گاوصندوق مدارک چه ویژگی هایی دارد؟

گاوصندوق مدارک چه ویژگی هایی دارد؟

هر یک از شما عزیزان ممکن است فکر کنید که می ‌توان تمامی مدارک و اشیا با قیمت را تنها در یک گاوصندوق نگهداری کرد. اما، بهتر است که محل نگهداری مدارک و اشیا قیمتی خود را جدا کرده و گاوصندوق مخصوص مدارک را تهیه کنید. در گاوصندوق مدارک معمولاً شناسنامه ‌ها، کارت ملی، پاسپورت، اسناد مربوط به پرداخت مالیات، دارایی ‌ها، سوابق پزشکی و…، نگهداری می‌ شوند. گاوصندوق‌ های نگهداری اسناد و مدارک انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها دارای ویژگی ‌ها و مزایای بی ‌شماری مثل: حفظ ایمنی و دور از دسترس بودن، محافظت از مدارک در برابر آتش سوزی، محافظت در برابر رطوبت، سازماندهی مدارک و…، می ‌باشند. برای آشنایی کامل با این محصول و اطلاع از ویژگی ‌ها و مزیت ‌های آن در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

منظور از گاوصندوق مدارک چیست؟

همان طور که از نام این گاوصندوق مشخص است، به محصولی که از آن برای نگهداری اسناد و مدارک مهم استفاده شده و دارای طبقه ‌ها و محفظه‌ های مختلف باشد، گاوصندوق مدارک یا document Safe  گفته می ‌شود. این محصول از طبقه‌ های مختلفی تشکیل شده و می ‌توان بر اساس نظم و قاعده مشخصی تمامی اسناد و مدارک مهم را در آن نگهداری کرد. معمولاً امنیت این محصول بسیار بالا است و درب آن از قفل ‌های دیجیتال یا اثر انگشتی استفاده شده است. قفل دیجیتالی و اثر انگشتی و بیومتریک دارای امنیت بسیار بالایی هستند و هیچ سارقی نمی ‌تواند آن ها را باز کند. برای آشنایی کامل با انواع قفل‌ های بیومتریک می ‌توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه کنید.

 

برای آشنایی با قفل بیومتریک بر روی لینک مربوط کلیک کنید.

 

در گاوصندوق مدارک چه اسنادی نگهداری می‌ شوند؟

در این محصول معمولا اسناد و مدارک بسیار با ارزشی نگهداری می‌ شوند که شامل چند دسته هستند. از جمله مهم ‌ترین مدارکی که در این گاوصندوق نگهداری می ‌شوند؛ شامل موارد زیر می ‌باشند:

مدارک شناسایی قانونی

مدارک شناسایی قانونی مثل شناسنامه ‌ها، کارت ملی‌ ها و…، هستند که تمامی افراد باید در حفظ و نگهداری آن ها کوشا باشند. زیرا، اگر شناسنامه و کارت ملی و اسنادی از این قبیل، گم شوند؛ گرفتن المثنی آن ها کار سخت و زمانبری است. به همین خاطر، معمولاً افرادی که گاوصندوق مدارک را تهیه می ‌کنند از آن برای نگهداری شناسنامه ‌ها، کارت ملی‌ ها، پاسپورت ‌ها و دفترچه ‌های بیمه استفاده می ‌کنند. به یاد داشته باشید پاسپورت ها نیز از اهمیت بالایی برخوردارند؛ زیرا، اگر افراد تصمیم به خروج از کشور را داشته باشند؛ در صورت عدم وجود پاسپورت، نمی ‌توانند از کشور خارج شوند. همچنین، دفترچه ‌های بیمه نیز برای تمامی افراد در هر زمانی مورد نیاز هستند. بنابراین، باید از تمامی مدارک شناسایی قانونی به درستی نگهداری شود و تا بتوان در زمان نیاز از آن ها استفاده کرد.

 

مدارک مربوط به پرداخت مالیات

افرادی که سالانه مالیات بسیار زیادی را به واسطه شغل خود پرداخت می ‌کنند، رسیدهای پرداخت مالیات را باید نگه دارند. زیرا، عدم وجود رسیدهای پرداخت حق مالیات ممکن است در آینده مشکلاتی را برای افراد به وجود بیاورد. در واقع، اگر این رسیدها وجود نداشته باشند، قابلیت پیگیری به طور کامل از بین خواهد رفت. به همین خاطر مدارک مربوط به پرداخت حق مالیات از اهمیت بالایی برخوردار هستند و برای پیشگیری از بروز خسارات مالی باید آن ها را در گاوصندوق‌ های مدارک نگهداری کنند.

 

در گاوصندوق مدارک چه اسنادی نگهداری می‌ شوند؟

 

اسناد مربوط به دارایی ‌ها

هر سندی که مربوط به خانه و اتومبیل، حساب‌ های بانکی، سهام ‌ها و…، باشند را اسناد دارایی می ‌نامند. از جمله مهم ترین آن ها مربوط به سند خانه، سند ماشین و اجاره نامه ‌ها هستند. اسناد مربوط به ماشین و خانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند و هرگز نباید در نگهداری آن ها کوتاهی گردد. لذا، در زمان فروش و یا در زمان اخذ وام و مواردی از این قبیل، حتماً به سند اصلی خانه و ماشین نیاز است. همچنین، اجاره‌ نامه‌ ها نیز از اهمیت بالایی برخورد دارند و برخی از افراد باید به طور ماهیانه مبلغی را پرداخت بکنند و یا به طور سالانه اجاره نامه خود را به تحویل دهند.

بنابراین، نگهداری و حفظ اجاره نامه ‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و حتماً باید در مکانی معتبر و ایمن نگهداری شوند. علاوه بر این، بیمه نامه ‌ها نیز جز اسناد دارایی ‌ها به شمار می ‌آیند که شامل: بیمه‌ اتومبیل، بیمه خانه، بیمه درمانی و سایرین می ‌باشند. در زمان وقوع هر حادثه‌ ای نیاز است که انواع بیمه ها در دسترس باشند و اگر این بیمه نامه‌ ها گم شوند، نمی ‌توان خسارت‌ ها را از بیمه دریافت کرد.

 

پرونده ‌های مالی

به جز تمامی اسناد ذکر شده، در گاوصندوق مدارک می ‌توان پرونده‌ های مالی را نیز نگهداری کرد. مهم ترین پرونده ‌های مالی شامل: چک‌ های برگشتی، دسته چک ها، دفترچه‌ های بانکی، مدارک سرمایه‌ گذاری، مدارک مربوط به از کار افتادگی یا بیکاری و…، هستند. اگر جز افرادی هستید که دارای دسته چک می ‌باشید، حتماً گاوصندوق مدارک را تهیه کنید تا چک ‌های خود را از دسترس عموم افراد دور نگه دارید. همچنین دفترچه‌ های افتتاح حساب، مدارک مربوط به سرمایه ‌گذاری در شرکت‌ های مختلف و یا مدارک مربوط به از کار افتادگی نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند و باید دور از دسترس سایرین نگهداری شوند.

 

سوابق پزشکی

برخی از افراد که دارای پرونده ‌های پزشکی یا نسخه ‌های داروهای مصرفی هستند، باید مدارک مربوط به آن ها را در جای امن نگهداری کنند. در صورت عدم وجود پرونده‌ های پزشکی و یا گم کردن نسخه داروهای مصرفی، بیماران ممکن است دچار مشکلات بسیار ناگوار شوند. به همین خاطر، نگهداری سوابق پزشکی در گاوصندوق‌ های مدارک از ایمنی بالایی برخوردار خواهند بود. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، می ‌توان در گاوصندوق ‌های مدارک؛ وصیت ‌نامه‌ ها را نیز نگهداری کرد. البته فراموش نکنید که مدارک ذکر شده فقط بخشی از اسناد مهم در منازل و محل کارها هستند. لذا، شما می ‌توانید با خرید این محصول اسناد و مدارک مهم دیگر خود را نیز در این گاوصندوق نگهداری کنید. با این کار می ‌توانید تا حد زیادی از گم شدن مدارک و در دسترس بودن آن ها در معرض عموم افراد پیشگیری نمایید. این محصولات را می‌ توان در تمامی مکان ‌ها مثل: منازل، ادارات، بانک ‌ها و…، نگهداری کرد.

 

گاوصندوق مدارک چه ویژگی‌ ها و مزایایی دارد؟

انواع این محصولات دارای ویژگی ‌های بسیار زیادی هستند که باعث محبوبیت آن ها در بین عموم افراد شده است. از جمله مهم ترین ویژگی ‌ها و مزیت ‌های گاوصندوق مدارک شامل موارد زیر هستند:

 

1.    نسوز بودن و مقابله در برابر حرارت

گاوصندوق‌ های مدارک از مواد و متریالی تشکیل شده ‌اند که در برابر هر گونه حرارت بالا و آتش ‌سوزی مقاوم می ‌باشندو در واقع، نسوز بودن این محصولات جزء الزامات آن ها می ‌باشند و تمامی اسناد و مدارک باید در این گاوصندوق‌ ها از ایمنی بالایی در برابر آتش سوزی برخوردار باشند. این گاوصندوق ‌ها به نحوی طراحی شده اند که نه تنها در حرارت بالا، بلکه؛ اگر در مدت زمان طولانی در معرض آتش سوزی باشند، باز هم دچار هیچ مشکلی نمی شوند.

 

گاوصندوق مدارک چه ویژگی‌ ها و مزایایی دارد؟

 

2.    ضد آب بودن

ضد آب بودن و مقابله با رطوبت، یکی دیگر از ویژگی ‌های گاوصندوق مدارک به شمار می ‌آید. وجود رطوبت زیاد و یا نفوذ آب به داخل گاوصندوق، می ‌تواند هم به خود محصول و هم به محتویات آن آسیب ‌های جدی وارد کند. اما، طراحی این گاوصندوق به نحوی است که حتی اگر در داخل آب و یا دریا قرار بگیرد، می ‌تواند تا مدت زمان طولانی سالم باقی بماند. همچنین، درب و لولاهای آن به نحوی طراحی شده ‌اند که هیچ آب و رطوبتی نمی ‌تواند به داخل آن ها نفوذ کند. اگر نمی ‌دانید که گاوصندوق ضد آب یا واترپروف چیست، می ‌توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه کنید.

 

برای آشنایی با گاوصندوق ضد آب و اطلاع از قیمت آن بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

3.    ابعاد و وزن استاندارد

این گاوصندوق به نحوی طراحی شده که وزن استانداردی دارد و جابجایی و حمل و نقل آن امر دشواری نیست. البته، این موضوع به معنی پایین بودن امنیت آن نیست؛ زیرا، طراحی این محصول به نحوی است که هیچ یک از سارقین نمی ‌توانند به محتویات داخل آن دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این، محصول ذکر شده در ابعاد و اندازه‌ های مختلفی به تولید می ‌رسد و هر یک از شما مشتریان عزیز می‌ توانید بر اساس محیط مورد نظر و یا مدارک مورد نیازتان، این گاوصندوق را در هر ابعاد و اندازه ‌ای که بخواهید سفارش داده و تحویل بگیرید.

 

4.    امنیت بالا و ضد سرقت بودن

در ساختار این گاوصندوق معمولاً از قفل‌ های اثر انگشتی استفاده شده است که به همین خاطر امنیت آن در مقایسه با گاوصندوق ‌های معمولی بیشتر است. علاوه بر این، گاوصندوق ‌های مدارک از اجزای با کیفیتی ساخته شده ‌اند و در متریال اولیه آن ها از با کیفیت‌ ترین محصولات استفاده شده است. تمامی این عوامل باعث شده تا گاوصندوق مدارک از امنیت بالایی برخوردار بوده و ضد سرقت به شمار آید. گاوصندوق سرقت دارای مشخصاتی هستند که برای آشنایی با آن ها پیشنهاد می ‌کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید.

 

برای آشنایی با گاوصندوق ضد سرقت و مشخصات آن بر روی لینک کلیک کنید.

 

5.    ساماندهی و ایجاد فضایی مناسب

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی ‌ها و مزیت ‌های گاوصندوق مدارک ساماندهی و ایجاد فضای مناسب برای نظم دادن به اسناد می‌ باشد. این محصول دارای طبقات و بخش ‌های مختلفی است به همین دلیل می ‌توان هر یک از مدارک ذکر شده را در بخش و طبقه ‌ای قرار داد. با این کار در کمترین زمان ممکن می ‌توان به آن ها دسترسی پیدا کرد و همچنین از ایجاد به هم ریختگی و بی‌نظمی نیز پیشگیری نمود. علاوه بر این، در صورتی که گاوصندوق مدارک را خریداری کنید، می‌ توانید آن ها را در محلی مشخص قرار داده و در صورت نیاز دیگر تمامی مناطق منزل یا اداره را جستجو نکنید. با این کار می‌ توانید تا حد زیادی در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

 

6.    خدمات پس از فروش و گارانتی

هر یک از شما عزیزان اگر انواع گاوصندوق مخصوصاً این محصول را از فروشگاه‌ های معتبر و معروفی مثل ایران کاوه تهیه کنید، می ‌توانید از گارانتی و خدمات پس از فروش نیز بهره‌مند شوید. در واقع، پس از خرید اگر شما دچار هر گونه مشکل شدید و یا سوالی در رابطه با گاوصندوق داشتید، می ‌توانید با خیالی راحت با همکاران ما در ایران کاوه تماس گرفته و از آن ها یاری بگیرید. هر یک از محصولات ما در ایران کاوه دارای خدمات پس از فروش گارانتی هستند و شما می ‌توانید با یک کمترین هزینه، با کیفیت ‌ترین محصولات را تهیه کنید.

 

گاوصندوق مدارک با گاوصندوق اداری چه تفاوتی دارد؟

هم اکنون که شما عزیزان با گاوصندوق مدارک آشنا شدید، ممکن است بپرسید که این محصول با گاوصندوق اداری چه فرقی دارد؟ اغلب اوقات از گاوصندوق مدارک در اداره ‌ها و سازمان ‌های مختلف استفاده می‌ شود. نوع اداری و این محصول با هم شباهت ‌های بسیار زیادی دارند؛ اما، تفاوت ‌هایی را نیز دارا می ‌باشند. به طور مثال: گاوصندوق مدارک از ایمنی بالاتری در مقایسه با نوع اداری برخوردار است و همچنین دارای ویژگی ‌هایی مثل: ضد سرقت و ضد آب بودن است. علاوه بر این، گاوصندوق مدارک در برابر حریق و آتش سوزی نیز مقاوم است؛ اما، نوع اداری مقاومت بسیار کمی در برابر آتش سوزی دارد. همچنین، گاوصندوق اداری وزن بالاتری در مقایسه با این محصول دارد و نمی ‌توان آن را در زمین نصب کرد. اما، گاوصندوق مدارک از وزن کمی برخوردار است و می ‌توان آن را با کمک ابزارهای مختلف به زمین نصب کرد.

 

گاوصندوق مدارک با گاوصندوق اداری چه تفاوتی دارد؟

 

سوالات متداول در رابطه با گاوصندوق مدارک

  • قیمت گاوصندوق مدارک چقدر است؟

این محصول در ابعاد و اندازه ‌های مختلفی به تولید می ‌رسد؛ به همین خاطر، نرخ ثابتی ندارد. لذا، شما برای اطلاع از قیمت آن می ‌توانید با همکاران ما در ایران کاوه تماس بگیرید.

  • این گاوصندوق دارای چه ویژگی ‌هایی است؟

این محصول دارای ویژگی ‌های مهمی مثل: ضد آب بودن، ضد سرقت بودن، مقاومت در برابر حرارت و…، می‌ باشد.

  • چگونه می‌ توان گاوصندوق مدارک را تهیه کرد؟

این محصول را می‌ توان از تمامی سایت ‌ها خریداری کرد؛ اما، فراموش نکنید که اگر می ‌خواهید محصول با کیفیتی را خریداری کنید، باید به سایت ‌های معتبری مثل ایران کاوه مراجعه کنید.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش تلاش کردیم تا شما را با گاوصندوق مدارک آشنا کنیم. اگر در منزل، محل کار و یا سایر مکان‌ ها دارای اسناد و مدارک مهمی هستید و می ‌خواهید آن ها را نگهداری کنید ،حتماً خرید این گاوصندوق را به شما عزیزان توصیه می‌ کنیم. در واقع، خرید این گاوصندوق برای هر منزلی ضروری است تا بتوان از طریق آن از اسناد و مدارک مهم نگهداری کرد. برای خرید انواع گاوصندوق ‌ها مخصوصا گاوصندوق مدارک، شما می ‌توانید با پرداخت کمترین مبلغ، با کیفیت ‌ترین محصولات را از ایران کاوه تهیه کنید. برای خرید انواع گاوصندوق ‌ها کافی است تا با شماره ‌های ۰۲۱۶۶۲۶۳۱۳۷ – 09128334148 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی