حمل و نقل گاوصندوق چگونه انجام می شود؟

حمل و نقل گاوصندوق چگونه انجام می شود؟

اگر شما جزء افرادی هستید که گاوصندوق دارید و یا تصمیم به خرید این محصول را دارید، ممکن است سوال کنید که حمل و نقل گاوصندوق چگونه انجام می ‌شود؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که جا به جایی این محصول از طریق روش‌ های مختلفی انجام می ‌گردد که از جمله رایج ‌ترین روش‌ های حمل و نقل به شکل دستی، به کمک چرخ و با استفاده از جرثقیل می‌ باشند. هر یک از این روش‌ ها را متناسب با وزن یک گاوصندوق انتخاب کرده و معمولاً محصولاتی که وزن سنگینی دارند را با کمک جرثقیل جا به جا می ‌کنند. هزینه این کار به عوامل مختلفی مثل: تعداد کارگر مورد نیاز، تعداد طبقه ‌های مبداء و مقصد، وزن گاوصندوق، محل مورد نظر و…، دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع بهتر است و در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

روش های رایج حمل و نقل گاوصندوق

جا به جایی و حمل و نقل گاوصندوق از یک مکان به مکان دیگر، همواره از طریق روش‌ های مختلفی انجام می ‌شود. هر یک از این روش ‌ها بسته به نوع و مدل و همچنین وزن گاوصندوق با یکدیگر متفاوت بوده و بر اساس این عوامل از روش ‌های مختلف استفاده می ‌شود. البته، برخی از گاوصندوق ‌ها نیز وجود دارند که وزن بسیار کمی داشته و به آن ها محصولات سبک گفته می‌ شود. لذا، برای جا به جایی آن ها به افراد زیادی نیاز نیست و هر فردی که صاحب گاوصندوق است، به راحتی می ‌تواند آن را جا به جا نماید. برای آشنایی با انواع مدل‌ های گاوصندوق سبک می‌ توانید مقاله زیر را به خوبی و با دقت مطالعه کنید.

 

برای آشنایی با انواع مدل ‌های گاوصندوق سبک بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

حمل و نقل گاوصندوق به شکل دستی

اولین روش که رایج‌ ترین نیز به شمار می ‌آید، جا به جایی محصول به صورت دستی می ‌باشد. البته برای این روش ابتدا باید نسبت به وزن گاوصندوق اطلاعات دقیقی را کسب کرد. سپس با استفاده از آن، به روش دستی محصول مورد نظر را جا به جا کرد. برای این کار همواره از یک الی سه نفر از افراد ماهر کمک گرفته می ‌شود تا محصول به درستی و بدون هیچ آسیبی منتقل شود. در روش دستی، ممکن است که افراد دچار آسیب‌ های جسمانی شده و همچنین حمل و نقل گاوصندوق ‌های سنگین با این روش مشکل و پیچیده است.

 

استفاده از چرخ

روش دیگر مربوط به استفاده از چرخ است که اغلب از آن برای جا به جایی محصولاتی با وزن بین ۵۰ کیلو گرم الی ۲۰۰ کیلو گرم استفاده می ‌کنند. همواره چرخ‌ هایی وجود دارند که در زیر گاوصندوق قرار داده شده و سپس با کمک ۲ الی ۳ نفر ماهر گاوصندوق حرکت می ‌کند. البته، گاهی اوقات به جای چرخ از ریل نیز استفاده می ‌کنند. با استفاده از ریل و چرخ، آسیب ‌های وارده به کمر و ستون فقرات افراد را به کمترین میزان ممکن می ‌رساند. برای این کار افراد ماهر محصول را با استفاده از ریل یا چرخ دستی به طرف وسیله نقلیه هدایت می ‌کنند. پس از آن، دو ریل موازی را به نحوی قرار می‌ دهند که محصول به راحتی بر روی آن قرار گرفته و سپس با کمک چرخ دستی آن را بر روی وانت، نیسان، کامیون یا هر وسیله نقلیه دیگری قرار می‌ دهند. پس از آن به محل مورد نظر رفته و برای پیاده کردن نیز به آرامی گاوصندوق را با کمک ریل یا چرخ دستی پایین آورد و به محل مورد نظر منتقل می ‌کنند.

 

روش های رایج حمل و نقل گاوصندوق

 

استفاده از جرثقیل

روش دیگر استفاده از جرثقیل است که این روش معمولاً برای محصولاتی که وزن آن ها بیشتر از ۵۰۰ کیلوگرم می ‌باشد، کاربرد دارد. به طور مثال: معمولاً درب خزانه ‌ها، گاوصندوق‌ های بانکی، گاوصندوق ‌های طلا فروشی، آسانسوری و به طور کلی محصولاتی که وزن زیادی دارند را به کمک جرثقیل جا به جا می‌ کنند. این محصولات هم وزن زیادی دارند و هم به هیچ عنوان نباید دچار صدمه و آسیب شوند. به همین خاطر برای جا به جایی آن ها از جرثقیل استفاده می‌ شود. به یاد داشته باشید که در این روش نیز نیاز است تا از افراد ماهر استفاده شود؛ زیرا، از خطرات و مشکلات احتمالی پیشگیری گردد.

 

مشکلات و چالش های حمل و نقل گاوصندوق

حمل و نقل گاوصندوق همواره مشکلات و چالش ‌های بسیار زیادی را نیز به بار می ‌آورد و یا به طور کلی با مشکلاتی همراه است. به یاد داشته باشید که همواره جا به جایی گاوصندوق ‌هایی که وزن و ابعاد بالایی دارند، بسیار دشوار و حتی گاهی خطرناک است. به طور مثال: اگر حمل و نقل گاوصندوق به صورت اصولی و صحیح انجام نشود، می ‌تواند باعث آسیب به کمر و ستون فقرات افراد گردد. همچنین، اگر برای جا به جایی از تجهیزات و امکانات درستی استفاده نشود، ممکن است که گاوصندوق بر روی دست پا یا اعضای بدن افراد بیفتد و یا از پله، ارتفاع، دیوار و…، افتاده و آسیب شدیدی به محصول وارد شود. هر یک از شما عزیزان اگر تصمیم به جا به جایی محصول خود را دارید بهتر از برای پیشگیری از بروز این مشکلات از شرکت‌ های معتبری مثل ایران کاوه برای این کار یاری بگیرید.

 

هزینه حمل و نقل گاوصندوق چقدر است؟

هم اکنون که با روش‌ های رایج و مشکلات پیش روی جا به جایی گاوصندوق ‌ها آشنا شدید، ممکن است سوال کنید که هزینه حمل و نقل یک گاوصندوق چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که هزینه نهایی این کار تحت تاثیر عوامل مختلف و فاکتورهای متنوعی قرار دارد. تعدادی از مهم ترین عوامل اثر گذار بر قیمت نهایی جا به جا کردن یک محصول، شامل موارد زیر می ‌باشند:

 • تعداد کارگرهای مورد نیاز برای جا به جایی
 • تعداد طبقه ‌های مبداء و تعداد طبقه‌ های مقصد
 • وزن یک گاوصندوق و ابعاد آن
 • فاصله مبداء تا مقصد

به طور مثال برای جا به جا کردن گاوصندوق کوچک که وزن آن کم است و ابعاد کمی دارد، معمولا به یک نفر نیاز است. اما، برای حمل محصولات بزرگ به دو الی سه نفر و گاهی به ۶ الی ۷ نفر نیاز است. به همین خاطر، طبیعتا قیمت حمل و نقل محصول سبک کمتر از گاوصندوق سنگین می باشد. همچنین، وسیله ‌ای که برای جا به جایی نیز استفاده می ‌شود در محصولاتی با وزن سبک در مقایسه با محصولات با وزن زیاد متفاوت می‌ باشد. لذا، نمی توان نرخ ثابتی را برای این کار بیان کرد.

 

هزینه جا به جایی گاوصندوق چقدر است؟

 

نکات مهم حمل و نقل گاوصندوق

پیش از حمل و نقل گاوصندوق هر یک از شما عزیزان باید نکاتی را دانسته و به توصیه ‌هایی توجه کنید که تعدادی از آن ها شامل موارد زیر می‌ باشد:

 • پیش از حمل و نقل بهتر است که تمامی محتویات داخل گاوصندوق را خالی کنید. با این کار وزن آن تا حد زیادی کاهش پیدا می ‌کند و همچنین اگر اشیاء با ارزشی در داخل گاوصندوق قرار داشته باشند، در زمان جا به جایی ممکن است دچار آسیب یا شکستگی شوند.
 • یکی دیگر از نکات مهم مربوط به لباس و پوشش مناسب برای جا ب جایی می ‌باشند. به عنوان مثال: اگر در زمان جا به جایی شلوارهای گشاد یا فاق بلند بپوشید، ممکن است در زمان جابجایی دچار مشکلاتی شوید. همچنین، استفاده از زنجیر و زیورآلات نیز می ‌تواند به محصول گیر کرده و مزاحم حمل و نقل آن شوند.
 • حتماً پیش از اقدام به جا به جایی، مسیرهای خروجی را باز کنید. به طور مثال: دربی که قرار است گاوصندوق از آن رد شود را کاملاً باز کنید و یا هر گونه صندلی، مبل، فرش ، قالیچه یا هر اشیاء دیگری را از مسیر حمل و نقل خارج کنید.
 • به یاد داشته باشید که در زمان خالی کردن محتویات گاوصندوق حتماً آن ها را در جایی امن قرار دهید. در واقع، شما باید جواهرات، اسلحه، اسکناس یا هر اشیاء دیگری را که در گاوصندوق نگهداری می ‌کنید را دور از دسترس دیگران، قرار دهید.
 • پیش از جا به جایی همواره از بسته بودن درب آن اطمینان حاصل کنید. زیرا، در این صورت ممکن است قفل گاوصندوق و یا درب آن باز شده و دچار آسیب ‌های جدی شوند. بنابراین شما عزیزان در این صورت باید خسارت مالی بسیار زیادی را پرداخت کنید.
 • نکته دیگر که باید با آن توجه کنید ، بررسی روش ‌های مختلف است که شما باید بر اساس وزنی که گاوصندوقتان دارد، روش یکی از روش‌ های ذکر شده را انتخاب نمایید.
 • پیش از حمل و نقل گاوصندوق بهتر است که با کمک پتوهای ضخیم، نوارهای مخصوص بسته ‌بندی یا روکش ‌ها، دور محصول را به طور کامل بپیچید. با این کار از هر گونه ضربه و آسیب احتمالی که ممکن است به بدنه و درب محصول تان وارد شود، پیشگیری می ‌کنید.
 • علاوه بر این بهتر است که برای حمل و نقل محصولتان از افراد با تجربه و ماهر کمک بگیرید و این کار را خودتان در منزل به تنهایی انجام ندهید.
 • مورد بعدی مربوط به آماده کردن تجهیزات برای جا به جایی می ‌باشد. معمولا برای جا به جایی از چرخ، ریل و مواردی از این قبیل، استفاده می ‌کنند تا این فرایند را راحت نمایند.

 

برای آشنایی با مهم ترین نکات خرید گاوصندوق بر روی لینک کلیک کنید.

 

سوالات متداول در رابطه با نحوه حمل و نقل گاوصندوق

 • از طریق چه روش ‌هایی می ‌توان گاوصندوق را جا به جا کرد؟

از طریق روش ‌های مختلفی می‌ توان این کار را انجام داد که شامل: استفاده از چرخ، استفاده از جرثقیل و به شکل دستی می‌ باشند.

 • چه چالش ‌ها و مشکلاتی پیش روی حمل و نقل گاوصندوق هستند؟

همواره حمل کردن این محصول، دشوار و گاهی خطرناک است و اگر به درستی انجام نشود؛ می ‌تواند آسیب جدی به گاوصندوق یا فردی که آن را جا به جا می ‌کند، وارد نماید.

 • هزینه جا به جایی انواع گاوصندوق های سبک و سنگین چقدر است؟

عوامل زیادی بر روی هزینه نهایی این کار اثر گذار هستند که شامل: تعداد کارگرهای مورد نیاز، تعداد طبقات، وزن یک محصول، فاصله مبداء تا مقصد، روش حمل و نقل و…، می ‌باشند.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را به طور کامل مفصل با انواع روش ‌های حمل و نقل و گاوصندوق و همچنین چالش‌ ها و مشکلات پیش روی این کار آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که هر چه وزن و ابعاد یک محصول بیشتر باشد، باید برای جا به جایی آن از افراد بیشتری استفاده کرد. همچنین، وسیله نقلیه مورد نظر برای این کار نیز جرثقیل یا کامیون می ‌باشد. اگر جزء افرادی هستید که به خاطر اسباب کشی یا مواردی از این قبیل می ‌خواهید که گاوصندوقتان را جا به جا کنید، می ‌توانید با پرداخت کمترین مبلغ این کار را انجام دهید. بدین منظور کافی است تا با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کرده و از آن ها در این زمینه یاری بگیرید. همکاران ما در هر ساعت از شبانه روز آماده یاری رساندن به شما عزیزان و ارائه خدمات می ‌باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی