نکات نصب گاوصندوق در منازل

نکات نصب گاوصندوق در منازل

هر یک از شما عزیزان اگر اقدام به خرید گاوصندوق کرده ‌اید، ممکن است در ابتدا فکر کنید که نصب آن در نقاط مختلف منزل، کار آسانی است. اما، نصب گاوصندوق در بخش‌ های مختلف منزل مثل دیوار، زیر زمین، کمد دیواری و…، کار آسان و راحتی نیست. به طور کلی می‌ توان این محصول را در دیوار، زمین، کمد دیواری و…، نصب کرد؛ اما، در زمان اتصال آن باید به نکات ویژه ای توجه کرد. برخی از مهم ترین این نکات شامل: انتخاب محل مناسب، رعایت ایمنی، مخفی بودن محل آن، شرایط آب و هوایی و..، می ‌باشند. شما عزیزان می ‌توانید خودتان این کار را انجام دهید؛ اما، بهتر است که برای این کار از شرکت ‌های معتبری مثل ایران کاوه یاری بگیرید. برای آشنایی کامل با تمامی نکات اتصال این محصول به بخش‌ های مختلف منزل، بهتر است در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

گاوصندوق را در چه بخش ‌هایی از منزل می ‌توان نصب کرد؟

لازم به ذکر تا در رابطه با این سوال بیان کنیم که در بخش‌ های مختلفی از منزل می ‌توان گاوصندوق را متصل نمود. اما، به یاد داشته باشید که اگر مستاجر هستید و ملک برای خود شما نیست؛ از انجام این کار خودداری کنید. زیرا، کندن و جا به جا کردن گاوصندوق ممکن است به منزل یا خود محصول، خسارت ‌های جدی را وارد کند. اما، اگر صاحب منزل هستید، در ادامه همراه ما باشید تا با بهترین نقاط منزل شما را آشنا کنیم.

 

نصب گاوصندوق در دیوار

یکی از رایج ‌ترین محل ‌هایی که می ‌توان محصول را در آن نصب کرد؛ در دیوار منازل می ‌باشد. در واقع، می‌ توان محلی را برای این کار در نظر گرفته و آن را برای نصب آماده کرد. اغلب افراد پس از نصب بر روی دیوار، آینه یا تابلو یا هر وسیله دیگری نصب می ‌کنند که به نوعی آن را مخفی نمایند.

 

گاوصندوق را در چه بخش ‌هایی از منزل می ‌توان نصب کرد؟

 

نصب در زمین

نصب محصول در زمین، یکی دیگر از راه ‌هایی که می ‌توان محصول را در منزل نصب کرد، زمین است. بخش ‌های مختلفی از زمین می ‌توان این محصول را قرار داد؛ اما، برای این کار باید دقت کرد که بدنه، دستگیره، سیستم قفل و …، دچار هیچ گونه آسیبی نشوند. اغلب محصولاتی که در زمین نصب می ‌شوند را با نام گاوصندوق ‌های مخفی یاد می کنند که به آن ها floor board نیز گفته می‌ شود. بعد از نصب محصول در زمین به هیچ وجه نمی ‌توان آن را انتقال داده و یا جا به جا کرد. زیرا، اغلب برای نصب کردن آن از بتن استفاده می‌ کنند و حمل و نقل آن کار دشواری است. به یاد داشته باشید که اگر می ‌خواهید برای این کار اقدام کنید، هرگز آن را نزدیک به لوله‌ های آب کف اتاق قرار ندهید.

 

نصب گاوصندوق در کمد دیواری

یکی دیگر از مکان ‌هایی که می ‌توان محصول را در آن جا ساز کرد، کمد دیواری می ‌باشد. البته، این موضوع به ابعاد گاوصندوق ارتباط دارد و اگر محصول ابعاد و وزن زیادی وجود داشته باشد؛ نمی ‌توان آن را در کمد قرار داد. نکات مهمی که در نصب گاوصندوق در منزل باید بدانید بخش ابتدایی بیان کردیم که اگر شما محصولی را خریداری کرده اید و می‌ خواهید آن را در بخش‌ های مختلف منزل نصب کنید. بهتر است که خودتان این کار را انجام ندهید؛ در واقع، بهتر است تا با شرکتی که محصول را خریداری کرده اید، تماس گرفته و از آن ها در این زمینه یاری بگیرید.

 

برای آشنایی با نکات مهم خرید گاوصندوق، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

نکات مهم نصب گاوصندوق در منزل

اگر خودتان و یا هر شخص دیگری می ‌خواهد تا برای نصب اقدام کند، باید نکاتی را دانسته و رعایت فرمایید که تعدادی از این نکات، شامل موارد زیر می ‌باشند:

 

انتخاب محل مناسب

اولین نکته که باید به آن توجه کنید، انتخاب محل مناسب برای نصب می ‌باشد. در واقع، شما باید محلی را انتخاب کنید که هم امنیت بالایی داشته باشد و هم دور از دسترس عموم افراد باشد. به یاد داشته باشید که حتماً باید گاوصندوق را در محوطه داخلی منزل قرار دهید و هرگز آن را در حیاط، انباری، زیر پله و….، نصب نکنید. فراموش نکنید که محل نصب آن باید مخفی بوده و همچنین باید هیچ گونه رطوبتی در آن نواحی وجود نداشته باشد. ممکن است که گاوصندوق پس از گذشت مدت زمانی دچار زنگ زدگی یا خوردگی و همچنین پوسیدگی شود. لذا، می ‌توانید از دوربین ‌های مداربسته در منزل استفاده کنید تا با این کار امنیت محصولات تا حد زیادی افزایش دهید. در زمان انتخاب محل مناسب حتماً به وزن گاوصندوق توجه کنید و بدانید که آیا محل انتخابی شما توانایی تحمل وزن آن را دارد یا خیر. همچنین، توجه کنید که قفلی که مد نظر شما است از چه نوعی می باشد و به همین خاطر مکانی را نیز برای قفل و دستگیره در نظر بگیرید.

 

رعایت اصول ایمنی

نکته بعدی مربوط به رعایت ایمنی در انتخاب محل نصب می‌ باشد؛ شما عزیزان باید محلی را انتخاب کنید که منجر به افزایش امنیت شود. اگر تصمیم دارید تا محصول را در زمین یا زیر زمین نصب کنید، بهترین راهکار برای ایجاد زیر ساخت آن استفاده از بتن ‌ریزی می ‌باشد. اگر می ‌خواهید آن را در دیوار یا داخل کمد قرار دهید، حتماً باید از پیچ و مهره استفاده کرده و محل نصب نباید ضعیف باشد. در واقع، محل نصب گاوصندوق در داخل دیوار یا کمد باید از استحکام بالایی برخوردار بوده و پس از مدت زمان بلندی تخریب نشود. همچنین محل نصب باید استقامت کافی داشته باشد و در صورت مواجهه با آتش سوزی، سیل، زلزله و…، دچار تخریب نشود. به یاد داشته باشید که همواره درب منزل شما باید از قفل ضد سرقت برخوردار باشد تا سارقین به راحتی نتوانند به منزل شما دسترسی پیدا کنند.

 

نکات مهم نصب گاوصندوق در منزل

 

مخفی بودن محل نصب

نکته دیگر در رابطه با مخفی بودن محل نصب می ‌باشد که محل مورد نظر شما باید دور از دسترس عموم افراد باشد. در واقع، شما باید محلی را به صورت زیرکانه برای مخفی کردن گاوصندوق انتخاب کنید. به طور مثال: ما پیشنهاد می ‌کنیم که گاوصندوق‌ ها را در کمد دیواری قرار ندهید. زیرا، اولین مکانی که به ذهن سارقین می‌ رسد، کمد دیواری است. لذا؛ توصیه می‌ کنیم که محل زیرکانه را برای مخفی کردن گاوصندوق منزل پیدا کنید که دور از انتظار سارقین باشد. اگر در منزل خود اتاق مخفی دارید و یا کمد مخفی دارید، پیشنهاد می ‌کنیم که برای جاساز کردن گاوصندوق آن مکان را انتخاب نمایید.

توجه به شرایط آب و هوایی

یکی دیگر از نکات مهم مربوط به شرایط آب و هوایی و عدم وجود رطوبت در محل نصب است. فراموش نکنید که هرگز نباید گاوصندوق ‌ها را در محل ‌های مرطوب پنهان کنید. زیرا، با گذشت زمان این رطوبت به گاوصندوق و محتویات درون آن نفوذ کرده و دچار زنگ زدگی یا پوسیدگی آن می‌ شوند. همواره آشپزخانه ‌ها، موتورخانه‌ ها، محل ‌های نزدیک به حمام و دستشویی دارای رطوبت هستند. به همین خاطر، از نصب گاوصندوق در این محل ‌ها جدا خودداری کنید. هر یک از شما عزیزان اگر در منطقه ‌ای با آب و هوای شرجی زندگی می ‌کنید، حتماً محصولاتی را بخرید که ضد زنگ هستند و در مقابل آب و رطوبت مقاومت خوبی دارند. آشنایی با گاوصندوق ‌های ضد آب و اطلاع از قیمت آن ها می ‌توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه کنید.

 

برای آشنایی با گاوصندوق ‌های ضد آب بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

نصب دوبین مداربسته

نکته دیگر مربوط به نصب دوربین مداربسته در محل نصب گاوصندوق است. هر یک از شما عزیزان برای افزایش امنیت منزل و گاوصندوق خود، می ‌توانید دوربین‌ های مداربسته‌ ای را در منزل نصب نمایید. با این کار هم احتمال به سرقت رفتن گاوصندوق را کاهش می‌ دهید، هم امنیت منزل خود را تا حد زیادی افزایش می ‌دهید. لازم به ذکر است تا بدانید که احتمال آتش سوزی در منازل بالا است. به همین خاطر، بهترین محل را برای نصب انتخاب کنید. همواره بهترین محل و امن ‌ترین آن گوشه ‌ای از منزل است که دو دیوار بیرونی به هم می ‌چسبند. پیشنهاد می‌ کنیم که اگر منزل شما دارای سیستم اضطراری است، بهتر است که نصب گاوصندوق در محدوده آبپاش قرار دهید و تا حد امکان آن را در طبقه همکف نصب نکنید. همچنین، گاهی اوقات احتمال وقوع سیل نیز در منازل وجود دارد که دلیل اصلی آن ترکیدن لوله ‌های پوسیده است. به همین خاطر پیشنهاد می‌ کنیم که گاوصندوق در محلی بالاتر از سطح زمین نصب شود تا در صورت ترکیدن لوله‌ های پوسیده هیچ گونه آبی به آن نرسد.

 

سوالات متدوال در رابطه با نصب گاوصندوق در منزل

  • گاوصندوق در چه بخش‌ هایی از منزل نصب می ‌شود؟

می ‌توانیم محصول را در بخش‌ های مختلف منزل مثل: دیوار، کمد دیواری، زمین، انباری، گاراژ و…، نصب کرد.

  • آیا می ‌توان گاوصندوق را در محل‌ هایی با رطوبت بالا نصب کرد؟

اگر این محصولات در مناطق آب و هوایی شرجی و دارای رطوبت نصب شوند، پس از گذشت مدت زمانی دچار زنگ زدگی یا پوسیدگی می‌ شوند.

  • چه نکاتی در زمان اتصال گاوصندوق به زمین باید رعایت گردد؟

نکات مختلفی اعم از انتخاب محل مناسب، توجه به وزن گاوصندوق، توجه به میزان رطوبت و…، می ‌باشند.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را به طور کامل مفصل با نکات نصب گاوصندوق در منازل آشنا کنیم. اگر تصمیم دارید تا محصولات خانگی را تهیه کرده و از آن ها در بخش‌ های مختلف استفاده کنید، پیشنهاد می ‌کنیم که آن ها را در دیوارهایی با استحکام کافی، زمین، کمد دیواری و…، نصب نمایید. اما، در زمان نصب حتماً به تمامی نکات گفته شده دقت کرده و به طور کامل تمامی آن ها را رعایت کنید. اگر سوالی در این زمینه دارید و یا می ‌خواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با نکات مهم وصل کردن گاوصندوق بدانید، می ‌توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کنید. همکاران ما در هر ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان می ‌باشند. همچنین، برای خرید هر نوع گاوصندوق می‌ توانید با پرداخت مبلغ مناسبی با کیفیت ‌ترین‌ ها را از ما خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی