گاوصندوق امنیتی چه ویژگی هایی دارد و انواع آن کدامند؟

گاوصندوق امنیتی چه ویژگی هایی دارد و انواع آن کدامند؟

گاوصندوق امنیتی، همان طور که از نام آن مشخص است دارای امنیت زیادی بوده و می تواند از اشیاء، مدارک، طلا و… به خوبی نگهداری کند. در واقع، این نوع از گاوصندوق در برابر صارقین مقاومت زیادی داشته و به نوعی ضد سرقت به شمار می آید. گاوصندوق امنیتی، انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها از نظر شکل ظاهری، سایز و ابعاد، وزن و… با هم متفاوت می باشند. اغلب آن ها در سایزهای کوچک طراحی و تولید می شوند که معمولا در زیر تخت خواب یا مبلمان قرار می‌ گیرند تا از آن ‌ها در برابر آسیب‌ های احتمالی محافظت شود. در عین حال، هر یک از انواع گاوصندوق ‌های امنیتی دارای بدنه و درب بسیار ضخیم و مطمئن بوده و اغلب آن ها در برابر حرارات، رطوبت و آب و… مقاوم می باشند. برای آشنایی بیشتر با این محصول، انواع آن و ویژگی هایش، بهتر است تا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

ویژگی گاوصندوق امنیتی چیست؟

در بخش ابتدایی مطلب، گاوصندوق امنیتی را به شما عزیزان معرفی کردیم. لازم به ذکر است تا بدانید که این محصول نیز درست همانند سایر گاوصندوق ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که باید پیش از خرید، با تمامی آن ها آشنا شوید. برخی از مهم ترین ویژگی های گاوصندوق امنیتی، شامل موارد زیر می باشند:

 • اغلب گاوصندوق های امنیتی، دارای سیستم رمزی قوی می باشند که در کشور عزیزمان ایران قفل این گاوصندوق ها به صورت مکانیکی، دیجیتالی، اثر انگشتی و… طراحی و ساخته می شوند. زیرا، نوع قفل از مهم ترین ملاک های امنیت است و همواره گاوصندوق هایی با قفل های چند مرحله ای و ترکیب عدد و حروف ایمنی بسیار قوی دارند، در برابر هک شدن و سرقت مقاوم هستند.
 • بدنه گاوصندوق امنیتی، همواره از آلیاژ فلزات سخت ساخته شده است و همواره برای تولید آن لازم است تا سازندگان از فولاد ضدسرقت و ضدحریق و آتش ‌سوزی استفاده نمایند.
 • اغلب گاوصندوق های امنیتی، ضد آب بوده و در صورتی که در معرض آب قرار بگیرند، دچار زنگ زدگی یا خوردگی نخواهند شد.
 • یکی دیگر از ویژگی های مهم گاوصندوق امنیتی، وزن بالای آن می باشد؛ زیرا، این محصول در صورتی که سنگین باشد، سارقین به راحتی نمی توانند آن را حمل کردهد و یا جا به جایی نمایند.
 • یک گاوصندوق فوق امنیتی باید دارای استاندارد UL و سایر استانداردهای لازم برای ایمنی می باشد.
 • می توان هر یک از این گاوصندوق ها را به سیستم دزدگیر مجهز کرد و امنیت آن را نیز از این طریق افزایش داد.
 • زبانه این گاوصندوق اغلب، ضدسرقت هستند که این موضوع به نوبه خود یکی از معیارهای تضمین امنیت می باشد. زبانه گاوصندوق، با یک سیم که به شدت از یک فنر تحت فشار قرار گرفته است، دور پیچ های قفل می‌ چرخد و آن را بسته نگه مي ‌دارد. زبانه ضد سرقت گاوصندوق، زمانی که یک سارق اقدام به باز کردن درب آن می ‌کند، در بدنه فرو رفته و به این ترتیب امکان باز کردن در گاوصندوق را برای سارق از بین می برد. هر چه تعداد این زبانه ها بیشتر و قطر آن ها زیادتر باشد، به معنی امنیت بالاتر و بیشتر گاوصندوق می باشد.
 • گاو صندوق های فوق امنیتی، دارای دو دسته ثابت و متحرک می باشند. تعداد بیشتر و قطر بالاتر زبانه ها در یک گاوصندوق، به معنی امنیت بیشتر آن است.
 • یکی دیگر از ویژگی های گاوصندوق امنیتی، داشتن لولاهای پنهان می باشد. زیرا، می توان از طریق استفاده از لولاهای پنهان، امنیت گاوصندوق را نیز تا حد زیادی افزایش داد. جنس لولاهای پنهان، معمولا از فولاد هستند و این لولاها به دلیل آن که دیده نمی ‌شوند و طراحی آن ها به شکل پنهان است، آسیب پذیری کمتری دارند. در واقع، در مقایسه با سایر لولا ها کمتر در دسترس سارقین هستند.
 • گاوصندوق امنیتی، جنس بدنه بسیار محکم و قطوری دارد و آلیاژ به کار گرفته شده در آن از نوع فولاد با درصد بالایی می باشد. به همین خاطر، این بدنه در برابر سوراخ کردن و ضربه بسیار مقاوم است.
 • عایق این گاوصندوق نیز به عنوان یکی دیگر از ویژگی های آن به حساب می آید؛ زیرا، عایق بین دو جداره در گاوصندوق امنیتی در برابر آتش‌سوزی، زلزله و … مقاوم بوده و از محتویات داخل آن محافظت می کند.

برای آشنایی با روش های افزایش امنیت گاوصندوق، بر روی لینک کلیک کنید.

انواع گاوصندوق‌ امنیتی کدامند؟

در بخش ابتدایی بیان کردیم که انواع مختلفی از گاوصندوق امنیتی طراحی و تولید می شوند. در این بخش بهتر است تا با تمامی آن ها به خوبی آشنا شوید. تعدادی از مهم ترین این گاوصندوق ها، شامل موارد زیر می شوند:

گاوصندوق رسانه ‌ای

این نوع گاوصندوق‌ برای محافظت از لوازم و اشیاء اعم از: پول نقد، اسناد و مدارک، جواهرات و … طراحی شده‌ و با نام گاوصندوق رسانه ای، شناخته شده است. اغلب این دست از گاوصندوق ‌ها کوچک هستند و برای نگهداری کاغذ یا تجهیزات الکترونیکی مانند فلش یا سی دی مورد استفاده قرار می گیرند. از ویژگی‌ های گاوصندوق رسانه ‌ای می ‌توانیم به ضد حریق بودن، ضد آب بودن آن اشاره کرده و بیان کنیم که این محصول حتی اگر در معرض سیلاب قرار گیرد، محتویات داخل آن دچار صدمه ای نمی شوند.

 

گاوصندوق امنیتی اسلحه ای

شنیدن واژه اسلحه معمولا با حس ترس، اضطراب و احتیاط همراه است؛ اما، اگر شما جزء افرادی هستی که مجوز نگهداری اسلحه دارید، باید برای نگهداری از آن نگران باشید. در واقع، نگهداری صحیح و اصولی لازمه آرامش خاطر مرتبط با نگهداری و استفاده از آن می باشد. گاوصندوق امنیتی اسلحه ‌ای، در سایزبندی ‌های مختلف تولید شده و از آن برای نگهداری تفنگ دستی برای زیر تختخواب استفاده می کنند. ب یاد داشته باشید که مناسب ‌ترین شیوه برای اطمینان یافتن از اینکه اسلحه ‌ها در وضعیت مطلوبی قرار دارند؛ استفاده از همین گاوصندوق می باشد. در ایران فرایند دریافت مجوز داشتن اسلحه بسیار طولانی و سخت بوده و این مجوز به هر فردی اعطا نمی شود. شما به عنوان فردی که مجوز دریافت و نگهداری اسلحه را دارید، باید در همه حال در خصوص مراقبت و استفاده صحیح از سلاح و فشنگ های آن، دقت لازم را به عمل آورید.

گاوصندوق امنیتی اسلحه ای، اغلب وزن زیادی دارد تا امکان جا به جایی را غیرممکن سازد. به طور مثال: این محصول تقریبا 220 کیلوگرمی بوده و قابلیت اتصال به زمین را دارا می باشد. این مورد با استفاده از 3 رول بولت که همراه گاوصندوق هستند، امکان پذیر می گردد. هر رول بولت با توجه به ساحتار بنا مقاومتی بین 300 تا 400 کیلوگرم را ایجاد می کند. با اتصال گاوصندوق به زمین از طریق رول بولت، وزن این گاوصندوق از 220 کیلوگرم به بیش از یک تن یعنی 1000 کیلوگرم می رسد. یکی از راه هایی که گاوصندوق در برابر سرقت مقاوم می شود، همین اتصال به کف است.

لازم به ذکر است تا بدانید که در بدنه این گاوصندوق، پشم سنگ به کار رفته به عنوان عایق حرارتی عمل کرده و دغدغه ای بابت نفوذ آتش و حرارت را از بین برده است. در واقع، پشم سنگ که در فرایند تولید فولاد به دست می آید، از نظر مقاومت در برابر آتش و حرارت بسیار مناسب تر و بهتر از بتن عمل می کند. بتن در فرایند تولید مرطوب بوده و این رطوبت هیچگاه خشک نمی شود. طبیعتا وجود این میزان رطوبت در گذر زمان باعث پوسیدگی آهن به کار رفته در گاوصندوق شده و مقاومت آن را در برابر حرارت و آتش پایین می آورد. وجود پشم سنگ با میزان تراکم 70، بهترین گزینه برای نسوز شدن گاوصندوق است. به خاطر بسپارید که فضای داخلی گاوصندوق جا اسلحه ای با استفاده از طبقات MDF و چرم مصنوعی با کیفیت بالا تزئین شده است. وجود این طبقات فضای کافی برای نگهداری و قرار دادن از لوازمی مانند فشنگ و تمیز کننده های اسلحه را به وجود می آورد.

 

انواع گاوصندوق‌ امنیتی کدامند؟

 

ویژگی گاوصندوق جا اسلحه ای

در بخش پیشین بیان کردیم که از MDF برای ساخت گاوصندوق جا اسلحه ای استفاده می کنند که دلیل اصلی آن نسوز بودن می باشد. علاوه بر این، قفل به کار رفته در این گاوصندوق هوشمند بوده و در برابر ضربه نیز بسیار حساس است. در صورتی که به قصد تخریب به قفل گاوصندوق ضربه وارد شود، 4 زبانه قفل در تمامی جهت ها باز شده و قفل امکان باز شدن را نخواهد داشت. در صورت بروز این اتفاق، واحد خدمات پس از فروش شرکت ایران کاوه، آمادگی و امکان بازگشایی مجدد قفل و تعویض آن را خواهد داشت. در ساخت بدنه این گاوصندوق از فولاد با ضخامت 4 میلی متر استفاده شده و فولاد به کار رفته در ساخت درب آن نیز، ضخامتی در حدود 10 میلی متر دارد. قفل اصلی گاوصندوق دیجیتالی است که تعداد کاراکتر برای رمز آن بین 6 تا 15 رقم است. برای اطمینان و در صورت فراموشی رمز دیجیتال، یک قفل با کلید نیز وجود دارد. اگر جز افرادی هستید که رمزها را زود از خاطر می برید، وجود چنین قفلی برای شما ضروریست.

این محصول، با سیستم رنگ الکترواستاتیک کوره ای رنگ آمیزی شده است. این سیستم رنگ در نهایت منجر به یک محصول کاملا مقاوم در برابر خط و خش می شود. نگهداری از اسناد، مدارک و وسایل قیمتی بسیار مهم است، اما شیوه نگهداری از اسلحه اهمیتی دوچندان دارد. لذا اگر مجوز نگهداری از اسلحه را دارید، حتما خرید و استفاده از گاوصندوق جا اسلحه ای را در اولویت خود قرار دهید. در واقع، زمانی که شما اسلحه‌ های خود را در در این گاوصندوق ها نگه داری می ‌کنید، می ‌توانید آن ‌ها را بدون این که دیگران متوجه شوند، در اتاق نشیمن در معرض دید افراد قرار دهید. رای این کار فقط کافی است مبلمانی را انتخاب کنید که با سایر مبلمان شما همخوانی داشته باشد تا کودکان و آشنایان شما به صورت اتفاقی متوجه این مسئله نگردند.

 

گاوصندوق انحرافی

یکی از بهترین گاوصندوق امنیتی، نوع انحرافی است و این نوع از گاوصندوق‌ همان طور که از نامش مشخص است، بهترین شیوه برای محافظت از وسایل کوچک اطراف منزل شما می باشد. در بیشتر مواقع از این محصول، برای ایمن نگه داشتن کلید منزل یا اشیاء و وسایل کوچک، استفاده می کنند. این محصول، انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر می باشند:

 • کتاب
 • برس مو
 • سر اسپری انحرافی
 • سنگ ایمن
 • بطری آب
 • قوطی اسکاج
 • پیچ انحرافی
 • آویز لباس
 • قفل فلزی ایمن
 • کیسه اسناد نسوز
 • قوطی نوشابه
 • جعبه ایمنی قفل قابل حمل

برای آشنایی بیشتر با گاوصندوق انحرافی و انواع آن بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

گاوصندوق‌ امنیتی قابل حمل

برخی از شما عزیزان ممکن است در هنگام سفر، نیاز داشته باشید تا وسایل و لوازم ارزشمندتان را با خود حمل کنید. به همین خاطر بهتر است به دنبال یک گاوصندوق قابل حمل باشید تا با خیال راحت سفر کنید. گاوصندوق های قابل حمل، دارای انواع مختلفی هستند که هر یک در سایز و ابعاد، وزن، شکل و رنگ های مختلفی طراحی و تولید می شوند. اغلب آن ها کوچک بوده و این نوع گاوصندوق‌ ها در عین حالی که بسیار کوچک هستند، به راحتی هم قابل حمل می ‌باشند. برخلاف باورهای اغلب افراد، معمولا دسته این نوع گاوصندوق ‌ها بسیار محکم و مقاوم است. این نوع از گاوصندوق‌ ها دارای آپشن ‌های مانند: قفل متنوع در سایز بندی بزرگ هستند. لذا، شما عزیزان می‌ توانید آپشن ‌هایی از قبیل دوربین دیجیتال یا کاغذهای بسیاری را در آن ‌ها جا دهید.

 

گاوصندوق امنیتی فایلی و کشویی

نوع دیگری از گاوصندوق امنیتی، فایلی و کشویی می باشند که نوع کشویی، بسیار کوچک می باشد. در واقع، از آن همواره به عنوان کوچک ترین گاوصندوق، یاد می شود که اغلب از آن در فروشگاه ‌ها و رستوران ‌ها استفاده می کنند. نوع دیگر، مربوط به گاوصندوق فایلی است که یکی از روش ‌های عالی برای ایمن نگه داشتن فایل ‌هایی پر از اطلاعات و اسناد مهم و ضروری می باشد. به صورت کلی این نوع از گاوصندوق‌ ها قابل حمل بوده و در عین حال جنس محکمی دارند. این محصول، در اغلب اوقات برای نگهداری پوشه‌ ها و کاغذها طراحی شده و دارای یک قلاب و یک قفل کلید می باشد. اهمیتی ندارد که چه کاغذ یا فایلی را باید همراه خود حمل کنید، در هر صورت می توانید این گاوصندوق را خریداری کرده و انواع اسناد را در آن نگهداری کنید.

 

گاوصندوق سپرده‌ گذاری

برخی از افراد به اشتباه تصور می ‌کنند که گاوصندوق ‌های سپرده ‌گذاری به نوعی، همان گاوصندوق ‌های بانکی به شمار می آیند. در صورتی که این دو گاوصندوق، کاملا با هم متفاوت هستند و در واقع، این نوع از گاوصندوق‌ بسیار کوچک بوده و به راحتی قابل استفاده در منزل می باشد. این محصول در مقایسه با نوع بانکی دارای ویژگی های بسیار زیادی است. در صورتی که شما جزء افراد هستند که به سختی پول پس ‌انداز می کنید یا از اعضای خانواده یا دوستانتان فردی است که بجای این که خرج کند، پس ‌انداز می ‌کند، بهتر است تا این محصول را تهیه کنید. این یک راهکار منحصر به فرد برای شروع تدریجی پس انداز کردن پول می باشد.

 

گاوصندوق سپرده‌ گذاری

 

گاوصندوق‌ مخفی دیواری

یکی از رایج ترین نوع گاوصندوق مخفی، نوع دیواری آن است و همان طور که از نام آن پیداست می توان آن را هم در درون دیوار و هم در سطح دیوار نصب کرد. همچنین این محصول، می تواند در پشت تابلوها، پشت آیینه ها، پشت کمدها یا پشت در، نصب گردد. هر یک از نقاط بیان شده جزء محل هایی از منزل هستند که در معرض دید نبوده و افراد دید کافی به آن ندارند. لذا، می توان با نصب این محصول در مکان های نام برده، سرقت را به کمترین میزان ممکن رساند. شما با خرید این محصول می ‌توانید با نصب یک تابلو یا اثر هنری دیوار را پوشش دهید.

 

قیمت گاوصندوق امنیتی چقدر است؟

هم اکنون که به طور کامل و مفصل با گاوصندوق امنیتی و انواع آن آشنا شدید، ممکن است سوال کنید که قیمت این محصول چقدر است؟ در چاسخ به این سوال باید بیان کنیم که همیشه انواع گاوصندوق نرخ های متفاوت دارند و همچنین قیمت آن ها تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. برخی از این عوامل به صورت مستقیم و برخی از آن ها نیز به صورت غیرمستقیم بر نرخ نهایی انواع گاوصندوق الخصوص بر نوع امنیتی، اثر گذار هستند. تعدادی از مهم ترین این عوامل، شامل موارد زیر می باشند:

 • نوع و جنس فولاد به کار گرفته شده
 • قیمت مواد اولیه
 • برند تولیدکننده گاوصندوق
 • سایز و ابعاد گاوصندوق امنیتی
 • وزن گاوصندوق
 • نرخ حمل و نقل

لازم به ذکر است تا بدانید که هر یک از عوامل ذکر شده به نوبه خود می توانند قیمت یک گاوصندوق را تحت تاثیر قرار داده و موجب کاهش یا افزایش آن شوند. لذا، اگر می خواهید تا از قیمت روز انواع گاوصندوق های امنیتی ذکر شده مطلع شوید، می توانید با همکاران ما در ایران کاوه، ارتباط برقرار کرده و از نرخ روز آن ها، آگاه شوید.

 

برای آشنایی با انواع برند گاوصندوق، بهتر است تا بر روی لینک کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با انواع گاوصندوق امنیتی آشنا کنیم و اطلاعات کاملی در رابطه با ویژگی های آن ها در اختیارتان قرار دهیم. به یاد داشته باشید که اگر می خواهید گاوصندوق یبا کیفیت بالا و قابلیت ضد سرقت، ضد آب، ضد حریق و …. خریداری کنید، می توانید به سراغ سایت های معتبری همچون ایران کاوه بروید. ما با داشتن چندین سال سابقه توانسته ایم تمامی مشتریان خود را راضی نگهداشته و محصولاتی با کیفیت را برای آن ها ارسال نموده ایم. علاوه بر این، اگر سوالی در رابطه با هر یک از محصولات ما دارید و یا در هر زمینه ای به کمک نیاز دارید، می توانید با ما تماس گرفته و از همکاران و مشاورین ما در هر حیطه ای، کمک بگیرید. همکاران ما در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخ گویی به شما عزیزان می باشند . برای برقراری ارتباط و یا تماس با همکاران ما کافی است تا با شماره های 09128334148 و 02166263137 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی