گاوصندوق مستاجران چه ویژگی هایی دارد؟

گاوصندوق مستاجران چه ویژگی هایی دارد؟

گاوصندوق مستاجران چه ویژگی ‌ها و مشخصاتی دارد؟ یا یک مستاجر در زمان خرید گاوصندوق با چه چالش ‌هایی مواجه است؟ این دو مورد، ممکن است سوال شما عزیزان نیز باشد که در پاسخ به این سوالات باید بیان کنیم. گاوصندوقی که یک فرد مستاجر آن را خریداری می ‌کند، طبیعتاً با فرد صاحب ملک تفاوت‌ هایی دارد. زیرا، یک مستاجر در زمان خرید با چالش‌ هایی مثل: عدم حمل و نقل، سنگین وزن بودن، نحوه نصب، مکان نصب و… مواجه است. لذا، افراد اجاره نشین باید در زمان خرید به این موارد توجه ویژه ‌ای داشته باشد. علاوه بر این، گاوصندوق مستاجران باید دارای مشخصاتی اعم از: قابلیت نسوز بودن، داشتن آژیر ضد سرقت، استحکام بالا در برابر دیلم و دریل، داشتن گارانتی و ضمانت‌ نامه و… باشد. شما عزیزان برای آشنایی بیشتر با این موضوع بهتر است که در ادامه مطلب همراه ما باشید.

چالش ها و مشکلات خرید گاوصندوق مستاجران

مستاجران در زمان خرید یک گاوصندوق با چالش ‌ها و مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند که اغلب صاحبان ملک، با این چالش‌ ها روبرو نمی ‌شوند. تعدادی از رایج ‌ترین مشکلات و چالش ‌های پیش روی خرید گاوصندوق مستاجران شامل موارد زیر هستند:

 

عدم جا به جایی گاوصندوق

اولین مشکل مربوط به عدم جابجایی گاوصندوق ‌ها یا سخت بودن حمل و نقل گاوصندوق ‌ها می ‌باشد. زیرا، اغلب گاوصندوق ‌ها وزن سنگینی دارند و جابجایی آن ها از این منزل به منزل دیگر، تقریباً کار دشواری است. در واقع، اغلب اوقات نمی ‌توان از آسانسور برای حمل و نقل اثاثیه استفاده کرد و هر فرد برای جابجایی گاوصندوق، باید از نیروهای کمکی استفاده نماید. استفاده از نیروهای مجرب و توانمند نیز هزینه ‌های بسیار زیادی را برای مستاجران در بر خواهد داشت. لذا، می ‌توان عدم جابجایی یا مشکلات در حین جابجایی، را نیز یکی از اصلی ‌ترین چالش پیش روی گاوصندوق مستاجران بیان کرد. برخی از گاوصندوق ‌ها وزن سبکی دارند و ما پیشنهاد می ‌کنیم تا افرادی که صاحب ملک نیستند، از گاوصندوق‌ های سبک استفاده نمایند. اغلب این محصولات، در عین سبک بودن از ایمنی بالایی برخوردار هستند. در این صورت هم جابجایی برای آن ها کار دشواری نخواهد بود و هم هزینه ‌های زیادی را برای انتقال آن متحمل نخواهند شد.

 

چالش ها و مشکلات خرید گاوصندوق مستاجران

 

نحوه و مکان نصب گاوصندوق مستاجران

یکی دیگر از مشکلات اساسی گاوصندوق مستاجران ، نحوه نصب و مکان نصب آن ها می ‌باشد. فردی که صاحب ملک و زمین است، خودش می ‌تواند گاوصندوق را در داخل دیوار، زیر زمین و یا مکان‌ های مختلفی قرار داده و مخفی کند. اما، فردی که مستاجر است، هرگز نمی‌ تواند دیوار را کنده و گاوصندوق را داخل آن قرار دهد یا زمین را کنده و گاوصندوق را در آن نصب نماید. لذا، مشکل در زمان نصب و یا محل نصب گاوصندوق نیز یکی از اصلی ‌ترین چالش ‌های پیش روی مستاجران می ‌باشد. افرادی که صاحب ملک هستند، می ‌توانند از طریق بتن یا موارد این چنینی، گاوصندوق را نصب کرده و هیچ سارقی نتواند آن را کنده و جدا کند. اما افرادی که مستاجر هستند، فقط می ‌توانند از طریق پیچ و پلاک گاوصندوق را در محل ‌های خاص، نصب کنند.

 

سنگین بودن وزن گاوصندوق

یکی دیگر از مشکلات و چالش ‌های پیش روی گاوصندوق مستاجران ، سنگین وزن بودن و حجم زیاد داشتن، گاوصندوق است. همان طور که بیان شد، اکثر افرادی که اجاره نشین هستند در زمان اسباب کشی با گاوصندوق ‌های سنگین دچار مشکلات مختلفی می ‌شوند. همچنین، ممکن است وزن زیاد گاوصندوق ‌ها موجب شود تا ساختمان دچار خسارت گردد. همچنین، ممکن است به خاطر این که مستاجران نمی ‌توانند گاوصندوق ‌های سنگین را خریداری کرده و همواره متقاضی خرید محصولات سبک هستند، سارقین به راحتی بتوانند آن ها را به سرقت ببرند. لذا، افراد اجاره نشین به خاطر این موضوع، اشیای گران بهای خود مثل: طلا، پول نقد یا مدارک مهم خود را بنا به این موضوع از دست دهند.

 

مشخصات و ویژگی های گاوصندوق مستاجران

مستاجران در زمان خرید گاوصندوق باید دقت کنند که محصول خریداری شده دارای ویژگی ‌ها و مشخصاتی باشد. تعدادی از مهم ترین و اصلی ‌ترین ویژگی ‌ها و مشخصات گاوصندوق مستاجران ، به شرح زیر هستند:

 

نسوز بودن گاوصندوق مستاجران

یکی از مهم ‌ترین ویژگی ‌هایی که یک گاوصندوق خوب و مناسب برای افراد اجاره نشین باید آن را داشته باشد، قابلیت نسوز بودن محصول است. در واقع، بدنه و درب این محصول باید به نحوی طراحی شود که تحت هیچ شرایطی در برابر دمای بالا، آتش سوزی و…، دچار مشکل نشوند. البته، اغلب خریداران در زمان تهیه باید به ضد سرقت بودن گاوصندوق دقت کنند که این امر اشتباه بوده و باید حتماً به نسوز بودن آن نیز توجه ویژه ‌ای داشته باشند. مسئله بسیار مهم و ضروری این است که اگر گاوصندوق در درجه حرارت بالا به مدت زمان طولانی قرار گیرد، ممکن است هم خود آن و هم محتویاتش به طور کامل از بین بروند.

زمانی که یک گاوصندوق نسوز باشد طبیعتاً می ‌تواند مدت زمان زیادی را در برابر حرارت بالا، مقاومت کرده و هم درب و هم بدنه آن سالم باقی بماند. همچنین، محتویات آن دچار هیچ نوع آتش سوزی نشده و سالم بمانند. علاوه بر این، گاوصندوق مستاجران باید دارای درجه نسوز بودن باشد که به آن رتبه نسوز بودن نیز گفته می ‌شود. هر چه رتبه گاوصندوق بالاتر باشد، طبیعتاً محصول در برابر آتش و دمای زیاد مقاومت و استحکام بیشتری دارد. این موضوع بسته به نوع استاندارد و فولادهای به کار گرفته شده در زمان ساخت گاوصندوق نیز باز می ‌گردد. در واقع، اگر از فولادهای مقاوم برای ساخت استفاده شود، در نهایت کیفیت و درجه نسوز بودن گاوصندوق نیز افزایش پیدا می ‌کند.

 

ضدسرقت بودن گاوصندوق

یکی دیگر از مشخصات و ویژگی‌ هایی که گاوصندوق مستاجران باید آن را داشته باشد، آژیر ضد سرقت و سایر سیستم‌ های مربوطه هستند. یک گاوصندوق برای این که ضد سرقت باشد، معمولاً باید دارای سیستم آژیر، سیستم لغزش و یا سایر سیستم‌ های مربوط باشد. در این صورت، اگر فردی بخواهد درب آن را باز کند، سیستم به صورت خودکار پیامکی را به صاحب ملک ارسال می ‌کند. در عین حال، سیستم آژیر ضد سرقت، صدای بسیار بلندی را پخش کرده و سایر افراد را از این موضوع مطلع خواهد کرد. بعضی از این سیستم ‌ها با ضربه بسیار کم، لمس کیبورد، لمس قفل و یا مواردی این چنین، فعال شده و افراد دیگر را از سرقت مطلع نمایند.

 

برای آشنایی با گاوصندوق ضد سرقت بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مقاومت در برابر ضربه و دیلم

ویژگی و خصوصیات دیگر گاوصندوق مستاجران ،مقاومت در برابر ضربه، دیلم، دریل و مواردی از این چنین ‌باشد. در واقع، درب و بدنه این محصول باید به نحوی طراحی شوند که هر گونه ضربه، دیلم، دریل و… بر روی آن ها اثر نگذارد و افراد متفرقه نتوانند به داخل گاوصندوق نفوذ پیدا کنند. گاهی اوقات با زدن یک ضربه به لوله ‌های درب یا قفل یا مواردی از این چنین، می‌ توان به درب آسیب زده و به محتویات داخل آن دسترسی پیدا کرد. همچنین، برخی از سارقین از دریل استفاده می ‌کنند تا درب و یا بدنه آن را دچار آسیب نموده و از این طریق محتویات داخل آن را به سرقت می ‌برند. در زمان خرید باید حتماً به این مورد توجه نموده و از بروز مشکلات مختلف تا حد امکان جلوگیری کرد. این ویژگی به نوعی امنیت گاوصندوق را تا حد زیادی افزایش می ‌دهد و متقاضیان را از خرید خود مطمئن می ‌سازد.

 

داشتن گارانتی و ضمانت نامه

ویژگی و مشخصات بعدی مربوط به داشتن گارانتی و ضمانت نامه گاوصندوق مستاجران می ‌باشد. افراد اجاره نشین، حتماً باید در زمان خرید دقت کنند تا محصولی که تصمیم به تهیه آن را دارند، دارای گارانتی و ضمانت نامه باشد. در واقع، فرقی ندارد که  این افراد از چه شرکت یا چه برندی تصمیم به خرید را دارند، در هر صورت آن شرکت یا برند باید دارای کارت گارانتی و خدمات پس از فروش باشد. زیرا، قیمت گاوصندوق ‌ها امروزه نرخ کمی ندارند و برای این نرخ‌ ها باید محصول دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد. افراد اگر پس از خرید دچار مشکل شدند، می توانند از طریق گارانتی مشکل را رفع نمایند. معمولاً گاوصندوق ‌هایی که از ایران کاوه خریداری می ‌شوند، دارای دو سال گارانتی و تقریباً ۱۰ سال خدمات پس از فروش هستند. لذا، چه افراد اجاره نشین و چه افراد صاحب ملک، با خیالی راحت می ‌توانند انواع گاوصندوق ‌ها را از شرکت ما تهیه نمایند.

 

مشخصات و ویژگی های گاوصندوق مستاجران

 

نکات مهم خرید گاوصندوق مناسب مستاجران

پیش از خرید گاوصندوق مناسب مستاجران، افراد باید نکاتی را دانسته و رعایت فرمایید که تعدادی از اصلی ‌ترین این نکات شامل موارد زیر هستند:

  • هر یک از افراد اجاره نشین، باید دقت کنند که وزن و ابعاد یک گاوصندوق مطابق با خواسته آن ها بوده و حجم زیادی را از آن ها اشغال نکند.
  • هر یک از افراد اجاره نشین باید دقت کنند که محصول خریداری شده دارای قیمت مقرون به صرفه ‌ای بوده و در عین حال از ایمنی بالایی برخوردار باشد.
  • پیش از خرید باید از وجود استاندارد گارانتی و ضمانت ‌نامه گاوصندوق مستاجران اطمینان حاصل کرد.
  • هر یک از افراد باید دقت کنند که یک گاوصندوق مناسب، باید دارای قابلیت ضد سرقت، قابلیت نسوز بودن و مواردی از این چنین باشد.
  • گاوصندوق مستاجرین باید دارای قفل ‌های ایمن مثل: قفل ‌های دیجیتالی بیومتریک باشد. لذا، از این طریق می توان امنیت این گاوصندوق تا حد زیادی افزایش داد.
  • هر فردی پیش از خرید باید محل نصب را در نظر گرفته و محصولی را انتخاب کند که متناسب با این موضوع باشد.

 

سوالات متداول در رابطه با گاوصندوق مستاجران

  • منظور از گاوصندوق مستاجران چیست؟ همان طور که از نام این محصول مشخص از به گاوصندوقی که اجاره نشینان آن را تهیه کرده و متناسب با محل زندگی آن ها است، گاوصندوق مستاجران گفته می ‌شود.
  • گاوصندوق مستاجران دارای چه ویژگی‌ ها و مشخصاتی می ‌باشد؟ این محصول در برابر سرقت، آتش سوزی، دریل، دیلم، ضربه و… مقاومت زیادی دارد. در عین حال، این محصول دارای گارانتی و ضمانت نامه می ‌باشد.
  • قیمت گاوصندوق مناسب مستاجران چقدر است؟ نرخ این محصول ثابت نبوده و بر اساس ابعاد، ویژگی ‌ها، برند و…. دارای قیمت متفاوتی می ‌باشد.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با گاوصندوق مستاجران آشنا کنیم. همچنین سعی کردیم تا اطلاعات کاملی در رابطه با چالش ‌ها و ویژگی ‌های این محصول در اختیارتان قرار دهیم. به یاد داشته باشید که اگر اجاره نشین هستید، حتماً پیش از خرید نکات گفته شده را رعایت فرمایید تا محصولی مناسب را تهیه کرده و پس از خرید با چالش ‌های متفاوتی روبرو نشوید. اگر در این زمینه سوالی دارید و یا می ‌خواهید در رابطه با قیمت این گاوصندوق یا سایر محصولات مطلع شوید، می‌ توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار نمایید. همکاران ما در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان می ‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی