آیا گاوصندوق سبک ایمن است؟

آیا گاوصندوق سبک ایمن است؟

هر یک از شما عزیزان پیش از خرید گاوصندوق ممکن است سوال کنید که آیا گاوصندوق سبک قابل اعتماد است؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که برخی از گاوصندوق‌ های سبک در بازار وجود دارند از ایمنی بالایی برخوردار هستند. اما، به یاد داشته باشید به خاطر این که وزن این محصولات کم است؛ امکان جابجایی و به سرقت بردن آن ها آسان است. لذا، باید برای پیشگیری از حمل گاوصندوق توسط سارقین، اقداماتی انجام داد. به طور مثال: می ‌توان گاوصندوق را با استفاده از رول بولت ‌های قوی به زمین نصب کرد یا در مکان‌ هایی مثل کمد دیوار و…، مخفی کرد. همچنین، می ‌توان گاوصندوق‌ های سبک را با استفاده از ویژگی ‌ها و انواع سیستم ‌ها، ضد سرقت کرد. برای آشنایی بیشتر با گاوصندوق ‌های سبک و ویژگی‌ های آن ها و انواع مدل‌ های مختلف، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

انواع مدل ‌های گاوصندوق سبک کدامند؟

انواع گاوصندوق‌ های سبک امروزه جزء پرطرفدارترین ‌ها به شمار می ‌آیند؛ زیرا، قابلیت مخفی کردن را دارا می ‌باشند. تعدادی از انواع مدل ‌های این محصولات شامل: گاوصندوق سبک یک جداره، نوع سبک نسوز، بایگانی یک جداره، سبک بتنی و سبک امانات می باشند. برای آشنایی بیشتر با هر یک از این محصولات در ادامه همراه ما باشید.

 

گاوصندوق سبک یک جداره

یکی از رایج ‌ترین نوع گاوصندوق ‌های سبک موجود در بازار، نوع یک جداره است که قابلیت نسوز بودن را دارا نمی ‌باشد. در واقع، در داخل دیواره‌ های این محصول هیچ نوع ماده ‌ای که عایق نسوز بودن باشد؛ استفاده نشده و برای ساخت آن فقط از یک ورق فولادی استفاده کرده اند. تقریباً تمامی گاوصندوق ‌های هتلی یا سیف باکس‌ ها جزء محصولات یک جداره به شمار می ‌آیند. این محصولات همان طور که از نامشان مشخص است، بیشترین کاربرد را در هتل ‌ها و مسافرخانه‌ ها و مواردی از این قبیل، دارند.

انواع مدل ‌های گاوصندوق سبک کدامند؟

گاوصندوق سبک نسوز

گاوصندوق سبک نسوز همان طور که از نامش مشخص است، یک محصول عایق آتش سوزی و حرارت می ‌باشد و از الیاف نسوز سبک ساخته شده است. این محصول از مقاومت بالایی در برابر دما و حرارت برخوردار بوده و همچنین می ‌تواند تا ساعت‌ ها از محتویات داخل خود در برابر حرارت محافظت کند. این گاوصندوق با قابلیت نسوز بودن، در عین حال که سبک است؛ می‌ تواند مقاومت بالایی نیز در برابر عوامل مختلف داشته باشد.

 

نوع بایگانی یک جداره

نوع سوم، گاوصندوق ‌های بایگانی یک جداره هستند که برای ساخت آن ها فقط از یک ورق فولادی استفاده شده است. اندازه و حجم این گاوصندوق ‌ها مختلف بوده و می ‌توان آن ها را در ابعاد بزرگ و کوچک ساخت. اما، با این حال وزن تمامی آن ها سبک می ‌باشد. تعداد زیادی از گاوصندوق ‌های بایگانی یک جداره، مجهز به سیستم ‌های ضد سرقت هستند. اما، برخی دیگر از آن ها فاقد این سیستم می ‌باشند و به همین خاطر امنیت کمی دارند.

 

نوع سبک بتنی

نوع چهارم گاوصندوق سبک بتنی است که از بتن ساخته شده و از مقاومت دمایی ۷۰۰ درجه سانتی گراد برخوردار است. اغلب از گاوصندوق ‌های سبک بتنی در منازل استفاده می ‌شود و به همین خاطر برخی از افراد آن را گاوصندوق خانگی می ‌دانند. میزان بتنی که در ساخت این محصول به کار رفته شده، نسبت به سایر گاوصندوق‌ های بتنی کمتر بوده است. زیرا، این محصول در اندازه ‌های کوچکی به تولید می ‌رسد.

 

گاوصندوق سبک امانات

نوع نهایی، گاوصندوق امانات است که بیشترین کاربرد آن در بانک ‌ها، ادارات، موسسات بزرگ و…، می ‌باشد. گاوصندوق امانات معمولاً به صورت سفارشی ساخته شده و یک جداره بوده و وزن آن نیز بسیار سبک است. همچنین، این محصول از مقاومت دمایی بسیار کمی برخوردار است و به همین خاطر بهتر است که در محیط‌ هایی با دمای بالا هرگز از این محصول استفاده نشود.

 

ویژگی و مزیت های گاوصندوق سبک

انواع گاوصندوق ‌های سبک دارای ویژگی ‌ها و مزیت ‌های بی ‌شماری هستند. به طور مثال: این محصولات به راحتی جابجا می ‌شوند؛ درست است که این ویژگی برای سارقین مفید است، اما در عین حال برای مصرف کنندگان نیز یک مزیت بزرگ به شمار می ‌آید. زیرا، هر یک از خریداران می ‌توانند هر از گاهی جای نگهداری و محل آن را تغییر دهند که این هم برای چیدمان ظاهری اتاق و هم برای نظافت و افزایش امنیت بسیار مناسب می باشد. همچنین، در زمان اسباب کشی افراد به راحتی می‌ توانند گاوصندوق سبک را جابجا کرده و به منزل جدید انتقال دهند. علاوه بر این، انواع گاوصندوق ‌های سبک با توجه به فیزیک کوچکی که دارند، قابلیت استتار بالایی را دارا می ‌باشند. زیرا، می ‌توان آن ها را به راحتی و در هر مکانی مخفی کرد؛ بدون این که سارقین بتواند آن ها را پیدا کنند. به طور مثال: می‌ توان این محصولات را داخل کمد لباس، در اتاق خواب، در داخل دیوار و…، با استفاده از پیچ ‌های داخلی نصب کرد.

یکی دیگر از ویژگی ‌های مهم انواع گاوصندوق ‌های سبک، داشتن ظاهری زیبا و طراحی منحصر به فرد می ‌باشد. ظاهر زیبای گاوصندوق ‌های سبک همواره یکی از ویژگی ‌های مهم آن ها به شمار می ‌آیند و می‌ توان از آن ها به عنوان بخشی از دکوراسیون داخلی نیز استفاده کرد. این محصولات در اشکال مختلف، طرح ‌های متنوع و همچنین رنگ‌ های مختلفی به تولید می ‌رسند. اما، معمولاً رنگ ‌های سفید، مشکی، آبی، فیروزه ‌ای، قرمز و سبز آن ها در بین مشتریان طرفداران زیادی دارند. یکی دیگر از مهم ترین ویژگی ‌های این محصولات قیمت ارزان آن ها می‌ باشد. در واقع، انواع گاوصندوق ‌های سبک در مقایسه با سایر محصولات از قیمت کمتری برخوردار هستند و هر فردی می ‌تواند این محصول را با قیمتی مقرون به صرفه خریداری کند. برای تهیه با کیفیت ‌ترین گاوصندوق‌ ها با نرخی مقرون به صرفه، می ‌توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کنید.

 

انواع گاوصندوق سبک را کجا نگهداریم؟

هر یک از شما عزیزانی که تصمیم به خرید انواع گاوصندوق ‌های سبک را دارید، ممکن است سوال کنید که بهترین محل نگهداری این محصولات کجا است؟ در پاسخ به چنین سوالی باید بیان کنیم که محل‌ های مختلفی برای نگهداری انواع این محصولات مناسب هستند. شما عزیزان پیش از خرید باید محل مورد نظر را انتخاب کرده و بر اساس آن حجم و ابعاد گاوصندوق خود را انتخاب کنید. همچنین، توجه کنید که چه اسناد و اشیاء و مدارکی را قرار است در داخل گاوصندوق نگه دارید تا با توجه به تمامی این موارد، محصولی را تهیه کنید که متناسب با نیاز شما باشد. برخی از بهترین محل ‌های نگهداری انواع گاوصندوق‌ های سبک که دور از چشم سارقین باشند، شامل موارد زیر هستند:

 

نصب گاوصندوق سبک در داخل دیوار

یکی از بهترین مکان ‌هایی که می ‌توان محصول را دور از چشم سارقین نگه داشت، پنهان کردن آن ها در داخل دیوار می ‌باشد. برای این کار ابتدا شما باید فضایی را داخل دیوار ایجاد کنید و سپس گاوصندوق مورد نظر را در داخل آن با توجه به پیچ و پلاک و…، نصب کنید. پس از نصب گاوصندوق، می ‌توانید از تابلو، ساعت یا هر وسیله تزیینی دیگری استفاده کنید و آن را بر روی گاوصندوق قرار داده و با این کار امنیت آن را افزایش دهید.

 

انواع گاوصندوق سبک را کجا نگهداریم؟

 

در داخل شومینه

یکی دیگر از بهترین محل ‌های قرار دادن گاوصندوق سبک، در داخل شومینه است. همواره شومینه ‌ها یکی از مکان ‌های بسیار مناسب برای مخفی کردن اشیاء با ارزش هستند. لذا، اگر در منزل شما شومینه وجود دارد، حتماً از آن به صورت بهینه استفاده کنید. البته، اگر شما قرار است تا به صورت روزانه از آن استفاده کنید، دسترسی به این محصول در داخل شومینه کمی دشوار است. به همین خاطر، شما باید در زمان انتخاب محل مناسب حتماً به این مورد نیز توجه ویژه ‌ای داشته باشید.

 

قرار دادن گاوصندوق سبک در دریچه کولر و یخچال

دریچه کولر یکی از بهترین و امن‌ ترین مکان ‌ها برای نگهداری گاوصندوق ‌های سبک است. زیرا، اغلب سارقین به این مورد توجه نکرده و به سراغ آن نمی‌ آیند. لذا، شما می‌ توانید محصول خود را در آن جا قرار دهید. برخی از گاوصندوق ‌های سبک که هم حجم کم و هم وزن کمی دارند را می ‌توانید در یخچال منزلتان در بخش فریزر قرار دهید. برای این کار می ‌توانید آن را در کنار مواد خوراکی خود قرار داده و با استفاده از یک نایلون مشکی آن را از دید سارقین پنهان کنید. اغلب سارقین زمانی که به سرقت می ‌روند، توجهی به محتویات یخچال ندارند و با این کار می‌ توانید امنیت اشیاء با ارزش خود را افزایش دهید.

 

برای آشنایی با گاوصندوق مخفی و انواع آن بر روی لینک کلیک کنید.

 

قرار دادن در زیر تشک تخت

مکان دیگر زیر تشک تخت خواب است؛ اغلب گاوصندوق ‌های سبک به خاطر وزن کمی که دارند می‌ توان به راحتی آن ها را در زیر تشک تخت خواب قرار داد. فراموش نکنید که نباید قسمت زیر تخت که قابل مشاهده است گاوصندوق را قرار دهید. در واقع، باید در داخل تخت و زیر تشک آن را بگذارید. زیرا در حالت عادی قسمت زیر تخت قابل مشاهده است و سارقین به راحتی می ‌توانند گاوصندوق را برداشته و به سرقت ببرند.

 

نکات مهم خرید گاوصندوق سبک

هر یک از شما عزیزان پیش از خرید انواع گاوصندوق‌ های سبک باید نکاتی را دانسته و رعایت فرمایید که به دانستن این نکات می ‌توانید امنیت گاوصندوق ‌ها را افزایش دهید. تعدادی از مهم ‌ترین نکاتی که باید در رابطه با خرید گاوصندوق سبک بدانید، شامل موارد زیر می‌ باشند:

  • شما عزیزان پیش از خرید حتماً باید به قیمت گاوصندوق دقت کنید و محصولی را تهیه کنید که متناسب با بودجه شما باشد. همچنین فراموش نکنید که هرگز قیمت را فدای کیفیت نکنید و محصولات بی ‌کیفیت را به خاطر ارزان بودن تهیه نکنید.
  • اندازه گاوصندوق نیز یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید و شما باید محصولی را تهیه کنید که هم متناسب با محل نگهداری و هم متناسب با اشیاء و مدارک موجود شما باشند. در واقع، شما ممکن است گاوصندوق را تهیه کنید که ابعاد کوچکی دارد و نتوانید اشیاء با ارزش و اسناد خود را در آن قرار دهید و یا بالعکس.
  • نوع قفل گاوصندوق نیز نقش مهمی در امنیت گاوصندوق شما ایفا می ‌کند. لذا، باید در زمان خرید محصولی را تهیه کنید که جدیدترین قفل ‌ها را دارا باشد. معمولاً قفل ‌های الکترونیکی و اثر انگشتی بیومتریک از امنیت بالایی برخورد دارند و پیشنهاد می‌ کنیم که این قفل ‌ها را بر روی گاوصندوق خود نصب نمایید. برای آشنایی با انواع قفل ‌های دیجیتالی و بیومتریک می ‌توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه کنید.

 

برای آشنایی با قفل بیومتریک بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

  • مورد بعدی مربوط به محل قرارگیری گاوصندوق است و شما پیش از خرید حتماً باید به این مورد نیز توجه ویژه ‌ای داشته باشید. باید انتخاب کنید که قرار است این آن را در داخل دیوار، کمد یا چه محلی قرار دهید. سپس، متناسب با آن محصول مورد نظر را در ابعاد و حجم مورد نیاز انتخاب کنید.
  • حتماً دقت کنید که محصول خریداری شده دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشد. زیرا، اغلب شرکت ‌هایی که از کیفیت محصول خود اطمینان ندارند؛ گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز ارائه نمی ‌کنند. لذا، شما می ‌توانید برای خرید با کیفیت ‌ترین محصولات با همراه داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش، با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کنید.

 

سوالات متداول در رابطه با گاوصندوق سبک

  • آیا گاوصندوق سبک ایمنی کمی دارد؟

اغلب گاوصندوق ‌های سبک که دارای سیستم‌ های ضد سرقت نبوده و به خوبی مخفی نشده باشند، ایمنی کمی دارند و به راحتی می‌ توان آن ها را به سرقت برد.

  • از طریق چه روش‌ هایی می ‌توان ایمنی گاوصندوق سبک را افزایش داد؟

 می ‌توان از طریق افزودن سیستم ‌های ضد سرقت بر روی گاوصندوق ‌ها و همچنین مخفی کردن آن ها در محل ‌های بیان شده، ایمنی گاوصندوق‌ های سبک را تا حد زیادی افزایش داد.

  • آیا قیمت گاوصندوق ‌های سبک، گران است؟

 قیمت گاوصندوق ‌های سبک در مقایسه با نوع سنگین، کمتر است و هر فردی می‌ تواند با توجه به بودجه خود آن ها را خریداری کند.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با انواع گاوصندوق ‌سبک، ویژگی ‌های آن ها و محل ‌های مناسب برای نصبشان آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که هر یک از گاوصندوق‌ هایی را که خریداری می ‌کنید، باید ویژگی ‌ها و مزیت‌ های بیان شده را دارا باشند و همچنین شما باید آن ها را در محل‌ های مناسب نصب کنید. با این کار می ‌توانید به سرقت بردن این گاوصندوق‌ ها را به کمترین میزان ممکن برسانید. اگر سوالی در این زمینه دارید و یا می ‌خواهید از قیمت گاوصندوق‌ های سبک مطلع شوید و آن ها را خریداری کنید، می ‌توانید به سراغ سایت‌ های معتبری مثل ایران کاوه مراجعه کنید. همکاران ما در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان و ارائه خدمات می ‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی