایی آن نیز به صفر می رسد. علاوه بر این، استفاده از بتن مسلح، سبب می شود که گاوصندوق نسوز شود. لذا، می توانیم بیان کنیم که اغلب گاوصندوق های ضد سرقت به نوعی نسوز هم هستند. در رابطه با ساخت گاوصندوق ضد سرقت، باید نسبت به بدنه و نوع آن توجه ویژه ای داشت. در این مدل از گاوصندوق، از لایه‌ های درونی در قسمت داخلی آن استفاده شده و لایه درونی در صورت بروز مشکل برای گاوصندوق، منجر به واکنش از خود می ‌شود. به این صورت که در زمان دستبرد به آن، این لایه، صدای آژیر از خود پخش می کند که البته جدای تولید صدا، در چهار طرف درب گاوصندوق، چهار ضامن وجود دارد که منجر به قفل سازی آن می ‌شود.

فراموش نکنید که در زمان خرید گاوصندوق ضد سرقت حتما آن را از مراکز و برندهای مشهور و خوش نام مثل ایران کاوه، خرید کنید. زیرا، برخی از تولیدکنندگان برای کاهش هزینه، در داخل گاوصندوق به جای بتن مسلح از گچ استفاده می کنند. این که در هنگام ساخت گاوصندوق درون بدنه آن از گچ به جای بتن استفاده شده است یا خیر، برای خریداران مشخص نیست و متاسفانه چنین اقدامی هم توسط برخی افراد انجام می پذیرد. ایران کاوه، با افتخار اعلام می کند که تمامی شما خریداران گاوصندوق هر زمان که بخواهید می توانید با هماهنگی قبلی، به محل کارخانه و خط تولید بیایید و فرآیند ساخت گاوصندوق سفارشی خود را مشاهده کنید. با این کار شما عزیزان می توانید از صحت و سقم استفاده از بتن مسلح بین دیواره های صندوق خود اطمینان حاصل نمایید.

 

مجهز بودن به بهترین قفل ها و رمزها

وقتی گاوصندوق قابل حمل نباشد و بدنه آن هم غیر قابل نفوذ باشد، تنها یک راه برای سرقت آن باقی می ماند که آن هم باز کردن درب آن می باشد. همواره، سارقین با یک نگاه متوجه استحکام ظاهری گاوصندوق می شوند و بلافاصله به سراغ بازگشایی قفل آن می روند. به همین خاطر، کلید روی درب گاوصندوق به تنهایی نمی تواند امنیت محصول را تامین کند. زیرا، باز کردن گاوصندوق کلیدی توسط یک سارق حرفه ای و باتجربه به راحتی انجام می شود و باید از قفل های دیجیتالی، رمز دیجیتالی و رمز دیجیتال اثر انگشتی روی درب در کنار کلید استفاده کنید. البته، امن ترین گزینه استفاده از رمز های اثر انگشتی می باشد؛ زیرا، فقط با اثر انگشت صاحب صندوق که شما باشید، باز می شود و به هیچ عنوان محتویات داخل آن قابل سرقت نیستند. اغلب اوقات در سفارش گاوصندوق ضد سرقت طلا فروشی ها، مشتریان رمز دیجیتالی برای محصول خود سفارش می دهند. در ساخت گاوصندوق ضد سرقت خانگی از رمز های دیجتالی اثر انگشتی یا رمز مکانیکی تایوانی نیز استفاده می کنند.

 

برای آشنایی با گاوصندوق مناسب طلا فروشی، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مجهز به سیستم های هشدار دهنده

یکی دیگر از ویژگی های گاوصندق ضد سرقت، مجهز بودن به سیستم هشدار دهنده می باشد و سیستم پیامکی هوشمند که اغلب آن را با نام سیستم هوشیار می شناسند و همین طور سیستم جی پی اس یا ردیاب که محل گاوصندوق را همواره نشان می دهد و در صورت سرقت محصول و جا به جایی آن برای صاحبش قابل مشاهده خواهد بود. لذا، یک محصول برای ضد سرقت بودن حتما باید این سیستم را دارا باشد.

ویژگی های گاوصندوق ضد سرقت

 

نصب صحیح و اصولی

یکی دیگر از ویژگی های مهم گاوصندوق ضدسرقت، مربوط به نصب صحیح، اصولی و استاندارد آن می باشد. برای این کار می توان هم آن را در یک مکان مثل زمین با بتن قرار داد و یا برای نصب آن از پیچ و مهره و رول بولت استفاده کرد. رول بولت، برای نصب گاوصندوق به زمین گزینه بسیار مناسبی است. به کمک رول بولت، گاوصندوق به زمین با استفاده از پیچ و مهره نصب می ‌شود. به این شکل، با هیچ وسیله دیگری نمی ‌توان گاوصندوق را جا به جا کرد. این فرایند همواره برای قرارگیری در یک جا برای گاوصندوق استفاده می‌ شود. لازم به ذکر است تا بدانید برای افرادی که از نظر امنیتی دارای مشاغل حساسی می‌ باشند، نصب گاوصندوق به زمین بسیار مناسب و مهم می باشد. برای این کار لازم است اصول زیرسازی در نصب گاوصندوق به درستی اجرا شود. به عنوان مثال: برای شغل ‌هایی مانند طلا فروشی، استفاده از رول بولت، نقش تعیین کننده ‌ای و حیاتی را ایفا می‌ کند.

 

سیستم ضد سرقت گاوصندوق چگونه عمل می کند؟

برخی از خریداران، به اشتباه تصور می کنند که موتور رمز مکانیکی همان سیستم ضد سرقت گاوصندوق می باشد. اما، لازم است بدانید که هر یک از این امکانات ایمنی، یک ابزار مجزا هستند که هر یک از آن ها به نوبه خود می توانند ضریب ایمنی گاوصندوق را افزایش دهند. بنابراین، سیستم ضد سرقت گاوصندوق، به مجموعه ای از امکانات ضد سرقت گفته می شود. به خاطر بسپارید که طراحی سیستم ضد سرقت گاوصندوق بستگی به برند تولید کننده و نوع طراحی آن نیز دارد و می توان گفت که این مسئله، کاملا به سلیقه تولید کننده بستگی دارد. به همین خاطر، لازم است قبل از خرید گاوصندوق های ضد سرقت، ویژگی های هر مدل را به دقت مطالعه و با سایر مدل های ضد سرقت، مقایسه کنید و سپس برای خرید آن اقدام نمایید.

معمولا سارقین، برای باز کردن درب گاوصندوق سعی می کنند از روش های سریع و آسان استفاده کنند. به طور مثال: آن ها تلاش می کنند تا بتوانند قفل را بشکنند، اگر گاوصندوق معمولی باشد، این احتمال وجود دارد که در اثر شکستن قفل، درب آن باز شود؛ اما، نوع ضد سرقت با شکستن قفل باز نخواهد شد. زیرا، سیستم ضد سرقت در هنگام برخورد ضربه شدید به گاوصندوق، فعال می شود و مستقل از قفل و یا رمز عمل کرده و درب را به حالت بسته نگه می دارند. در این حالت سرقت گاوصندوق کار بسیار سخت و حتی غیر ممکنی خواهد شد. در واقع، اگر سارق به قفل گاوصندوق ضربه وارد کند درب آن بسته باقی خواهد ماند و فقط تولید کننده گاوصندوق و نمایندگی آن قادر خواهند بود درب را باز کرده و سیستم قفل را غیر فعال کنند. هیچ یک از سارقین نمی توانند سیستم ضد سرقت را غیر فعال کنند؛ زیرا، این سیستم داخل گاوصندوق است و از بیرون قابل رویت نیست.

 

نکات مهمی که در زمان خرید گاوصندوق ضد سرقت باید بدانید

هر یک از شما عزیزان پیش از خرید گاوصندوق ضد سرقت، باید نکاتی را دانسته و به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید. در واقع، شما باید به شاخص اندازه، ساختار قفل، فضای مناسب و… توجه کنید. تعدادی از اصلی ترین این نکات، شامل موارد زیر می باشند:

توجه به ساختار قفل

یکی از مواردی که باید پیش از خرید گاوصندوق به آن توجه کنید، ساختار قفل آن می باشد. گاوصندوق ضد سرقت، دارای یک قفل است و قفل موجود برای آن، به هیچ عنوان قابلیت بازگشایی ندارد. تنها راه باز نمودن آن، وجود صاحب آن می باشد. بنابراین، شخص ثالث دیگری، قادر به بازگشایی درب گاوصندوق ضد سرقت نیست. باز نمودن درب گاوصندوق ضد سرقت، کار بسیار سخت و دشواری می باشد و سختی در بازگشایی درب آن، منجر به شکل گیری طرفداران بیشماری شده است. به یاد بسپارید که قفل موجود در ساختار گاوصندوق ضد سرقت، نباید به صورت مکانیکی باشد؛ بلکه قفل آن، باید از نوع دیجیتالی و اثر انگشتی باشد.

زیرا، قفل ‌های مکانیکی امنیت خوبی دارند؛ اما، امنیت فوق بالا را در اختیار استفاده کننده قرار نمی‌دهد. و امنیت آن ها در حد متوسط می باشد. این روز‌ها، افراد کمتری به سراغ قفل مکانیکی می روند و آن ها را انتخاب می کنند. بیشتر افراد به دنبال خرید قفل دیجیتالی و اثر انگشتی می باشند و قفل‌ های مکانیکی امنیت بالا و قابلیت ضد سرقت را ندارند. در زمان استفاده از قفل مکانیکی، نمی ‌توان امنیت زیادی را برای گاوصندوق در نظر داشت. ساختار گاوصندوق با قابلیت ضد سرقت، منجر به افزایش امنیت به میزان زیادی برای وسایل داخلی آن می ‌شود. گاوصندوق ضد سرقت، در دسته گاوصندوق از نوع هوشمند قرار گرفته است و این قابلیت امنیت آن را افزایش داده است.

 

برای آشنایی با انواع قفل گاوصندوق، بر روی لینک کلیک کنید.

 

توجه به فضای مناسب

توجه به فضای مناسب گاوصندق نیز یکی دیگر از مهم ترین این نکات می باشد که باید به آن نیز دقت کنید. منظور از فضای مناسب، هم فضای موجود در داخل گاوصندوق و هم فضای مناسب برای قرار گیری گاوصندوق می باشد. دقت کنید که همواره هر فضایی، مناسب برای گذاشتن گاوصندوق نیست. لذا، برای این کار، ابتدا باید مکان مورد نظر برای گذاشتن گاوصندوق را قبل از خرید شناسایی کنید و این مکان باید دور از دسترس افراد دیگر باشد. زیرا، اگر میزان دسترسی افراد دیگر به گاوصندوق محدود نباشد؛ احتمال سرقت رفتن آن افزایش پیدا می کند. به عنوان مثال: باید مکانی را برای گاوصندوق در جهت مخفی سازی آن، انتخاب کنید. از مکان‌ های مناسب برای مخفی سازی گاوصندوق، کمد دیواری، کمد‌های زیرزمینی، برای پنهان سازی گاوصندوق بسیار مناسب می باشند.

 

نکات مهمی که در زمان خرید گاوصندوق ضد سرقت باید بدانید

 

تفاوت گاوصندوق های ضد سرقت با معمولی چیست؟

هم اکنون که به طور کامل و مفصل با گاوصندوق ضد صرقت آشنا شدید، ممکن است سوال کنید که این محصول چه فرقی با نوع معمولی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که نوع ضدسرقت با نوع معمولی تفاوت های بسیار زیادی دارد که تعدادی از اصلی ترین این تفاوت ها، شامل موارد زیر می باشند:

  • درب گاوصندوق های ضد سرقت برخلاف گاوصندوق های معمولی، از ۴ طرف زبانه دارد و نوع معمولی از دو طرف زبانه دارند.
  • در مدل های ضد سرقت، حفره هایی در جداره داخلی کلاف درب تعبیه می‌شود و زبانه های درب داخل آن ها قرار می گیرد و به همین خاطر، کاملا محکم و ثابت هستند. لذا، اگر درب گاوصندوق را به بیرون بکشید، زبانه ها داخل این حفره ها قرار گرفته و درب به هیچ وجه باز نمی شوند. اما در مدل های معمولی، جایگاه خاصی برای زبانه ها در نظر گرفته نشده است و با فشار و ضربه، درب آن ها باز می شود.
  • گاوصندوق ضدسرقت، دارای زبانه ضد سرقت است؛ به این صورت که در گاوصندوق های کوچک، یک ضامن پشت یکی از زبانه ها قرار داده شده است که معمولا همان زبانه پایینی و ضد ضربه است. این زبانه تا زمانی که به قفل ضربه وارد نشده است، غیرفعال باقی می ماند. اما، بعد از وارد شدن ضربه به درب یا قفل، این ضامن عمل می کند و باعث می شود تا زبانه حرکت کند و در حفره مقابل خود قرار بگیرد.
  • گاوصندوق های ضد سرقت بزرگ نیز به این دلیل که ابعاد درب بزرگ است، برای مهار آن به تعداد بیشتری زبانه نیاز خواهد بود. پشت تمامی این زبانه ها نیز ضامن حساس به ضربه تعبیه شده است تا به محض اینکه رمز یا قفل را با دریل یا هوا برش مورد حمله و آسیب قرار گرفت، این ضامن ها وارد عمل شوند و مانع از باز شدن درب گاوصندوق شوند.

برای آشنایی با گاوصندوق چند کاربره بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را با گاوصندوق ضد سرقت آشنا کرده و اطلاعات کاملی در رابطه با هر یک در اختیارتان قرار دهیم. به یاد داشته باشید که این محصولات همواره از امنیت بسیار زیادی برخوردار می باشند و سارقین به راحتی نمی توانند درب یا قفل آن ها را باز کنند. البته، هر یک از شما عزیزان پیش از خرید باید به تمامی نکات گفته شده دقت کرده و آن ها را رعایت کنید. اگر نمی دانید تا گاوصندوق هایی با امنیت بالا را باید از کجا خریداری کنید، می توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کنید. با این کار می توانید کمترین مبلغ را در مقایسه با سایر شرکت ها پرداخت کرده و در عین حال باکیفیت ترین گاوصندوق ها را در برندهای مختلف، از ما خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی