آشنایی با انواع قفل گاوصندوق

آشنایی با انواع قفل گاوصندوق

افرادی که می خواهند تا گاوصندوقی را تهیه کنند، پس از تعیین ابعاد و نوع گاوصندوق، باید قفل آن را انتخاب نمایند. امروزه، شرکت های مختلف، قفل های متفاوتی را ساخته و روانه بازار کرده اند. لازم به ذکر است تا بدانید که در ابتدا قفل های گاوصندوق ها به صورت ساده و کلیدی بودند که با پیشرفت تکنولوژی، قابلیت های جدیدی به قفل ها اضافه شد و منجر به ساخت قفل هایی جدید تر با امنیت بیشتر شد. به نحوی که امروزه انواع قفل گاوصندوق شامل: نوع ساده، مکانیکی، دیجیتالی، بیومتریک، زمان و ترکیبی با تاخیر زمان می باشند. لذا، اگر می خواهید که با تمامی این قفل ها به طور کامل آشنا شوید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه 6 نوع قفل گاوصندوق را به شما معرفی کرده و هر آن چیزی که باید در رابطه با آن ها بدانید را برای شما بیان خواهیم کرد.

معرفی 6 نوع قفل گاوصندوق

در بخش ابتدایی خدمت شما عزیزان بیان کردیم که قفل گاوصندوق به طور کلی دارای 6 نوع می باشد. هر یک از آن ها از نظر سطح کیفیت، میزان امنیت، قیمت و … با هم متفاوت می باشند. البته، برخی از افراد فکر می کنند که اگر قفل های جدیدی تولید شوند، دیگر قفل های قبلی به کار نمی آیند و امینت ندارند. این تفکر کاملا نادرست است؛ زیرا، قفل های قدیمی نیز به روز می شوند ولی در مقابل نوع پیشرفته، امنیت کمتری دارند. این امر، به معنی نبود امنیت و عدم استفاده از قفل های قدیمی نیست. 6 نوع اصلی قفل گاوصندوق که امروزه هر کدام از آن ها طرفداران خودشان را دارند، شامل موارد زیر می باشند:

قفل گاوصندوق ساده یا کلیدی

قفل گاوصندوق ساده یا کلیدی، یکی از قفل های قدیمی است که از دیر باز تا به امروز، وجود دارد. این نوع از قفل، نسبت به سایرین، امنیت کافی ندارد و فقط برای مواردی محدود که به امنیت زیادی نیاز نباشد، مورد استفاده قرار می گیرد. لذا، به خاطر بسپارید که اگر می خواهید اشیاء و وسایل مهمی را در داخل گاوصندوق‌تان نگهداری کنید، قفل ساده یا کلیدی را انتخاب نکنید. البته، بهتر است تا بدانید که به دلیل ساده بودن، این نوع از قفل قیمت کمتری نیز دارد و هر یک از شما به راحتی و با کم ترین هزینه، می توانید آن را خریداری کنید.

 

معرفی 6 نوع قفل گاوصندوق

 

قفل گاوصندوق مکانیکی

با گذشت زمان و کمبود امنیت قفل های کلیدی، نوع دیگری از قفل ساخته شد که نام آن قفل مکانیکی می باشد. قفل مکانیکی در مقایسه با قفل های کلیدی متفاوت تر و پیچیده تر می باشند. البته، بهتر است بدانید که امنیت قفل های مکانیکی بیشتر از نوع قبلی است. لازم به ذکر است تا بدانید که از گاوصندوق هایی که دارای قفل مکانیکی هستند، معمولا در محیط های کارگاهی و یا محیط هایی که شرایطی با آب و هوایی سرد و خشکی دارند و یا آب و هوای آن ها مرطوب و شرجی است، استفاده می شود. نکته مهمی که شما عزیزان باید در رابطه با قفل های مکانیکی بدانید این است که در اغلب اوقات از قفل های مکانیکی به صورت ترکیبی با سایر قفل ها استفاده می کنند که با این کار، امنیت آن دو چندان می شود.

قفل گاوصندوق دیجیتالی یا الکترونیکی

پس از تولید قفل های ساده و مکانیکی، نوع دیگری از قفل گاوصندوق تولید شد به نام، قفل دیجیتالی یا الکترونیکی. این نوع از قفل ها، با سرعت بسیار زیادی، جایگاه ویژه ای را در بازار گاوصندوق تصاحب کردند. زیرا، قفل های دیجیتالی نسبت به دو نوع قبلی، از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. علاوه بر این، قفل های الکترونیکی اغلب مشکلات قفل های قبلی همچون:  زمان بر بودن باز کردن قفل و درب گاوصندوق، کپی شدن کلید قفل ها، باز شدن قفل توسط قفل سازها، گم شدن کلید و …. را رفع کرده اند. تمامی این عوامل سبب محبوبیت و پر فروش بودن این قفل ها در بازار شده اند.

لازم به ذکر است تا بدانید که در قفل گاوصندوق دیجیتالی، یک رمز برای آن تعریف می شود که این رمز بر اساس نوع قفل و قابلیت هایی که دارد، متفاوت می باشند. اگر می خواهید که این قفل را تهیه کنید، به خاطر بسپارید که هر چه تعداد ارقام به کار رفته در رمز آن، پیچیده تر باشد، امنیت قفل و گاوصندوق نیز بالاتر می رود. قفل دیجیتالی یا الکترونیکی دارای انواع مختلفی است که تعدادی از آن ها شامل: قفل اثر انگشتی، قفل سیستم تشخیص چهره، قفل اسکنر عنبیه، قفل لمس عددی و … می باشند. لذا، شما عزیزان بر اساس میزان امنیت مورد نظرتان و همچنین بودجه ای که دارید، می توانید هر یک از آن ها را انتخاب نمایید. البته، اگر نتوانستید بین این ها یکی را انتخاب کنید، می توانید از همکاران ما در ایران کاوه، یاری بگیرید.

 

قفل گاوصندوق دیجیتالی یا الکترونیکی

 

قفل گاوصندوق بیومتریک

شاید تا به امروز نام قفل گاوصندوق بیومتریک را نشنیده باشید و یا آگاهی زیادی در رابطه با این قفل، نداشته باشید. قفل های بیومتریک، متشکل از دو مدل قفل مکانیکی و قفل دیجیتالی می باشند. در قفل های بیومتریک، مدل کلیدی حذف شده و نوع قفل آن، بر اساس اسکن چشم یا اثر انگشت است. به همین خاطر، قفل های بیومتریک، امنیت فوق العاده زیادی دارند و اغلب اوقات از آن ها در مکان های مهمی همچون: بانک ها، طلا فروشی ها و …. استفاده می کنند.

 

برای آشنایی با گاوصندوق مناسب طلا فروشی، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

لازم به ذکر است تا بدانید که در قفل گاوصندوق بیومتریک، این امکان فراهم است تا شما عزیزان هم از رمز دستی و هم از رمز دیجیتالی، به صورت ترکیبی استفاده کنید. گاوصندوقی هایی که دارای قفل های بیومتریک هستند، ۲ بخش دارند که یک بخش آن برای وارد کردن رمز دیجیتال و بخش دیگر آن مربوط به احراز هویت با کمک اثر انگشت می باشند. معمولا اغلب افرادی که می خواهند گاوصندوق با قفل بیومتریک را در خانه استفاده کنند، از بخش دوم یعنی از بخش اثر انگشت استفاده می کنند زیرا، از نظر اغلب آن ها، این روش ایمن تر، راحت تر و سریع تر می باشد.

آشنایی با قفل زمان

انوع دیگری از قفل گاوصندوق، قفل زمان (Time Locks ) است که این مدل قفل به شکل زمان سنج عمل کرده و اغلب در بانک ها مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع، این نوع از قفل به صورت زمان سنج کار کرده و کنترل می کند که درب گاوصندوق تا چه زمانی باز باشد. لازم به ذکر است تا بدانید که زمان آن توسط مالک، تعیین می شود. قفل زمان، اغلب اوقات در قسمت نگهداری از سپرده های بانکی یا سایر بخش های ضروری بانک ها، استفاده می شود.  البته، به یاد داشته باشید که این نوع از قفل ها اصولا قسمتی از قفل هستند و می توان از آن ها علاوه بر گاوصندوق ها در درب ورودی و درب مغازه ها نیز استفاده کرد.

 

آشنایی با قفل زمان

 

آشنایی با قفل گاوصندوق ترکیبی با تاخیر زمان

هم اکنون که با 5 نوع اصلی قفل گاوصندوق ها آشنا شدید، بهتر است بدانید که آخرین و البته جدید ترین مدل قفل گاوصندوق ترکیبی با تاخیر زمان می باشد. این نوع از قفل، از ترکیب قفل بیومتریک و قفل زمان تولید شده است و دارای تایمر تاخیری می باشد. این قفل بسیار مفید، کاربردی و امن تر است؛ زیرا، در مواقع سرقت و دستبرد، زمان باز کردن به تاخیر می افتد. لازم به ذکر است تا بدانید که معمولا از قفل ترکیبی با تاخیر زمانی، در کسب و کارهایی که دارای پول زیادی هستند و یا معاملاتی که پول زیادی بین آن ها رد و بدل می شود، استفاده می کنند. به طور مثال: در اغلب صرافی ها از این نوع قفل برای گاوصندوق ها استفاده می نمایند.

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مقاله تلاش کردیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با انواع قفل گاوصندوق آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که پیش از خرید گاوصندوق حتما باید اطلاعات کاملی را در این زمینه داشته باشید تا مناسب ترین نوع قفل را انتخاب کنید. در این زمینه باید توجه ویژه ای به مدارک و وسایلی که می خواهید در گاوصندوق قرار دهید، داشته باشید. زیرا، هر چه این وسایل با ارزش تر باشند، امنیت قفل شما باید بیشتر باشد. لذا، در صورتی که در زمان انتخاب قفل به این موضوع توجه نکنید، ممکن است قفلی را تهیه کنید که امنیت مورد انتظار شما تامین نکند. به همین خاطر، برای داشتن خریدی مطمئن و ایمن، می توانید با همکاران ما در ایران کاوه صحبت کرده و از آن ها راهنمایی های لازم را دریافت کنید. علاوه بر این، می توانید بهترین گاوصندوق ها را از ما با قیمتی مقرون به صرفه، خریداری نمایید. برای برقراری ارتباط با همکاران ما می توانید با شماره های 02166263137 – 09123344148  تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی