درب خزانه چیست و چه ویژگی های دارد؟ 

درب خزانه چیست و چه ویژگی های دارد؟

درب خزانه یا درب گاوصندوق، محصولی است که از آن برای افزایش امنیت گاوصندوق یا خزانه ‌ها استفاده می‌ کنند. اغلب از این محصول، در مکان های مختلفی اعم از: بانک ‌ها، موسسات مالی و اعتباری، عتیقه فروشی ‌ها، اسلحه خانه ‌ها، سنگ فروشی ‌های قدیمی و… استفاده می‌ کنند. زیرا، با استفاده از درب خزانه گاوصندوق می ‌توان امنیت تمامی اشیا با قیمت آن مکان را فراهم نمود. این محصول در ابعاد و اندازه ‌های مختلفی تولید می ‌شود که معمولاً ارتفاع آن 05/2 سانتی ‌متر و عرض آن ۱.۰۵ سانتی ‌متر و ضخامت آن نیز حدوداً ۲۵ الی ۳۰ سانتی ‌متر می ‌باشد. از قفل‌ های مختلفی برای این درب استفاده می‌ کنند و به طور کلی این محصول دارای ویژگی ‌ها و مزیت ‌های بسیار زیادی می ‌باشد که شامل: ضد سرقت، ضد ضربه، مقاومت در برابر حرارت، در برابر عوامل طبیعی و… هستند. برای آ؛شنایی بیشتر با درب خزانه، بهتر است تا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

درب خزانه چیست و انواع آن کدامند؟

درب خزانه یا valut door در معنای لغتی، به معنای درب ایمن می ‌باشد که برخی از افراد آن را با درب ضد سرقت اشتباه می ‌گیرند. در واقع، این افراد فکر می ‌کنند که درب ضد سرقت همان درب خزانه است که این تفکر کاملاً نادرست می ‌باشد. زیرا، این دو درب هم از نظر شکل ظاهری و هم از نظر کاربرد و ویژگی ‌ها و… دارای تفاوت ‌های زیادی هستند. لذا، بهتر است بدانید که درب ‌های خزانه معمولاً بر روی گاوصندوق ‌ها نصب شده تا امنیت اشیا داخل آن را فراهم نمایند. این درب ‌ها معمولاً از فولادهای مستحکم ساخته شده ‌اند که کاملاً نسوز بوده و همچنین ضد دریل و ضد ضربه می ‌باشند. به همین خاطر، هیچ سارقی نمی‌ تواند این درب را باز نموده و اشیا داخل آن را به سرقت ببرد. اغلب از این درب در بانک‌ ها، شرکت ‌ها، سازمان ‌های بزرگ و… استفاده می ‌کنند تا بتوانند از اشیا با قیمت، به صورت کامل محافظت نمایند. امروزه شرکت ‌های زیادی در سرتاسر جهان مشغول ساخت این درب هستند و انواع و اقسام این محصول را در ابعاد و اشکال مختلف به تولید می ‌رساند.

علاوه بر این، به یاد داشته باشید که تمامی اجزای این درب اعم از: لوله ‌ها، سیستم رمزنگاری و سایر سیستم‌ ها و… به صورت کاملاً امن، طراحی شده ‌اند. از این درب ‌ها به عنوان مصارف عمومی یاد نمی‌ شود و همان طور که بیان شد از آن ها فقط در مکان‌ هایی خاص استفاده می ‌کنند. این درب ‌ها معمولاً به سمت راست باز می‌ شوند و گاهی اوقات اگر که مشتری سفارش دهد، می ‌توان آن را به صورت چپ نیز طراحی کرد. در ایران شرکت‌ های مختلفی درب را می‌ سازند که از جمله بهترین آن ها ایران کاوه، کاوه، گنجینه و… هستند. درب خزانه انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها بر اساس فاکتورهای مختلفی به دسته های مختلفی تقسیم می‌ شوند. از نظر نوع کاربرد این درب ‌ها به سه گروه اصلی: درب خزانه بانک، درب خزانه طلافروشی و درب خزانه انبار مهمات و نگهداری از اسلحه، تقسیم می ‌شوند. همچنین، درب خزانه به دو گروه یک درب و دو درب، نیز تقسیم می ‌شود که در گروه اول تنها یک درب مقاوم استفاده می‌ شود. اما، در گروه دوم چون عرض گاوصندوق زیاد است از دو درب برای باز و بسته کردن گاوصندوق، استفاده می ‌کنند.

 

درب خزانه چیست و انواع آن کدامند؟

 

مزیت ها و ویژگی های درب خزانه

درب خزانه یا درب گاوصندوق، همانند سایر محصولات دارای مزیت ‌ها و ویژگی ‌های منحصر به فردی می ‌باشد که تعدادی از آن ها شامل موارد زیر هستند:

 • این محصول در برابر سرقت مقاوم بوده و مجهز به سیستم ضد سرقت است.
 • انواع درب ‌های خزانه در برابر دمای بالا و آتش سوزی مقاوم بوده و بدنه یا دربشان، دچار هیچ مشکلی نمی ‌شود.
 • این درب ‌ها از امنیت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و می ‌توان از آن ها با خیالی راحت استفاده کرد.
 • دوام و ماندگاری این محصول بسیار بالاست و می‌ توان با یک بار خرید سالیان سال از درب خزانه استفاده نمود.
 • بدنه و درب آن ضد دریل و ضربه بوده و توسط هیچ سارقی باز نخواهد شد.
 • درب‌ های خزانه انواع مختلفی دارند و می ‌توان آن ها را در ابعاد و اشکال مختلفی طراحی و تولید کرد.
 • قابلیت نصب انواع قفل‌ ها بر روی این درب‌ ها امکان‌پذیر است و هر فردی می‌ تواند با توجه به شرایط خود، قفلی را برای آن انتخاب نماید.

 

برای آشنایی با روش های تشخیص گاوصندوق اصل از تقلبی، بر روی لینک کلیک کنید.

 

انواع قفل های درب خزانه کدامند؟

درب خزانه با درب ‌های دیگر، تفاوت ‌های بسیار زیادی دارد که یکی از اصلی ‌ترین این تفاوت ‌ها مربوط به تجهیزات امنیتی و قفل آن می ‌باشد. برای افزایش امنیت این درب ‌ها از قفل ‌های مختلفی می ‌توان استفاده کرد که بنا به سفارش مشتریان، هر یک از قفل ‌ها بر روی درب تعبیه می ‌شوند. از جمله قفل ‌های مورد استفاده بر روی درب ‌های خزانه، عبارتند از: قفل ‌های مکانیکی، قفل‌ های دیجیتالی و قفل ‌های بیومتریک که هر یک دارای ویژگی‌ های منحصر به فردی می ‌باشند. قفل ‌های مکانیکی نسبت به سایر قفل‌ ها امروزه کمتر مورد استفاده قرار می‌ گیرند. زیرا، امنیت کمی دارند قفل ‌های مکانیکی شامل: کلید، اهرم و… هستند که می‌ توان درب آن ها را با کلید باز نمود که در این صورت ممکن است مشکلات مختلفی در آینده برای صاحب گاوصندوق به وجود آید. یکی دیگر از قفل‌های استفاده شده بر این درب ها، قفل‌ های دیجیتالی یا الکترونیکی هستند.

قفل های دیجیتالی به نوعی یکی از امن ‌ترین ‌ها به شمار می ‌آیند. لذا، افراد زیادی امروزه متقاضی خرید قفل ‌های دیجیتالی و نصب آن ها بر روی درب ‌های خزانه هستند تا با این کار امنیت اشیا داخل گاوصندوق را دوچندان کنند. برخی از افراد از ترکیب قفل ‌های دیجیتالی و مکانیکی بر روی این درب ‌ها استفاده می ‌کنند. نوع دیگری از قفل‌ ها، بیومتریک هستند که جدیدترین نسل قفل و سیستم ‌های رمزنگاری می‌ باشند و از امنیت فوق العاده زیادی برخوردارند. این قفل ‌ها معمولاً با اثر انگشت، اسکن عنبیه چشم یا چهره فرد باز می ‌شوند و می‌توان گفت که احتمال باز شدن آن توسط سارقین، صفر است. به همین خاطر قفل ‌های بیومتریک در مقابله با دو نوع قبلی قیمت بیشتری دارد و در عین حال می ‌تواند امنیت فوق العاده زیادی را نیز فراهم نماید.

 

انواع قفل های درب خزانه کدامند؟

 

نکات مهمی که باید در انتخاب گاوصندوق درب خزانه بدانید

در زمان خرید گاوصندوق درب خزانه هر یک از شما عزیزان باید نکات مختلفی را دانسته و رعایت فرمایید. تعدادی از این نکات که به شما کمک می ‌کنند تا امنیت گاوصندوق را افزایش دهید، شامل موارد زیر می ‌باشند:

 • شما پیش از خرید حتماً دقت کنید که محصول دارای استحکام زیادی بوده و تحت هیچ شرایطی بدنه و درب آن دچار آسیب نشده و از فولاد مقاوم ساخته شده باشد.
 • در زمان خرید گاوصندوق درب خزانه دقت کنید که ابعاد آن دقیقاً مطابق خواسته شما باشد. گاهی اوقات، بعضی عوامل منجر می ‌شوند تا ابعاد گاوصندوق بسیار بزرگتر یا کوچکتر از حد معقول شوند. لذا، این مورد را نیز در نظر گرفته و بر اساس نیازتان، محصول را سفارش دهید.
 • حتماً به نوع سیستم قفل دقت کرده و اگر می ‌خواهید تا از امنیت بالایی برخوردار باشد، از قفل‌ های دیجیتالی یا بیومتریک استفاده کنید. در واقع، شما می توانید از سایر سیستم‌ ها مثل: سیستم هشدار دهنده، سیستم لرزش و.. استفاده کنید تا در صورتی که فردی غیر از شما بخواهد درب را باز کند، موفق به این کار نشود.
 • همواره این درب‌ ها نیاز به روغن کاری دارند که هر ۶ ماه یک بار بهتر از پشت آن را باز نموده و این کار را انجام دهید. اما، اگر نمی ‌توانید این کار را کنید، بهتر است تا با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کرده و از آن ها در این زمینه یاری بگیرید.
 • پیش از خرید دقت کنید که قرار است این درب را در چه مکانی نصب کنید تا بر اساس آن عوامل مختلفی را در نظر گرفته و درب را خریداری نمایید.
 • توجه کنید که ساختار درب، باید دوجداره باشد تا هیچ فردی نتواند از طریق دیلم آن را باز نموده یا لوله‌ های آن را بشکند. مکانیزم آن باید ضد دریل بوده و هیچ سوراخکاری یا هیچ حرکت دیگری توسط سارقین بر روی این درب انجام نشود.

 

قیمت درب خزانه چقدر است؟

در حال حاضر که با درب خزانه به طور کامل آشنا شدید ممکن است سوال کنید که قیمت درب خزانه چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که نمی ‌توان نرخ واحدی را برای این محصول در نظر گرفت. زیرا، نرخ این محصول تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که برخی از مهم ‌ترین این عوامل، شامل موارد زیر هستند:

  • ابعاد درب
  • جنس درب و فولاد به کار رفته در آن
  • انواع قفل ‌های به کار گرفته شده و تعبیه شده بر روی درب
  • کارخانه و برند تولید کننده
  • ضد سرقت بودن یا نبودن درب
  • انواع سیستم ‌های تعبیه شده بر روی درب

لذا، اگر می‌ خواهید تا با قیمت روز انواع درب خزانه آشنا شوید، می ‌توانید به لینک زیر مراجعه کرده و نرخ انواع این محصول را مشاهده نمایید.

 

برای مشاهده قیمت انواع درب خزانه بر روی لینک کلیک کنید.

 

سوالات متداول در رابطه با درب خزانه

 • درب خزانه چیست؟

درب خزانه یا valut door در معنای لغوی، به معنای درب ایمن می ‌باشد که از آن برای افزایش امنیت گاوصندوق استفاده می کنند.

 • انواع درب خزانه کدامند؟

این درب از نظر کاربرد و تعداد درب، دارای انواع مختلفی می باشد که شامل: یک درب، دو درب و… هستند.

 • این درب دارای چه ویژگی ها و مزیت هایی است؟

این ویژگی ها شامل: مقاومت در برابر حرارت، سرقت، ضربه و… می باشند.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مقاله تلاش کردیم تا حرکت شما عزیزان را با درب خزانه آشنا کرده و اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم. به یاد داشته باشید که گاوصندوق‌ ها دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آن ها از نظر قیمت، کاربرد، شکل، سایز و… با هم متفاوت هستند و درب خزانه نیز از این قاعده مستثنی نیست. لذا، این محصول نیز از نظر نوع کاربرد، تعداد درب، شکل و اندازه و… به دسته‌ های مختلفی تقسیم می ‌شود. به همین خاطر، قیمت هر یک از آن ها نیز با همدیگر متفاوت می ‌باشند. اگر سوال دیگری در این زمینه دارید و یا می ‌خواهید در رابطه با درب خزانه اطلاعات بیشتری به دست آورید، می ‌توانید با همکاران ما در ایران کار به ارتباط برقرار نمایید. علاوه بر این، اگر تصمیم به خرید انواع گاوصندوق‌ ها مخصوصاً درب خزانه را دارید، می ‌توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار نمایید. با این کار می ‌توانید محصولاتی مرغوب را با نرخی مقرون به صرفه از ما خریداری کرده و تمامی خدمات مربوطه را نیز دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی