منظور از سیف باکس چیست و انواع آن کدامند؟

منظور از سیف باکس چیست و انواع آن کدامند؟

شاید تا به امروز هر یک از شما عزیزان چندین بار نام سیف باکس را شنیده باشید و ممکن است که اطلاعات کافی در رابطه با این محصول نداشته باشید. سیف باکس در معنای لغوی به معنای جعبه ایمن است که از آن برای محافظت و نگهداری اسناد و مدارک مهم استفاده می ‌کند. برخی از افراد فکر می‌ کنند که سیف باکس ‌ها به نوعی همان گاوصندوق هستند؛ اما، این دو با هم متفاوت بوده و در واقع ویژگی ‌های یک گاوصندوق را دارا نمی ‌باشند. به طور مثال: سیف باکس ‌ها مثل گاوصندوق ‌ها نسوز نیستند و همچنین در برابر سرقت مقاومت بالایی ندارند. این محصول انواع مختلفی دارند که شامل: نوع خانگی، هتلی، اثر انگشتی، دیجیتالی و….، می ‌باشند. برای آشنایی بیشتر با اعمال سیف باکس ‌ها و مزیت ‌ها و ویژگی ‌های آن ها در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

سیف باکس چیست؟

بیان کردیم که سیف باکس یا safe box در معنای لغوی به معنی جعبه ایمن است. این محصول از نظر شکل ظاهری شبیه به یک گاوصندوق بوده و به نوع یک جعبه فلزی است که از آن برای محافظت و نگهداری اسناد و مدارک مهم استفاده می ‌نمایند. سیف باکس ‌ها معمولاً قابلیت نسوز بودن را ندارند؛ اما، با این حال برخی از آن ها دارای این ویژگی می ‌باشند. این محصولات از نظر وزنی بسیار سبک بوده و به راحتی قابلیت حمل و نقل جا به جایی را دارا هستند. به همین خاطر در برابر سرقت مقاومت بالایی ندارند. بدنه این محصولات به نحوی طراحی شده که ضعیف ‌تر از گاوصندوق می ‌باشد و سارقین می ‌توانند به راحتی با دیلم و دریل بدنه آن را تخریب کرده و به راحتی به محتویات داخل آن دسترسی داشته باشند. اغلب از سیف باکس‌ ها برای نگهداری اثر و مدارک مهم استفاده می ‌کنند. زیرا، ابعاد و حجم آن ها بسیار کوچک است.

 

انواع سیف باکس‌ ها کدامند؟

در بازارهای داخلی و خارجی امروزه انواع سیف باکس ‌ها به تولید می ‌رسند که هر یک از آن ها با توجه به برند تولید کننده، دارای قابلیت‌ ها و ویژگی‌ های منحصر به فردی می ‌باشند. تعدادی از مهم ترین آن ها شامل موارد زیر می باشند:

 

سیف باکس خانگی

سیف باکس های خانگی یکی از انواع محصولات موجود در بازارهای ایرانی می ‌باشد که اغلب برای نگهداری اسناد و مدارک مهم در منازل از آن استفاده می ‌کنند. مهم ترین ویژگی سیف باکس خانگی وزن کم عموده است که در زمان اسباب کشی، امکان جا به جایی و حمل و نقل آن راحت می ‌باشد. این محصول در ابعاد و اندازه‌ های مختلف به تولید می ‌رسد که به همین خاطر قیمت آن نیز ثابت نیست و نرخ متفاوتی دارد. هر یک از شما عزیزان اگر تصمیم دارید تا طلا و جواهرات یا پول ‌های خود را در منزل نگهداری کنید. پیشنهاد می‌ کنیم که به جای سیف باکس خانگی از گاوصندوق ‌های خانگی استفاده کنید. برای آشنایی با انواع گاوصندوق خانگی و اطلاع از قیمت آن ها می ‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

برای آشنایی با انواع گاوصندوق خانگی و اطلاع از قیمت هر یک از آن ها کلیک نمایید.

 

سیف باکس هتلی

نوع دیگری از سیف باکس‌ ها وجود دارند و همان طور که از نامشان مشخص است؛ معمولاً از آن ها در هتل ‌ها استفاده می ‌کنند. وزن سیف باکس‌ های هتلی در مقایسه با نوع خانگی کمی کمتر است و اغلب از آن برای نگهداری اسناد با ارزش و مدارک شناسایی مسافران استفاده می ‌کنند. اغلب اوقات هتل ‌های لوکس و ۵ ستاره در هر سوئیت و اتاق خود یک گاوصندوق هتلی را قرار می ‌دهند تا هر یک از مسافران با خیالی راحت مدارک خود را در اتاق گذاشته و به خارج از هتل بروند. در مقایسه باکس ‌ها نوع هتلی ظاهر زیباتری دارد که از آن برای دکوراسیون داخلی هتل نیز استفاده می ‌کنند و نمای زیبایی و جلوه زیبایی را به اتاق می‌ دهند. در بعضی از هتل ‌ها و مسافرخانه ‌ها و لوکس ‌های هتلی را به دیوار یا زمین متصل می ‌کنند که این کار امنیت آن را افزایش می ‌دهد.

انواع سیف باکس‌ ها کدامند؟

 

 سیف باکس فانتونی

در سالیان اخیر انواع سیف باکس ‌ها طرفداران بسیار زیادی دارند که یکی از پرطرفدارترین آن ها سیف باکس فانتونی می‌ باشد. فانتونی در کشوی میز جاساز شده و با استفاده از قفل ‌های ایمن، قفل می ‌گردد. برخی از این محصولات دارای رمز اثر انگشتی هستند که با تعبیه کردن این قفل و رمز امنیت آن چندین برابر بیشتر می ‌شود. البته، گاهی اوقات در این محصول نیز سیستم رمز کیبوردی وجود دارد و هر یک از شما عزیزان می‌ توانید تا ۱۲ رقم را در آن ذخیره کنید. سیف باکس نیز قابلیت نصب به زمین را دارد و می ‌توان آن را با استفاده از رول بولت ‌ها به زمین یا دیوار نصب کرد. معمولاً بدنه سیف باکس ‌های فانتونی نسوز بوده و می ‌تواند حدود یک ساعت درجه حرارت بالا را تحمل کند.

 

سیف باکس دیجیتالی

همان طور که از نام این محصول مشخص است، دارای کیبورد دیجیتالی بوده و هر یک از شما عزیزان می‌ توانید آن را تهیه کرده و در هر مکانی مورد استفاده قرار دهید. علاوه بر این، شما می ‌توانید رمز ۳ الی ۹ رقمی را برای برای این سیف باکس تنظیم کرده و امنیت آن را دو چندان کنید. امنیت این محصول در مقایسه با مدل ‌های قدیمی و مکانیکی، طبیعتاً بیشتر است و می‌ توان با خیالی راحت اسناد، مدارک و اشیاء با ارزش را در آن قرار داد. برخی از افراد سیف باکس‌ های دیجیتالی را با نام اثر انگشتی نیز می ‌شناسند که نسل جدیدتری از این محصولات به شمار می ‌آیند و امنیت بسیار بالاتری نسبت به سایر مدل ‌ها دارند. سیف باکس ‌های اثر انگشتی در برندهای مختلفی و با کیفیت‌ های مرغوبی به تولید می ‌رسند که شامل: ایران کاوه، کاوه، سدید و…، می ‌باشند.

 

انواع سیف باکس ‌ها چه مزایا و ویژگی ‌هایی دارند؟

انواع این محصولات دارای ویژگی ‌ها و مزیت ‌های بسیار زیادی هستند که در هر یک از این ویژگی ‌ها نسبت به دیگری متفاوت می ‌باشند. به طور کلی این محصولات مخصوص افرادی هستند که قصد دارند اسناد و مدارک خود را با هزینه بسیار کم نگهداری کنند. همچنین این محصولاتع مناسب افرادی هستند که می‌ خواهند آن ها را به راحتی جا به جا نمایند؛ زیرا، این محصولات، وزن بسیار پایینی دارند. از جمله دیگر مزیت ‌ها و ویژگی‌ های انواع سیف باکس ‌ها شامل: محافظت در برابر حوادث طبیعی، ضد سرقت بودن، صرفه‌جویی در هزینه ‌ها، جلوگیری از گم شدن اسناد و…، می ‌باشند که در ادامه هر یک را بررسی خواهیم کرد.

 

محافظت در برابر حوادث طبیعی

لازم به ذکر است تا بدانید که انواع سیف باکس‌ ها در برابر حوادث طبیعی مثل: آتش سوزی و حرارت، مقاومت زیادی ندارد. اما، این موضوع شامل حال تمامی آن ها نمی ‌شود. در واقع، تعداد زیادی از آن ها وجود دارند که توانایی مقابله در برابر آتش سوزی و حرارت را دارند و شما می ‌توانید با خیال راحت اسناد و مدارک ارزشمند خود را در آن ها قرار دهید. پیش از خرید انواع این محصولات، حتماً از نسوز بودن آن اطمینان حاصل کنید و سپس برای خرید اقدام نمایید. برای آشنایی با انواع گاوصندوق‌ های ضد زلزله و اطلاع از قیمت آن ها شما عزیزان می ‌توانید مقاله زیرا را مطالعه کنید.

 

برای مطالعه مقاله گاوصندوق‌ ضد زلزله و آشنایی با آن ها برای لینک مربوط کلیک کنید.

 

ضد سرقت بودن سیف باکس

برخی از افراد تصور می ‌کنند که سیف باکس‌ ها به خاطر وزن پایینی که دارند؛ قابلیت ضد سرقت بودن را دارا نیستند و سارقین به راحتی می ‌توانند آن ها را به سرقت ببرند. اما، به یاد داشته باشید که دلیل اصلی افزایش ضد سرقت بودن یک محصول قفل و رمز عبور آن است. لذا، شما می‌ توانید با خرید یک سیف باکس، رمز عبور یا کد پین را سخت انتخاب کرده و اجازه دسترسی به افراد ناشناس را ندهید. اما، با این حال این محصولات از مقاومت بدنی بالایی برخوردار نیستند. اگر چه سیستم قفل آن پیچیده و مبهم باشد؛ می‌ توان از طریق جا به جا کردن یا تخریب بدنه، به محتویات داخل آن دسترسی پیدا کرد. بنابراین، پیش از خرید حتماً به این مورد توجه ویژه ‌ای داشته باشید.

 

مقرون به صرفه بودن و صرفه‌ جویی در هزینه ‌ها

سیف باکس‌ ها محصولاتی هستند که از نظر وزنی بسیار سبک بوده و به همین خاطر، قیمت آن ها در مقایسه با انواع گاوصندوق‌ ها کمتر است. در واقع، شما می‌ توانید با خرید انواع آن ها هم در هزینه ‌ها صرفه‌ جویی کنید و هم مبلغ بسیار کم و مقرون به صرفه ‌ای را برای آن ها پرداخت کنید. لذا، می‌ توان این مورد را یکی از مهم ترین مزیت ‌ها و ویژگی‌ های انواع سیف باکس ‌ها نامید.

 

پیشگیری از گم شدن اسناد و مدارک

امروز گم شدن اسناد و مدارک امری بسیار ناراحت کننده است و شما اگر مدارک و اسناد مهم خود را گم کنید، هم باید زمان زیادی را برای پیدا کردن آن ها صرف کنید و هم ممکن است که به طور کلی آن ها را پیدا نکنید. لذا، در آینده با مشکلات بسیار زیادی مواجه شوید. به همین خاطر برای پیشگیری از بروز این اتفاق، پیشنهاد می‌ کنیم که انواع سیف باکس ‌ها را تهیه کنید. شما می ‌توانید با خرید محصولی مقرون به صرفه، از اسناد و مدارک خود محافظت و مراقبت کرده و از بروز مشکلات پیش رو پیشگیری کنید.

انواع سیف باکس ‌ها چه مزایا و ویژگی ‌هایی دارند؟

 

انواع سیف باکس‌ ها چگونه به تولید می ‌رسند؟

هم اکنون که با انواع سیف باکس‌ ها و ویژگی ‌های هر یک از آن ها آشنا شدید، ممکن است سوال کنید که انواع این محصولات چگونه ساخته می ‌شوند؟ یا مراحل ساخت سیف باکس ها کدامند؟ در این زمینه لازم به ذکر است تا بدانید که ساخت انواع این محصولات، تقریباً مثل گاوصندوق ‌ها است و تنها در تعدادی از مراحل با هم متفاوت می ‌باشند. انواع آن ها از بدنه ‌های ضعیف ‌تری نسبت به گاوصندوق ‌ها ساخته شده ‌اند و از فولادهای که در گاوصندوق استفاده می‌ شود، در ساخت این محصولات استفاده نمی ‌شود. علاوه بر بدنه ضعیف، معمولاً این محصولات درب ضعیف ‌تری نسبت به گاوصندوق ‌ها دارند. زیرا، برای ساخت گاوصندوق ‌ها از لایه ‌های زیادی استفاده می ‌شود. اما، در سیف باکس‌ ها این گونه نیست. ولی به یاد داشته باشید که می ‌توان انواع قفل ‌های مختلفی که در گاوصندوق ‌ها تعبیه می‌شوند را در سیف باکس ‌ها نیز تعبیه کرده و با این کار امنیت آن ها را افزایش داد.

 

مقایسه قیمت سیف باکس و گاوصندوق

این محصولات، در مقایسه با انواع گاوصندوق ‌ها از امنیت و وزن کمتری برخوردار هستند که به همین خاطر قیمت آن ها نیز کمتر می باشد. لذا، پیش از این که اقدام به خرید کنید؛ به شما عزیزان پیشنهاد می‌ کنیم که حتماً تمامی ویژگی‌ های گاوصندوق ‌ها و سیف باکس ‌ها را در نظر گرفته و با توجه به بودجه ‌ای که دارید و یا محصولی که می ‌خواهید یکی از آن ها را انتخاب کنید. همواره به خاطر داشته باشید که هر یک از دستگاه ها اگر قیمت بالاتری داشته باشند، طبیعتاً جنس و مزیت آن ها نیز بیشتر است و متریال به کار رفته شده در آن ها نیز از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد. به همین خاطر اگر می‌ خواهید فقط اسناد و مدارک با ارزش خود را در مکانی نگهداری کنید، پیشنهاد می ‌کنیم که سیف باکس بخرید. اما، اگر می‌ خواهید محصولات با ارزش و وسایل قیمتی خود را در مکانی نگهداری کنید، بهتر است که گاوصندوق را تهیه کنید. البته اگر در این زمینه به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، می ‌توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول در رابطه با سیف باکس

  • سیف باکس چیست؟

منظور محصولی است که به معنای جعبه امن بوده و می ‌توان از آن برای محافظت و نگهداری اسناد و مدارک مهم استفاده کرد.

  • انواع سیف باکس‌ها کدامند؟

انواع این محصولات شامل: نوع خانگی، هتلی، فانتونی، اثر انگشتی و دیجیتالی و..، می ‌باشند که هر یک دارای ویژگی ‌ها و مزیت ‌های منحصر به فردی هستند.

  • قیمت انواع سیف باکس‌ ها چقدر است؟

قیمت انواع سیف باکس‌ ها بسته به نوع و قفلی که دارند با هم متفاوت بوده و نمی‌ توان نرخ ثابتی را برای آن ها بیان کرد. اما به طور کلی در مقایسه با قیمت گاوصندوق‌ ها، نرخ آن ها کمتر است.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را با انواع سیف باکس ‌ها آشنا کرده و اطلاعات کاملی در رابطه با پرطرفدارترین آن ها در اختیارتان قرار دهیم. به طور کلی سیف باکس‌ ها محصولاتی هستند که مناسب برای نگهداری و حفاظت از انواع اسناد و مدارک هستند. اما، اگر شما عزیزان می ‌خواهید تا طلا و جواهرات و اشیاء با ارزش خود را در یک مکان نگهداری کنید، پیشنهاد می ‌کنیم که از انواع گاوصندوق ‌ها برای این کار استفاده نمایید. اگر سوالی در این زمینه دارید و یا می ‌خواهید راهنمایی ‌های لازم در رابطه با خرید انواع این محصولات را دریافت کنید، می‌ توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کنید. همکاران ما در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخ گویی و یاری رساندن به شما می ‌باشند. برای برقراری ارتباط با آن ها کافی است تا با شماره ‌های 09128334148 و 02166263137 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی