چگونه از ظاهر گاوصندوق خوب را تشخیص دهیم؟

چگونه از ظاهر گاوصندوق خوب را تشخیص دهیم؟

تشخیص گاوصندوق خوب از روی ظاهر، کار دشواری است و اغلب افراد نمی ‌توانند از ظاهر، یک گاوصندوق مناسب را شناسایی کنند. به طور کلی از طریق دو روش می ‌توان از کیفیت یک گاوصندوق مطلع شد که شامل صحبت ‌های فروشنده و ظاهر آن می ‌باشند. روش ‌های مختلفی برای تشخیص یک گاوصندوق مناسب از روی ظاهر آن وجود دارند که شامل: ضد حریق بودن، طراحی و رنگ بدنه، درز بین درب و بدنه، توجه به دستگیره و لولا های، ضد سرقت بودن و…، می‌ باشند. گاهی اوقات از قیمت یک گاوصندوق نیز می ‌توان مطلع شد که کیفیت آن چقدر است؛ زیرا، گاوصندوق‌ هایی که کیفیت بالایی دارند، طبیعتاً قیمت پایینی ندارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آشنایی با تکنیک ‌ها و روش ‌های تشخیص گاوصندوق خوب در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

روش شناسایی گاوصندوق خوب از روی ظاهر

بیان کردیم که از طریق ظاهر می‌ توان به کیفیت و خوب بودن یک گاوصندوق پی برد. اما، چند روش اساسی وجود دارند که از طریق آن ها می ‌توان به راحتی از این موضوع مطلع شد. از جمله مهم ‌ترین این تکنیک‌ ها و روش‌ ها، شامل موارد زیر می ‌باشند:

 

ضد حریق و نسوز بودن گاوصندوق

یکی از مهم ‌ترین شاخص‌ های یک گاوصندوق خوب ، ضد حریق بودن و نسوز بودن آن است. تمامی گاوصندوق ‌ها دارای درجه نسوز بودن هستند که هر چه این درجه بالاتر باشد، میزان مقاومت آن محصول در برابر حرارت بیشتر است. به همین خاطر، هر چه میزان مقاومت یک محصول در برابر حرارت، حریق، دمای زیاد و عواملی از این قبیل بیشتر باشد، لذا؛ بهتر و با کیفیت ‌تر می ‌باشد. به طور مثال: اغلب گاوصندوق ‌های نسوز خانگی، تحمل دمای ۷۰ درجه را به مدت یک ساعت دارند. تمامی گاوصندوق ‌های نسوز دارای دو جداره هستند که یکی از آن ها در بخش بیرونی و دیگری در بخش درونی قرار دارند. بین آن ها همواره با بتن مسلح پر شده و جنس این دیواره‌ ها معمولاً از فولاد نسوز می باشد.

لازم به ذکر است تا بدانید که یکی از مطمئن ‌ترین و رایج‌ ترین روش ‌هایی که بتوانید از نسوز بودن یک گاوصندوق اطمینان حاصل کنید، میزان وزن آن است. زیرا، اگر بین دو جداره بیرونی و درونی یک محصول از بتن مسلح استفاده کرده باشند، طبیعتاً وزن آن سنگین‌ تر خواهد بود. اما، اگر بین آن ها از گچ استفاده شده باشد، وزن آن کمتر خواهد بود. به طور مثال: همواره گاوصندوقی که ارتفاع آن ۴۰ سانتی ‌متر است، وزن حدودی آن باید ۶۰ کیلو گرم باشد. یا گاوصندوقی که ۷۰ سانتی ‌متر ارتفاع دارد، معمولاً وزن آن بیش از ۲۰۰ کیلوگرم است. به یاد داشته باشید که اغلب گاوصندوق ‌های سبک قابلیت نسوز بودن را ندارند و با این حال این موضوع شامل حال تمامی گاوصندوق ‌های سبک نمی‌ شود و برخی از آن ها دارای قابلیت ضد حریق هستند.

 

روش شناسایی گاوصندوق خوب از روی ظاهر

 

طراحی و رنگ گاوصندوق خوب

عامل دیگر مربوط به طراحی و رنگ گاوصندوق است که این مورد یکی از مهم ‌ترین روش ‌ها و تکنیک ‌های تشخیص یک گاوصندوق خوب از روی ظاهر می ‌باشد. توجه به میزان شفافیت، میزان مقاومت، استاندارد بودن رنگ یک محصول در معرض تابش خورشید، رطوبت، حرارت و… ، از جمله فاکتورهای تشخیص رنگ مناسب برای گاوصندوق به شمار می آیند. همچنین، طراحی ‌های گاوصندوق ‌های خوب باید مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی بوده و اگر بر این اساس نباشد، می ‌توان گفت که گاوصندوق مناسب نیست و از کیفیت بالایی برخوردار نمی‌ باشد.

 

توجه به درز بین درب و بدنه

همواره یک گاوصندوق خوب و با کیفیت، دارای هیچ گونه فاصله ‌ای بین درب و بدنه نمی ‌باشد. زیرا، اگر در بین درب و بدنه آن فاصله ‌ای وجود داشته باشد؛ حرارت، سیل، زلزله، رطوبت و….، به راحتی به داخل گاوصندوق نفوذ کرده و محتویات داخل آن و یا خود محصول را از بین می ‌برد. به همین خاطر، محصولاتی که از کیفیت بالایی برخورد هستند، هرگز در بین درب و بدنه آن ها درزی وجود ندارد. همچنین، وجود درز بین درب و بدنه باعث می‌ شود که سارقین به راحتی بتوانند با کمک دریل یا دیلم درب را باز کرده و محتویات با ارزش داخل آن را به سرقت ببرند. لذا، پیش از خرید یک محصول حتماً به این مورد توجه کنید و محصولی را بخرید که در بین درب و بدنه آن هیچ درز و فاصله ‌ای وجود نداشته باشد. علاوه بر این، توجه کنید که جنس ورق به کار رفته شده در ساخت گاوصندوق باید از فولاد ضد زنگ و نسوز باشد و همچنین در ساخت آن از بتن استفاده شده باشد. برای آشنایی با نحوه ساخت و مراحل ساخت گاوصندوق می‌ توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه کنید.

 

برای مطالعه مقاله نحوه ساخت گاوصندوق بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

توجه به ابزار آلات گاوصندوق

یکی دیگر از راه ‌های تشخیص یک گاوصندوق مناسب، توجه به دستگیره ‌ها و لولاهای آن می ‌باشد که یک محصول با کیفیت همواره دارای دستگیره ‌ها و لولا‌های با کیفیتی نیز است. به طور کلی کیفیت تمام یراق آلات مانند: سرپوش کلید، دستگیره، لولا و…، در فرایند تولید گاوصندوق از اهمیت ویژه ‌ای برخورد هستند. بنابراین، هر چه این یراق آلات از کیفیت بالایی برخوردار باشند؛ کیفیت نهایی یک محصول نیز افزایش پیدا می‌ کند. البته، چگونگی و شیوه نصب این ابزار آلات نیز اهمیت زیادی دارند. همواره دستگیره ‌ها اگر به درب گاوصندوق نزدیک باشند، ایمنی آن را افزایش می‌ دهند.

همواره دستگیره ‌های گرد برای محصولات کوچک مناسب می ‌باشند. اغلب تولید کنندگان برای محصولاتی که ابعاد بزرگتری دارند و از دستگیره‌ های بزرگ سه پره یا سه شاخه استفاده می ‌کنند. به یاد داشته باشید که برای نصب انواع دستگیره‌ ها و لولا‌ها بهتر است که از فرایند جوشکاری استفاده نکنند و هیچ اثری از جوشکاری در اطراف محصول مورد نظر شما مشاهده نگردد. لذا، اگر محصولی را که می‌ خواهید خریداری کنید، دارای یراق آلات و ابزارآلات با کیفیتی نباشد و ظاهر خوبی نداشته باشد، بهتر است که از خرید آن منصرف شده و محصول با کیفیت و با ایمنی بیشتری را تهیه کنید.

 

ضد سرقت بودن

عامل دیگر مربوط به ضد سرقت بودن یک گاوصندوق است که شما برای این موضوع به راحتی می ‌توانید از طریق سیستم ‌های ضد سرقتی که بر روی آن نصب شده از خوب بودن اطمینان حاصل کنید. علاوه بر سیستم ‌های ضد سرقت، همواره گاوصندوق ‌هایی با کیفیت بالا از قفل ‌های جدید مثل: قفل ‌های دیجیتالی یا بیومتریک برخوردار هستند. لذا، شما می‌ توانید بهترین رمزها را از طریق این قفل‌ ها بر روی درب گاوصندوق اعمال کنید تا هیچ یک از سارقی نتوانند درب آن را باز نمایند. سیستم‌ های ضد سرقت مختلفی نیز وجود دارند که امروزه بر روی درب و قفل محصول نصب شده و امنیت آن را افزایش می ‌دهند . به همین خاطر، شما عزیزان می‌ توانید به راحتی از روی ظاهر متوجه شوید که این گاوصندوق مناسب است و یا از امنیت پایین برخوردار است و باید از خرید آن صرف نظر کنید.

 

توجه به استاندارد و گارانتی و ضمانت نامه

توجه به استاندارد ul و خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش یکی دیگر از عواملی که شما عزیزان پیش از خرید یک محصول مناسب باید به آن توجه کنید. داشتن استاندارد ul برای درب و بدنه گاوصندوق می ‌باشد. این استاندارد یکی از قدیمی ‌ترین شرکت ‌های صدور گواهینامه ایمنی گاوصندوق در سرتاسر جهان است. بر اساس این استاندارد تمامی محصولات، تسهیلات، فرایندها، سیستم ‌ها و…، بر اساس آن تولید شده و این استانداردها را تایید می ‌کند. همچنین، دقت کنید که یک محصول دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد. اگر شرکتی در همان ابتدا هیچ نوع گارانتی و ضمانتی در قبال خرید شما ارائه نداد، مطمئن باشید که محصول از کیفیت پایینی برخوردار است و شما پس از خرید با مشکلات مختلفی مواجه خواهید شد. لذا، اگر تصمیم به خرید محصولات با کیفیتی دارید می ‌توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کنید. گاوصندوق‌ هایی را خریداری کنید که هم دارای کیفیت بالایی بوده و هم گارانتی و خدمات پس از فروش به شما ارائه گردد.

توجه به استاندارد و گارانتی و ضمانت نامه

 

توجه به برند و شرکت تولید کننده

عامل بعدی مربوط به توجه به برند و شرکت تولید کننده می ‌باشد. همواره شرکت ‌ها و برندهای معتبر مثل : ایران کاوه محصولات با کیفیتی را تولید می ‌کنند. به همین خاطر، شما به راحتی از روی برند و شرکت تولید کننده و در واقع از ظاهر یک صندوق می ‌توانید پی ببرید که کیفیت آن محصول چگونه است. برخی از معتبرترین شرکت‌ های تولید کننده گاوصندوق در ایران شامل موارد زیر می ‌باشند:

  • ایران کاوه
  • کاوه
  • ضد سرقت موحدی
  • گنجینه مهر پارس
  • سدید

هر یک از شما عزیزان برای خرید انواع گاوصندوق ‌های خانگی، اداری، دیجیتالی، بانکی و…، از برندهای بیان شده می ‌توانید با ما ارتباط برقرار کرد و با کیفیت‌ ترین محصولات را با قیمتی مقرون به صرفه خریداری کنید. به یاد داشته باشید که برخی از شرکت ‌ها وجود دارند که گاوصندوق‌ های تقلبی را تولید کرده و به عنوان اصلی به شما می ‌فروشند. برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی شما می ‌توانید روش‌ های تشخیص یک گاوصندوق اصل از تقلبی را بدانید. برای آشنایی با این روش‌ ها می ‌توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه کنید.

 

برای آشنایی با روش ‌های تشخیص گاوصندوق تقلبی از اصل بر روی لینک مربوط به کلیک کنید .

 

سوالات متداول در رابطه تشخیص گاوصندوق خوب

  • روش ها و تکنیک های تشخیص گاوصندوق خوب کدامند؟

روش هایی اعم از: ضد حریق بودن، طراحی و رنگ خوب، توجه به درز بین درب و بدنه، توجه به ابزار آلات و… می باشند.

  • نداشتن گارانتی و ضمانت گاوصندوق نشان دهنده چیست؟

نداشتن ضمانت نامه یا گارانتی یک گاوصندوق نشان دهنده عدم کیفیت بالای آن می باشد.

  • قیمت گاوصندوق خوب و با کیفیت چقدر است؟

گاوصندوق‌ هایی که کیفیت بالایی دارند، طبیعتاً قیمت کمی ندارند و می توانید باکیفیت ترین محصولات را با نرخی مقرون به صرفه از ایران کاوه تهیه کنید.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم هر یک از شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با نحوه تشخیص گاوصندوق خوب آشنا کنیم. به طور کلی روش های مختلفی برای تشخیص محصول خوب وجود دارند که شامل: ضد حریق بودن، طراحی و رنگ بدنه، درز بین درب و بدنه، توجه به دستگیره و لولاهای گاوصندوق، ضد سرقت بودن و… می باشند. به یاد داشته باشید که یک محصول خوب باید دارای ویژگی ضد سرقت ، ضد حریق بوده و همواره بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی ساخته شده باشد. همچنین ، در زمان خرید حتما محصول باید دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد. در غیر این صورت، بهتر است تا از خرید منصرف شوید و به سراغ سایت های معبتری مثل ایران کاوه رفته و محصولاتی با کیفیت را به همراه گارانتی و ضمانت نامه خریداری کنید. برای خرید از این سایت می توانید با شماره های 09128334148_02166263137 تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی