نحوه و مراحل صادرات گاوصندوق ایران کاوه

نحوه و مراحل صادرات گاوصندوق ایران کاوه

یکی از مهم ترین شاخص ‌های توسعه یافتگی در تمامی کشورها، واردات و صادرات آن می ‌باشد. به نحوی که امروزه در تمامی کشورها با پیشرفت تجارت بین ‌الملل، بخش عظیمی از کالاهای بازار جزء محصولات وارداتی یا صادراتی هستند. گاوصندوق ‌ها نیز یکی از این کالاها به شمار می ‌آیند که هم از کشورهای دیگر به ایران و هم از ایران به کشورهای دیگر صادر می ‌شوند. ایران کاوه یکی از این تولید کنندگان است که صادرات گاوصندوق را به کشورهای همسایه مثل: عراق، افغانستان، ترکمنستان و…، انجام می دهد. برای این که اطلاعات کاملی در رابطه با صادرات گاوصندوق به دست آورید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

منظور از صادرات چیست؟

زمانی که کالاهایی از یک کشور به کشور دیگر صادر شوند، به آن فرایند صادرات گفته می ‌شود. صادرات در دو نوع قطعی و موقت انجام می‌ گردد؛ زمانی که کالا به منظور مصرف یا فروش در کشوری دیگر از داخل کشور به خارج ارسال شود، آن را صادرات قطعی می ‌نامند. اما، زمانی که محصول یا کالایی به صورت موقت و برای استفاده موقت به خارج از کشور ارسال شده و پس از آن مجدداً به داخل کشور بازگردانده شود، آن را صادرات موقت می ‌نامند. صادرات گاوصندوق در دسته اول یعنی صادرات قطعی قرار دارد.

انواع کالاها برای صادرات شامل: نوع مجاز، مشروط و ممنوع می ‌باشند. کالاهایی که با اخذ مجوزهای مربوطه و رعایت ضوابط مربوطه ارسال می ‌شوند را در دسته کالاهای مجاز قرار می ‌دهند. کالاهایی که تنها با کسب مجوز صادرات امکان صادرات آن ها وجود دارد و پس از ارجاع به گمرک مراحل کسب مجوز آن طی می ‌شود را کالاهای مشروط می‌ نامند. اما، کالاهایی که بر طبق شرع مقدس اسلام و یا قوانین کشور ارسال آن ها ممنوع باشد را در دسته کالاهای ممنوع قرار می ‌دهند و گاوصندوق‌ ها در دسته کالاهای مجاز قرار دارند.

 

براش آشنایی با اولین اختراع گاوصندوق، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مراحل صادرات گاوصندوق

امروزه سایت های معتبری و فروشندگان بسیاری مشغول صادرات گاوصندوق ‌های خود هستند. یکی از معتبرترین آن ها ایران کاوه نام دارد که برای صادرات گاوصندوق خود مراحلی را طی می‌ نماید. مراحل صادرات گاوصندوق شامل موارد زیر می باشند:

 

1.    صدور پیش فاکتور

اولین اقدامی که فروشندگان ما برای صادرات گاوصندوق انجام می ‌دهند، تهیه و صدور پیش فاکتور و ارسال آن برای ارائه خریدار می ‌باشد. در پیش فاکتور، اطلاعات بسیاری مثل: اطلاعات فروشنده، اطلاعات خریدار، کالای خریداری شده، قیمت پرداختی برای گاوصندوق و مواردی از این قبیل قید می ‌شوند.

 

2.    آماده سازی کالا و بسته ‌بندی

پس از این که گاوصندوق مورد نظر انتخاب شد و مبلغ مورد نظر پرداخت گردید؛ فروشنده موظف است که کالا را مطابق با شرایط مد نظر خریدار، تهیه و بسته ‌بندی کند. در زمان بسته‌ بندی حتماً باید به نوع گاوصندوق و شرایط فروش آن در کشور مقصد توجه شود و محصول به نحوی بسته بندی شود که در زمان ارسال مشکلی برای آن به وجود نیاید.

نحوه و مراحل صادرات گاوصندوق ایران کاوه

3.    دریافت بازرسی کالا

معمولاً از سمت خریدار گواهی بازرسی کالا درخواست می‌ شود تا از این طریق اطمینان خریدار از منطبق بودن شرایط بسته ‌بندی کالا، با شرایط مد نظر خود، به طور کامل ایجاد گردد. ایران کاوه محصولات خود را به کشورهایی مثل: عراق، ترکمنستان، افغانستان و تمامی کشورهای همسایه ارسال می‌ کند. لذا، هر یک از خریداران می ‌توانند گواهی بازرسی را به راحتی دریافت نمایند.

 

برای آشنایی با راه حل های گم شدن کلید گاوصندوق، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

4.    گرفتن گواهی مبدا و صادر کردن فاکتور

در مرحله چهارم معمولاً فروشندگان ما فاکتورهای فروش کالا را تهیه کرده و به تایید اتاق بازرگانی می ‌رسانند. به این فرایند معمولاً اخذ گواهی مبدا گفته می ‌شود که تمامی فروشندگان کالاها باید این مرحله را به درستی انجام دهند.

 

5.    عقد قرارداد حمل و بیمه

تمامی کالاهایی که صادرات می ‌شوند، مخصوصاً گاوصندوق‌ ها، به خاطر قیمت نسبتاً زیادی که دارند؛ باید دارای بیمه باشند. همچنین، صادر کننده باید برای حمل گاوصندوق با یک شرکت حمل کننده قرارداد ببندد و با خیالی راحت محصول خود را به مقصد ارسال نماید. البته، در برخی از معامله‌ ها فروشنده مسئولیت حمل و نقل و بیمه را بر عهده نمی‌ گیرد و بر اساس توافق الزامی است که این امر تعیین گردد. هزینه بیمه و حمل و نقل نیز معمولا به صورت توافقی بر عهده خریدار یا فروشنده خواهد بود.

 

6.    اظهار کالا به گمرک

پس از این که صادر کننده کالا و تمامی موارد بیان شده را به درستی انجام داد، باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به گمرک مراجعه کند. با مراجعه به گمرک باید اظهارنامه صادراتی را پر کند که پس از آن،  کالا آماده ارسال خواهد شد.

 

7.    ارسال کالا و دریافت واریزنامه

در مرحله هفتم کالا از کشور مبدا به کشور مقصد ارسال می ‌شود که این کار معمولا توسط شرکتی که قرارداد حمل و نقل آن بسته شده، انجام می ‌گردد. پس از آن نوبت دریافت واریزنامه می ‌رسد که معمولاً پس از بررسی ارسال کالا، شرکت حمل کننده کالا اظهارنامه کالای ارسالی را مهر کرده و به صادر کننده تحویل می‌ دهد. مهری که در این بخش زده می ‌شود؛ در واقع، همان مهر خروج کالای گمرک به شمار می ‌آید.

 

صادرات گاوصندوق ایران کاوه به کشورهای همسایه

گاوصندوق همواره جزء کالاهایی به شمار می‌ آید که در دسته صادرات و واردات قرار داشته و از گذشته تا به امروز فعالیت ‌های تجاری بسیاری در این حوزه انجام شده است. زیرا، گاوصندوق‌ هایی که در ایران تولید می‌ شوند، معمولا دارای کیفیت و ایمنی بسیار زیادی هستند. به همین خاطر، در کشورهای همسایه مشتریان زیادی دارند. گاوصندوق ‌هایی که در ایران کاوه به تولید می ‌رسند نیز سالانه میزان زیادی از آن ها به کشورهای همسایه مثل: عراق، افغانستان، ترکمنستان و…، ارسال می‌ شوند.

 معمولاً کشورهایی که گاوصندوق ‌های ما را دریافت می‌ کنند، دارای رضایت کامل بوده و با اولین همکاری با آن ها متقاضی همکاری طولانی مدت می گردند. البته برخی از افراد فکر می ‌کنند که کشور افغانستان متقاضی خرید گاوصندوق نیست. در حالی که این گونه نیست و فرهنگ استفاده از گاوصندوق در این کشور در حال حاضر رو به گسترش و پیشرفت می باشد. لذا، مردم این کشور با سرعت بسیار بالایی متقاضی خرید گاوصندوق بوده و از این کالا برای افزایش امنیت محصولات و اسناد خود استفاده می ‌کنند. در این کشور نشان تجاری معتبر و برند بزرگ گاوصندوق هنوز به ثبت نرسیده است. به همین خاطر، مردم از گاوصندوق ‌های وارداتی مخصوصاً از کشور ایران استفاده می‌ کنند.

 

صادرات گاوصندوق به عراق

سوالات متداول در رابطه با صادرات گاوصندوق

  • صادرات گاوصندوق ایران کاوه به چه کشورهایی انجام می ‌شود؟

محصولات شرکت ما به کشورهای مختلفی مثل: عراق، افغانستان، ترکمنستان و تمامی کشورهای همسایه ارسال می ‌گردند.

  • حق بیمه و هزینه حمل و نقل گاوصندوق صادراتی به عهده چه کسی است؟

هزینه حمل و نقل و حق بیمه به صورت توافقی بین خریدار و فروشنده بوده و یکی از طرفین این هزینه ‌ها را پرداخت می ‌کند.

  • صادرات گاوصندوق به کشورهای دیگر چه مراحلی دارد؟

صادرات هر محصولی علی‌الخصوص گاوصندوق، دارای مراحلی است که در مقاله به طور کامل قید کردیم. برای اطلاع از آن ها بهتر است تا مقاله را مطالعه نمایید.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا شما را با صادرات گاوصندوق ایران کاوه به کشورهای دیگر آشنا کنیم. برخی از افراد فکر می ‌کنند که صادرات این محصول به کشورهای دیگر امکان ‌پذیر نیست. در حالی که این گونه نبوده و امروزه شرکت‌ های معتبری مثل ایران کاوه مشغول ارسال محصولات خود به کشورهای دیگر هستند. اگر در این زمینه سوالی دارید و یا می ‌خواهید برای خرید انواع گاوصندوق‌ های مختلف در سایز و ابعاد متفاوت اقدام کنید، می ‌توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار نمایید. برای برقراری ارتباط با همکاران ما می ‌توانید با شماره‌ های 02166263137 و 09128334148 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی