گاوصندوق اسلحه ای چیست و قیمت آن چقدر است؟

گاوصندوق اسلحه ای چیست و قیمت آن چقدر است؟

گاوصندوق اسلحه ‌ای همان طور که از نامش مشخص است، معمولاً از آن به عنوان نگهداری از سلاح استفاده می ‌کنند. برخی افرادی که بنا به دلایل مختلف اعم از: سمت خاص یا جایگاهی که دارند و یا شغلشان و… دارای مجوز حمل سلاح هستند. لذا، این افراد برای نگهداری آسان و بی‌ خطر سلاح‌ های خود، بهتر است تا از گاوصندوق اسلحه ‌ای استفاده نمایند. با این کار هم امنیت خودشان و هم امنیت سلاح را به طور کامل فراهم کرده و از سرقت و یا عوامل این چنینی، پیشگیری می کنند. گاوصندوق اسلحه ‌ای، دارای ویژگی ‌های بسیار زیادی می‌ باشد که از جمله مهم ترین آن ها شامل: مقاوم بودن در برابر ضربه، قابلیت نسوز بودن، ضد سرقت بودن، ضد آب بودن و… می ‌باشند. برای آشنایی بیشتر با این نوع از گاوصندوق، انواع آن، ویژگی ‌ها و…، بهتر است تا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

انواع گاوصندوق اسلحه ای کدامند؟

گاوصندوق اسلحه ‌ای معمولاً انواع مختلفی دارد و به دسته‌ های متنوعی تقسیم می ‌شود. این محصولات شامل: گاوصندوق اسلحه سنگین، گاوصندوق سبک، گاوصندوق ترکیبی و گاوصندوق با تشخیص اثر انگشت می ‌باشند. رایج ‌ترین نوعی که افراد آن را انتخاب کرده و خریداری می ‌نمایند، گاوصندوق اسلحه سنگین است. این محصول، هم از نظر وزن و هم از نظر حجم، جزء بزرگترین ‌ها به شمار می ‌آید. همچنین، این محصول امنیت زیادی دارد و افراد می ‌توانند با خیالی راحت سلاح ‌های خود را در آن قرار دهند. زیرا، جا به جایی آن امری دشوار است و سارقین نمی توانند آن را با خود حمل کنند. گاوصندوق نوع دوم یعنی نوع سبک، اغلب در خودروها یا سایر وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می ‌گیرد. زیرا، این محصول وزن کمی دارد و می ‌توان به راحتی آن را حمل کرد و در مکان ‌های مختلف از آن استفاده کرد. نوع سوم نیز یعنی نوع ترکیبی، دارای رمز عبوری ایمن بوده و از ورود افراد غیر مجاز به گاوصندوق جلوگیری می‌ کند. نوع نهایی یعنی گاوصندوق تشخیص اثر انگشتی که به آن بیومتریک نیز گفته می ‌شود، سرقت را به صفر رسانده و ایمنی بسیار زیادی را برای خریداران فراهم می ‌کند.

گاوصندوق اسلحه ای چه ویژگی هایی دارد؟

گاوصندوق اسلحه ‌ای یا جا اسلحه ‌ای، معمولاً دارای ویژگی ‌های بسیار زیادی است که این ویژگی ‌ها آن را منحصر به فرد کرده اند. تعدادی از رایج‌ ترین ویژگی ‌هایی که یک گاوصندوق اسلحه‌ ای باید آن ها را دارا باشد، شامل موارد زیر هستند:

 

ضد ضربه بودن

اولین ویژگی که گاوصندوق باید داشته باشد، ضد ضربه بودن آن است. در واقع، این محصول باید به نحوی طراحی شود که هیچ سارقی نتواند از طریق درب، لولا، بدنه یا هیچ بخش دیگری، به آن ضربه زده و درب را باز نماید. این موضوع مربوط به نوع ساختار و فولادهایی است که در بدنه و درب آن به کار گرفته شده است. لذا، هرچه فولاد به کار گرفته شده در این محصول بهتر باشد، مقاومت نهایی گاوصندوق در برابر ضربه نیز افزایش پیدا می ‌کند. علاوه بر این، محصول باید به نحوی طراحی شده باشد که از طریق دیلم یا دریل نیز نتوان به محتویات داخل آن دسترسی پیدا کرد.

 

نسوز بودن گاوصندوق اسلحه ای

مورد دوم مربوط به قابلیت نسوز بودن این گاوصندوق می ‌باشد و این محصول باید به نحوی طراحی شود که در برابر حرارت، آتش‌ سوزی و دماهای بالا دچار هیچ گونه مشکلی نشود. در واقع، بدنه و درب این گاوصندوق نباید ذوب شود و محتویات داخل آن نیز باید به خوبی باقی بمانند. این گاوصندوق‌ ها معمولاً می ‌توانند حرارتی بیشتر از ۹۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل کرده و دچار هیچ گونه آسیبی نشوند. به همین خاطر، اغلب آن ها را با ویژگی نسوز بودن می ‌شناسند.

گاوصندوق اسلحه ای چه ویژگی هایی دارد؟

 

ضد سرقت بودن

ویژگی دیگر مربوط به ضد سرقت بودن گاوصندوق‌ های اسلحه ‌ای است. به این منظور اغلب سیستم‌ های مختلفی بر روی درب یا بدنه گاوصندوق نصب می ‌شوند. علاوه بر این، برای ضد سرقت شدن یک گاوصندوق اسلحه ‌ای باید از قفل ‌های بیومتریک یا دیجیتالی جدید استفاده کرد تا سارقین نتوانند به راحتی درب آن را باز کنند. اگر در این گاوصندوق ‌ها از قفل ‌های مکانیکی استفاده شود، هر فردی به راحتی می‌ تواند درب آن را باز کرده و سلاح‌ های داخل گاوصندوق را به سرقت ببرد.

 

ضد آب و ضدزلزله بودن

ویژگی دیگر مربوط به ضد آب و ضد زلزله بودن این محصول می ‌باشد. در واقع، گاهی اوقات ممکن است که سیل یا زلزله رخ دهد که در این صورت گاوصندوق باید بتواند در مقابل آن ها یا هر نوع رطوبت دیگری مقاومت کند. به نوعی این رطوبت و آب نباید به داخل گاوصندوق نفوذ کرده و یا درب و بدنه را دچار مشکل کند. علاوه بر نفوذ آب، این گاوصندوق باید به نحوی طراحی شود که در زمان زلزله نیز از بین نرفته و بتواند از سلاح ‌های داخل آن به خوبی حفاظت کند.

 

برای آشنایی با گاوصندوق ضدزلزله بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

طراحی منحصر به فرد گاوصندوق اسلحه ای

ویژگی دیگر این محصول طراحی منحصر به فرد و وزن مناسب آن است. این گاوصندوق، باید به نحوی طراحی شود که تمامی قابلیت ‌های ذکر شده را دارا بوده و بتواند فاکتورهای مهمی که یک خریدار در نظر دارد را فراهم نمایند. معمولاً وزن این گاوصندوق نیز اگر زیاد باشد، سارقین نمی ‌توانند آن را حمل کرده و با خود ببرند. به همین خاطر، بهتر است که وزن آن مناسب بوده و اغلب افراد از نوع سنگین آن استقبال می‌ کنند. مراکز نظامی و مرزبانی و…، معمولاً از گاوصندوق‌ های سنگین استفاده می ‌کنند که حجم آن ها زیاد بود و جای بسیار زیادی را می‌گیرد. اما، با این جال غیر قابل حمل بوده و می توان سلاح ‌های بسیاری را در آن قرار دارد.

 

مزیت های خرید گاوصندوق اسلحه ای

خرید گاوصندوق اسلحه ‌ای همانند سایر گاوصندوق ‌ها مثل گاوصندوق ضد زلزله و…، مزیت‌ های بی شماری را به همراه دارد. تعدادی از مهم ‌ترین این مزیت ‌ها، شامل موارد زیر می ‌باشند:

  • اولین مزیت مربوط به امنیت بالای این گاوصندوق است و شما می توانید با خیالی راحت سلاح های گرم خود را در درون گاوصندوق قرار دهید.
  • شما می ‌توانید سلاح ‌های خود را از دسترس کودکان، اشخاص متفرقه، فرزندان، سارقین و… حفاظت نموده و با این کار از بروز مشکلات مختلف تا حد زیادی جلوگیری کنید.
  • از مزیت ‌های دیگر این گاوصندوق، محافظت سلاح‌ های شما در برابر بلاهای طبیعی و آتش سوزی می باشد. زیرا، سلاح ‌ها قیمت زیادی دارند و به همین خاطر باید از آن ها در برابر شرایط مختلف حفاظت کرد.
  • شما می ‌توانید گاوصندوق ‌های اسلحه سبک را با خود در سفر و جاهای دیگر به همراه داشته و نگران ماندن سلاح در منزلتان نباشید.
  • شما می توانید علاوه بر سلاح برخی از اشیاء قیمتی دیگر مثل: طلا و جواهرات، پول نقد، مدارک مهم، گذرنامه ‌ها و… را نیز در این گاوصندوق قرار دهید.

 

مزیت های خرید گاوصندوق اسلحه ای

 

نکات مهمی که پیش از خرید گاوصندوق باید بدانید

پیش از خرید گاوصندوق اسلحه ‌ای شما عزیزان باید نکاتی را دانسته و رعایت فرمایید. در ابتدا شما باید نیازهای خود را تعیین کرده و بر اساس آن، گاوصندوقی را تهیه نمایید. در واقع، شما باید دقت کنید که چند سلاح دارید و بر اساس آن، گاوصندوقی را تهیه کنید که تمامی سلاح ‌ها در آن قرار داده شوند. علاوه بر این، باید دقت کنید که چه فضایی را برای قرار دادن گاوصندوق انتخاب می ‌کنید تا دور از دسترس باشد. همچنین، این محصول باید وزن سنگینی داشته باشد تا هر سارقی نتواند آن را حمل کرده و با خود ببرد. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، مقایسه و انتخاب برندهای مختلف است. ابتدا شما باید تمامی برندهای تولید کننده این محصول را شناسایی کرده و بدانید که هر برند، چه نوع محصولی را با چه مشخصاتی به تولید می ‌رساند. پس از آن، شما باید از نظر قیمت، کیفیت و سایر عوامل، تامین کنندگان را مقایسه نموده و یکی از آن ها را انتخاب کنید.

نکته دیگری مربوط به قابلیت ضد سرقت و ضد ضربه بودن این گاوصندوق است. شما باید توجه کنید که این محصول تمامی این ویژگی ‌ها را دارا باشد. همچنین، گاوصندوق اسلحه ‌ای باید ضد آب بوده و در برابر سایر عوامل طبیعی مثل: زلزله و سیل و… نیز مقاومت داشته باشد. هر یک از شما عزیزان پیش از خرید گاوصندوق اسلحه‌ ای باید به درجه تحمل آن نیز دقت داشته باشید. درجه تحمل گاوصندوق ‌ها با هم متفاوت بوده و برخی از آن ها می‌ توانند نهایت یک ساعت حرارت را تحمل کنند. اما، برخی از آن ها می ‌توانند تا ۲۴ ساعت نیز این حرارت را تحمل کرده و از سلاح ‌ها در درون خود، محافظت نمایند. این موضوع بسته به ورقه ‌های فولادی به کار رفته در بدنه و دیواره‌ های این گاوصندوق دارد. برای ساخت این محصول، دو نوع ورق فولادی استفاده می‌ شوند که فولاد چینی و فولاد آمریکایی هستند. فولاد چینی به راحتی بریده می ‌شود اما، فولاد آمریکایی به راحتی بریده نمی ‌شود و مقاومت زیادی دارد. لذا، اگر از فولاد آمریکایی در ساخت بدنه این گاوصندوق استفاده شود، مقاومت آن نیز افزایش می یابد.

حتماً به قفل به کار گرفته شده در درب این گاوصندوق دقت کنید و محصولی را انتخاب کنید که ایمنی زیادی دارد. قفل ‌های دیجیتالی یا قفل‌ های بیومتریک و اثر انگشتی، از امنیت بالایی برخوردار بوده و سرقت سارقین را به کمترین میزان ممکن می ‌رسانند. همچنین، شما عزیزان پیش از خرید باید به مکانیزم ‌های حفاظتی این گاوصندوق توجه کنید. لذا، شما باید بخواهید که سیستم هشدار دهنده، سیستم لرزش و سایر سیستم‌ های مربوطه، بر روی گاوصندوق نصب شوند. در این صورت اگر شخصی بدون اطلاع شما بخواهد درب آن را باز کند؛ به صورت خودکار پیامکی به شما ارسال می شود و آژیر نیز پخش می گردد. علاوه بر این، شما باید به ضمانت گاوصندوق نیز دقت کنید؛ زیرا، برخی از تولید کنندگان محصولات خود را ضمانت نمی‌ کنند. لذا، شما پس از خرید دچار مشکلات مختلفی می‌ شوید. اما، شما با خرید از ایران کاوه می ‌توانید سال ‌ها از خدمات پس از فروش و ضمانت شرکت ما استفاده کنید.

 

برای آشنایی با مهم ترین نکات خرید گاوصندوق، کلیک کنید.

 

سوالات متداول در رابطه با گاوصندوق اسلحه ای

  • منظور از گاوصندوق اسلحه ای چیست؟

گاوصندوق اسلحه ‌ای همان طور که از نامش مشخص است معمولاً از آن به عنوان نگهداری از سلاح استفاده می ‌کنند که ایمنی زیادی دارد.

  • انواع گاوصندوق اسلحه ای کدامند؟

انواع این گاوصندوق ها شامل: نوع سبک، سنگین، ترکیبی و اثر انگشتی می باشند.

  • قیمت گاوصندوق اسلحه ای چقدر است؟

نرخ گاوصندوق اسلحه ای تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و برای اطلاع از قیمت می توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کنید.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با گاوصندوق اسلحه‌ ای و ویژگی ‌ها و مزیت ‌های آن آشنا کنیم. داشته باشید که حتماً پیش از خرید باید تمامی نکات گفته شده را رعایت فرموده تا بتوانید محصولی با کیفیت را خریداری کنید. اگر سوال دیگری در این زمینه دارید و یا می ‌خواهید از نرخ روز انواع گاوصندوق اسلحه یا سایر گاوصندوق ‌ها مطلع شوید، می‌ توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار نمایید. همکاران ما در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی و کمک به شما عزیزان می ‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی