راه حل های فوری فراموش کردن رمز گاوصندوق

راه حل های فوری فراموش کردن رمز گاوصندوق

بیشترین مشکلاتی که اغلب افراد صاحب گاوصندوق ‌ها با آن مواجه می‌ شوند، فراموش کردن رمز گاوصندوق می‌ باشد. امروزه گاوصندوق ‌ها انواع مختلفی دارند که شامل: نوع دیجیتالی و مکانیکی و…، می ‌شوند. لذا، اگر شما هم جزء افرادی هستید که رمز گاوصندوق مکانیکی یا دیجیتالی خود را فراموش کرده ‌اید، می‌ توانید از طریق روش ‌های مختلف آن را بازیابی کنید. نحوه بازیابی در هر محصول با دیگری متفاوت است و شما باید بر اساس محصول خودتان راه‌ های مناسب را انتخاب کنید. برای آشنایی با روش ‌های و راه حل‌ های فراموشی رمز گاوصندوق مکانیکی و دیجیتالی و…، بهتر است در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

راه حل فراموشی رمز گاوصندوق مکانیکی

هر یک از شما عزیزان اگر دارای گاوصندوقی با قفل مکانیکی هستید و رمز آن را فراموش کردید، چند راه حل برای بازیابی آن وجود دارد. به یاد داشته باشید که شما نباید به هر قیمتی که شده درب محصول را باز کرده و به محتویات داخل آن دسترسی داشته باشید. باید هیچ خسارتی را به محصول خود وارد نکرده و از طریق بازیابی رمز یا مواردی از این قبیل، با کمترین هزینه درب را باز کنید. برای از کردن درب، شما باید نکاتی را دانسته و رعایت کنید که تعدادی از مهم ترین آن ها شامل موارد زیر می ‌باشند:

  • در ابتدا شما باید مدل و نوع قفل گاوصندوق را تشخیص دهید؛ این اولین قدم برای شما به شمار می‌ آید. اگر محصول خود را از برندهای معتبری مثل ایران کاوه خریداری کرده باشید، می ‌توانید با آن ها تماس گرفته و به راحتی رمز را بازیابی کنید.
  • نکته دیگر مربوط به پیدا کردن کلید مادر گاوصندوق است. اغلب محصولات مکانیکی، دارای کلید مادر هستند که اگر رمز را فراموش کرده یا کلید را گم کرده باشید؛ می ‌توانند از طریق آن درب را به راحتی باز کنید.
  • یکی از روش ‌هایی که شما می ‌توانید از طریق آن به راحتی درب محصول مکانیکی را باز کنید؛ از طریق هک کردن رمز می ‌باشد. هک کردن رمز کار هر شخصی نیست و برای حفظ امنیت اموال گاوصندوق داران توصیه می ‌شود که با همکاران ما در ایران کاوه تماس بگیرید.
  • البته شما عزیزان می‌ توانید از کلید چند محور نیز برای باز کردن درب یاری بگیرید. کلید چند محور دارای سیستم بسیار جالبی است و پس از این که به قفل وارد شد، شکل کلید اصلی را به خود می‌ گیرد. به همین خاطر با استفاده از آن می ‌توان به راحتی درب محصول مکانیکی را بدون وجود رمز باز کرد.
  • شما عزیزان می ‌توانید رمز فراموش شده را حدس بزنید و بارها، رمزهای مختلف را امتحان کنید. اما، اغلب محصولات از تکنولوژی‌ های ایمنی برخوردار هستند و در صورتی که سیستم متوجه شود که تلاش‌ های بسیاری برای ورود به آن صورت می‌ گیرد؛ قفل به طور کامل مسدود می ‌گردد. به طور مثال اگر شما رمز را ۳ الی ۴ بار اشتباه وارد کنید؛ سیستم دیگر به شما اجازه تلاش برای وارد کردن رمز نمی‌ دهد. به همین خاطر، بهتر است که از این روش تا حد امکان، خودداری کنید.

 

راه حل فراموشی رمز گاوصندوق مکانیکی

 

چگونه می ‌توان رمز گاوصندوق مکانیکی را تغییر داد؟

 شما عزیزان ممکن است، سوال کنید که چگونه می ‌توان رمز محصول مکانیکی خود را تغییر داد؟ در محصولات مکانیکی می ‌توان دو نوع رمز را برای قفل تنظیم کرد که اولی به تک رمز یعنی بین یک عدد بین صفر تا ۹۹ می ‌باشد. مورد دوم مربوط به سه رمز است که شامل ۳ عدد و دو رقم می‌ باشد. برای این کار می ‌توانید ابتدا درب محصول را باز کرده و دستگیره آن را به سمت بالا قرار دهید. سپس، رمز فعلی را بر روی خط مورب وارد کنید؛ در مرحله بعدی باید قفل را چهار دور بر خلاف عقربه‌ های ساعت چرخانده و سپس روی عدد رمز فعلی تنظیم کنید. به طور مثال: اگر رمز محصول شما عدد ۶۶ است؛ ابتدا باید ۶۶ را روی خط مورب قرار دهید.

سپس آن را ۴ دور بر خلاف عقربه ‌های ساعت چرخانده و مجدداً روی عدد ۶۶ تنظیم کنید. پس از آن باید کلیدی که به شکل L است را داخل حفره پشت درب محصول قرار داده و سپس ۹۰ درجه به سمت چپ بچرخانید. فراموش نکنید که حتماً باید این کلید L شکل را تا انتها داخل حفره قرار دهید. شما عزیزان می‌ توانید رمز جدید را وارد کرده و دوباره ۴ دور صفحه مورب را خلاف جهت عقربه‌ های ساعت بچرخانید و مجدداً روی رمز جدید قرار دهید. پس از آن کلید L را در حالت اولیه خود قرار داده و از داخل حفره خارج کنید.

 

راه حل فراموشی رمز گاوصندوق دیجیتالی

باز کردن گاوصندوق‌ های دیجیتال کمی پیچیده ‌تر و سخت‌ تر از نوع مکانیکی می ‌باشد. زیرا، قفل‌ های دیجیتالی از سیستم امنیتی بالایی برخوردار بوده و همچنین ساختار آن ها پیچیده می ‌باشد. راه حل ‌های مختلفی برای باز کردن رمز آن ها وجود دارند که تعدادی از مهم ترین آن ها شامل موارد زیر می ‌باشند:

از آسان ‌ترین راه ‌ها برای جبران فراموش کردن رمز گاوصندوق دیجیتالی، استفاده از مدار الکترونیکی می ‌باشد. مدار الکترونیکی می ‌تواند میکروکنترولرهای رمز دیجیتال گاوصندوق را به مدار اصلی متصل کند. از این طریق می ‌تواند با قطعه اصلی قفل ارتباط برقرار کرده و تمامی اطلاعات و داده ‌ها را از جمله رمز را داخل خود ذخیره کند. از این طریق می ‌توان به راحتی رمز محصول دیجیتالی را بازیابی نموده و هک کرد. به یاد داشته باشید که اطلاعات و داده ‌هایی که در این مدارهای الکترونیکی وجود دارند؛ بر اساس معماری کامپیوتر هستند. به همین خاطر، به طور معمول دارای یک مرکزیت هوشمند به نام آی سی بوده و از طریق آن مدیریت عملکرد کل قفل را انجام می ‌دهند. برخی از این آی سی ‌ها که در مرکزیت قرار دارند، قابل برنامه ‌ریزی بوده و می ‌توان با استفاده از برنامه‌ های برنامه نویسی و اتصال کامپیوتر آن ها را پیش بینی کرد.

 

برای آشنایی با گاوصندوق دیجیتالی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

به عبارت ساده ‌تر می‌ توان گفت که اگر سیستم قفل دیجیتالی به کامپیوتر متصل شود. می ‌توان با استفاده از زبان ‌های برنامه نویسی مثل سی پلاس دستورهایی را برای بازیابی رمز صادر نمود. اما تعداد دیگری از این آی سی ‌ها قابل برنامه ‌ریزی نیستند و فقط باید با استفاده از مدارهای منطقی آن ها را طراحی کرد. به همین خاطر، اگر مهارت در این زمینه داشته باشید؛ می‌ توانید از طریق حذف کردن کلی سیستم عامل و نصب سیستم عامل جدید رمز گاوصندوق دیجیتال را باز کنید. در واقع، از این طریق می ‌توانید به طور کامل رمز قبلی را حذف کرده و به صورت کلی از حافظه سیستم پاک کنید و سپس رمز جدید را جای گذاری نمایید. البته، به یاد داشته باشید که همواره برای حفظ امنیت دارایی ‌های و محتویات داخل گاوصندوق، مدار الکترونیکی در دسترس همه نیستند. فقط ارائه دهندگان خدمات پس از فروش، می‌ توانند به آن ها دسترسی داشته باشند.

 

راه حل فراموشی رمز گاوصندوق دیجیتالی

 

نحوه تعییر رمز قفل گاوصندوق دیجیتالی

لازم به ذکر است تا بدانید که اگر رمز خود را فراموش نکرده ‌اید و بنا به دلایل مختلف تصمیم دارید تا آن را عوض کنید، می ‌توانید از طریق روش مهم برای این کار اقدام کنید. اگر رمز خود را فراموش نکرده ‌اید و یا فراموش شده و می‌ خواهید رمز اولیه را تغییر دهید، می ‌توانید از طریق برخی اقدامات این کار را انجام دهید. برای تغییر رمز، ابتدا شما باید دکمه ریست را از داخل گاوصندوق بزنید. سپس، رمز جدید را آماده کرده و این رمز باید ۶ رقمی باشد. این رمز جدید را از طریق صفحه کلید گاوصندوق وارد نموده و سپس دکمه مربع را برای تایید انتخاب کنید. فراموش نکنید که رمز انتخاب شده شما باید ساده نباشد تا هیچ یک از سارقین نتوانند به راحتی درب آن را باز نمایند.

 

برای آشنایی با راه حل های شکستن کلید گاوصندوق، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول در رابطه با فراموش کردن رمز گاوصندوق

  • راه حل فراموش کردن رمز گاوصندوق مکانیکی چیست؟

شما عزیزان اگر رمز قفل گاوصندوق مکانیکی خود را فراموش کرده ‌اید، می ‌توانید از طریق روش ‌های مختلفی اعم از: حدس زدن رمز، تماس با پشتیبانی، پیدا کردن کلید مادر، استفاده از کلید چند محور، هک کردن رمز و…، درب را باز کنید.

  • آیا می ‌توان از طریق هک کردن رمز قفل گاوصندوق را باز کرد؟

بله، می‌ توان از طریق هک کردن رمز این کار را انجام داد؛ اما، هر شخصی توانایی انجام آن را ندارد و بهتر است که با همکاران ما در ایران کاوه تماس بگیرید.

  • هزینه بازیابی رمز گاوصندوق مکانیکی دیجیتالی چقدر است؟

هزینه‌ ای که برای این کار دریافت می ‌شود متناسب با نوع قفل متفاوت بوده و نمی‌ توان نرخ ثابتی را برای تمامی آن ها بیان کرد.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با راه حل ‌های فوری فراموش کردن رمز گاوصندوق آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که برای باز کردن رمز محصول خود حتماً باید ابتدا نوع قفل را شناسایی کرده و بر اساس آن اقدامات مربوطه را انجام دهید. اگر سوالی در این زمینه دارید و یا می‌ خواهید برای بازیابی رمز خود از شرکت‌ های معتبری مثل ایران کاوه یاری بگیرید؛ می ‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در ایران کاوه در هر ساعت از شبانه روز حتی در ایام تعطیل سال، آماده یاری رساندن به شما عزیزان می ‌باشند. برای برقراری ارتباط با ما کافی است تا با شماره های 09128334148 و 02166263137 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی