آشنایی با اولین اختراع گاوصندوق

آشنایی با اولین اختراع گاوصندوق

هر یک از شما عزیزان ممکن است برایتان جالب باشد تا بدانید که اولین اختراع گاوصندوق مربوط به چه زمانی است. اولین اختراع گاوصندوق از نظر شکل و ساختار، با گاوصندوق ‌های امروزی بسیار متفاوت بوده و کاربرد آن نیز کمی متفاوت بوده است. در آن زمان فقط پادشاهان و فرمانروایان از گاوصندوق‌ ها برای نگهداری وسایل با ارزش خود استفاده می‌ کردند. البته گاهی اوقات مردمی که نسبتا از ثروت بالاتری برخوردار بودند نیز از گاوصندوق استفاده می ‌نمودند . برای آشنایی کامل با اولین اختراع گاوصندوق و همچنین اطلاع از میزان مقاومت گاوصندوق در شرایط کنونی در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

اولین اختراع گاوصندوق مربوط به چه زمانی است؟

هر یک از شما عزیزان ممکن است بخواهید بدانید که اولین اختراع گاوصندوق مربوط به چه قرن و چه زمانی می ‌باشد. لازم به ذکر است تا بدانید که اولین اختراع گاوصندوق مربوط به قرن سیزدهم پیش از میلاد است و آن زمان اغلب سلاطین و فرمانروایان از آن استفاده می‌ کردند. در آن زمان فناوری و دانش انسان ‌ها چندان زیاد نبود و میزان دانش آن ها با توجه به شرایط زمانی که زندگی می‌کردند، بود که در مقایسه با شرایط کنونی بسیار اندک می باشد. اولین گاوصندوق مربوط به زمان سلاطین مصر است که یکی از آن ها فرعون می ‌باشد. در آن زمان اولین بار ابتدا گاوصندوق ‌ها را به شکل چوبی ساخته و طراحی کردند و از ابزارهای فلزی استفاده نمی ‌شد. زیرا، در آن زمان هنوز فلزی شناخته نشده بود و تنها ابزار آن ها برای ساخت وسایل مختلف، چوب بود. در آن زمان صندوقچه ‌ای را با چوب ساخته و از آن برای نگهداری اشیاء مختلف و با ارزش استفاده می ‌کردند. بعد از کشور مصر، سایر کشورها نیز پیشرو در طراحی و استفاده از گاوصندوق شدند که یکی از آن کشورها آلمان بود.

کشور آلمان به نوبه خود توانست در ساخت گاوصندوق نوآوری ‌های زیادی را به نمایش بگذارد و ابداعات مختلفی در این زمینه داشته باشد. با گذشت سال‌ ها در کشور آلمان از فلز به عنوان جایگزینی برای چوب استفاده کردند. پس از آلمان کشورهای دیگر نیز از این ایده پیروی نمودند و مشغول ساخت گاوصندوق ‌های فلزی شدند. در واقع، کشور بعدی مربوط به کشور اتریش است و پس از آن نیز کشور فرانسه توانستند در این مسیر گامی جدید را بردارند. گاوصندوق ‌هایی که در کشورهای آلمان و اتریش و فرانسه ساخته شدند؛ به خاطر این که از جنس فلز و آهن بودند، در مقایسه با نوع چوبی از کیفیت و کارایی و مقاومت بیشتری برخوردار بودند. پس از آن کشورهای دیگر مثل انگلستان نیز در ساخت گاوصندوق به عرصه آمدند و اختراعات زیادی را در این زمینه به وجود آوردند. کشور انگلستان در این زمینه اختراعات مختلفی را انجام داد و در نهایت توانست گاوصندوق‌ هایی را با امنیت بسیار بالا طراحی و تولید کند. در یک دوره زمانی گاوصندوق ‌های کشور انگلستان از جمله بهترین گاوصندوق ‌ها به شمار می ‌آمدند. آن ها در برابر آتش و حوادث طبیعی مقاوم بوده و همچنین قیمت بالاتری نیز داشتند. به طور کلی گاوصندوق‌ های کشور انگلستان دارای ویژگی ‌هایی از جمله موارد زیر بودند:

  • مقاومت بسیار بالا در برابر سرقت
  • استحکام بالا در برابر آتش سوزی و حرارت زیاد
  • میزان مقاومت در برابر شرایط محیطی
  • قفل ‌های جدید

 

اولین اختراع گاوصندوق مربوط به چه زمانی است؟

 

میزان مقاومت یک گاوصندوق باید چقدر باشد؟

اکنون که با اولین اختراع گاوصندوق و کشورهای اولیه سازنده این محصول آشنا شدید، ممکن است سوال کنید که میزان مقاومت یک گاوصندوق باید چقدر باشد؟ گاوصندوق یکی از ابزارها و وسایل مهمی است که از آن در مکان ‌های مختلف استفاده می ‌شود و باید مقاومت زیادی داشته باشد. در واقع، یک گاوصندوق باید بتواند در برابر عوامل بیرونی مختلفی مثل: آتش‌ سوزی، سیل، رطوبت، فشار و ضربه، سرقت و…، مقاومت کند. به طوری که هیچ یک از این موارد نتوانند به بدنه گاوصندوق و محتویات داخل آن صدمه ‌ای وارد کنند. در گاوصندوق همواره اسناد و مدارک مهمی و همچنین اشیای گران بهایی قرار داده می‌ شوند و باید به خوبی از تمامی آن ها نگهداری گردد.

 

گاوصندوق در برابر چه عواملی باید مقاوم باشد؟

معمولاً گاوصندوق ‌هایی که دارای نشان استاندارد هستند، از ایمنی و مقاومت بالایی برخوردار بوده و هر یک از شما عزیزان می ‌توانید با خیالی راحت آن ها را تهیه کنید. هر یک از انواع گاوصندوق‌ها باید بتوانند در برابر حرارت و دمای بالا مقاومت داشته باشند. زیرا، اگر یک محصول مقاومت خوبی در برابر حرارت و دمای بالا نداشته باشد؛ فوراً بدنه آن ذوب شده و یا محتویات داخل آن از بین خواهند رفت. امروزه تعداد سارقین بسیار زیاد شده است و به همین خاطر گاوصندوق باید ضد سرقت بوده و هیچ یک از سارقین نتواند به محتویات داخل آن دسترسی داشته باشند.

روش‌ های مختلفی برای دسترسی به محتویات یک گاوصندوق وجود دارند که یکی از مهم ترین آن ها شکستن لولا‌ها و زبانه ‌ها می ‌باشد. همچنین برخی از سارقین قفل و درب گاوصندوق را نیز دچار آسیب کرده و از این طریق به محتویات داخل آن دستبرد می ‌زنند. لذا یک محصول با کیفیت باید مقاومت بالایی در برابر این موضوع داشته باشد که بتوان آن را یک محصول خوب نامید. اگر می‌ خواهید با روش ‌های افزایش امنیت گاوصندوق آشنا شوید، می ‌توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه کنید.

 

برای مطالعه مقاله روش ‌های افزایش امنیت گاوصندوق برای لینک مربوطه کلیک کنید.

 

علاوه بر موارد فوق، یک گاوصندوق باید بتواند در برابر نفوذ آب و رطوبت نیز از امنیت از مقاومت بالایی برخوردار باشد. زیرا، در صورتی که گاوصندوق در شهر و مکانی مرطوب قرار گیرد؛ به مرور زمان دچار آسیب ‌های جدی شده و کارایی خود را از دست می ‌دهد. به همین خاطر پیشنهاد می ‌کنیم که اگر شما عزیزان در شهرها و کشورهایی هستید که رطوبت در آن زیاد است، از دستگاه‌ های رطوبت گیر گاوصندوق استفاده کنید. برای آشنایی با دستگاه رطوبت گیر و اطلاع از قیمت آن شما می‌ توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه نمایید.

 

برای آشنایی با دستگاه رطوبت گیر گاوصندوق بر روی لینک مربوط کلیک کنید.

 

همچنین یک گاوصندوق خوب باید بتواند در برابر ضربه و هر نوع آسیب نیز مقاومت بالایی داشته باشد. زیرا، برخی از سارقین از طریق ضربه زدن به درب یا بدنه گاوصندوق، حفره ‌ها و سوراخ ‌هایی را بر آن ها ایجاد می‌ کنند تا بتوانند از این طریق به محتویات داخل آن دسترسی داشته باشند. لذا، یک گاوصندوق خوب باید بتواند از مقاومت بالایی در برابر این موضوع نیز برخوردار باشد. لازم به ذکر است تا بدانید که هر یک از انواع گاوصندوق ‌ها در نوع و مدل‌ های مختلفی به تولید می ‌رسند. به همین خاطر، میزان مقاومت آن ها در برابر شرایط مختلف نیز متفاوت است. بنابراین، پیش از خرید حتماً باید از تمامی موارد گفته شده اطمینان حاصل کنید و محصولی را تهیه کنید که از لحاظ ایمنی در سطح بالایی قرار داشته باشد.

گاوصندوق در برابر چه عواملی باید مقاوم باشد؟

 

سوالات متداول در رابطه با اختراع گاوصندوق و میزان مقاومت آن

  • اولین اختراع گاوصندوق مربوط به چه قرنی است؟

اولین اختراع گاوصندوق مربوط به قرن سیزدهم پیش از میلادی می ‌باشد که اولین بار آن را در کشور مصر به تولید رساندند.

  • اولین بار گاوصندوق را از چه ماده ‌ای به تولید رساندند؟

اولین اختراع گاوصندوق و اولین ماده استفاده شده در از آن چوب است که پس از گذشت سال‌ ها فلز را جایگزین آن کردند.

  • یک گاوصندوق در برابر چه عواملی باید مقاومت کند؟

یک گاوصندوق خوب باید بتواند در برابر عواملی مثل: سیل، زلزله، آتش سوزی، سرقت و…، از مقاومت زیادی برخوردار باشد.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا شما عزیزان را با ابتدا با اولین اختراع گاوصندوق آشنا کرده و میزان مقاومت گاوصندوق را نیز برای شما بیان کنیم. اولین بار این گاوصندوق با استفاده از چوب در کشور مصر ساخته شد و پس از آن در کشورهایی مثل: آلمان، اتریش، فرانسه و انگلستان این محصول را با فلز به تولید رساندند. زمانی که این محصول با چوب ساخته می‌ شد؛ مقاومت آن در برابر شرایط مختلف بسیار اندک بود. اما، پس از گذشت سال‌ ها و استفاده از فلز، میزان مقاومت گاوصندوق در برابر شرایط مختلف افزایش پیدا کرد. اگر می‌ خواهید تا گاوصندوقی را تهیه کنید حتماً از میزان مقاومت آن و استانداردش اطمینان حاصل کنید. همچنین باید بدانید که این محصول در برابر حرارت، آتش سوزی، سیل، رطوبت، نفوذ آب، سرقت و…، مقاوم باشد. اگر در این زمینه به راهنمایی نیاز دارید و یا سوالی دارید، می ‌توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کنید. همچنین اگر می‌ خواهید تا محصولاتی با کیفیت را با نرخ مقرون به صرف خریداری کنید، کافی است تا با همکاران ما تماس حاصل فرمایید. هر یک از شما عزیزان برای برقراری ارتباط و تماس با همکاران ما می ‌توانید با شماره ‌های ۰۹۱۲۸۳۳۴۱۴۸ و شماره ۰۲۱۶۶۲۶۳۱۳۷ ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی