بزرگ ترین تولیدکنندگان گاوصندوق در دنیا

بزرگ ترین تولیدکنندگان گاوصندوق در دنیا

گاوصندوق، یکی از محصولات پرکاربرد به شمار می ‌آید که امروزه افراد زیادی متقاضی خرید آن هستند. اگر شما هم جزء این افراد هستید؛ ممکن است پیش از خرید سوال کنید که بزرگ ترین و معروف ‌ترین تولیدکنندگان گاوصندوق در دنیا کدامند؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که امروزه در سر تا سر دنیا تولید کننده ‌های مختلفی وجود دارند که این محصول را به تولید می ‌رسانند. اما، برخی از آن ها جزء بزرگ ترین ‌ها و معروف ‌ترین ‌ها به شمار می ‌آیند که شامل: کمپانی Gardall ، Hamilton safe، Vault pro، American security و… هستند‌. هر یک از این کمپانی ‌ها متعلق به یک کشور بوده و محصولات مختلفی را به تولید می‌ رسانند. برای آشنایی با تمامی این تولید کنندگان معروف، بهتر است تا هر یک از شما عزیزان در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

آشنایی با تاریخچه گاوصندوق

پیش از آن که شما عزیزان را با بزرگ ‌ترین و معروف ‌ترین تولید کنندگان گاوصندوق در دنیا آشنا کنیم، بهتر است که با تاریخچه ساخت و تولید این محصول آشنا شوید. لازم به ذکر است تا بدانید که اولین بار یک جعبه امن در آرامگاه فرعون ساخته شده که این موضوع مربوط به قرن ۱۳ میلادی می‌ باشد. این جعبه امن، از جنس چوب طراحی و ساخته شده بود و دارای پین‌ هایی بود که داخل روزنه‌ های آن قرار داده شده و جعبه را ایمن کرده بودند. این طراحی، شاید امروزه بسیار ساده به نظر برسد؛ اما، به خاطر این که آن را در ۳۰۰۰ سال پیش طراحی کرده بودند؛ به نوعی شاهکار به شمار می ‌آید.

با گذر زمان زبانه ‌ها و پین ‌های جعبه امن یا همان گاوصندوق‌ ها گسترش یافت. با گذشت مدت زمانی و با پیشرفت تکنولوژی و گسترش یافته‌ ها، مجددا جعبه دیگری طراحی و ساخت شد که از آن به عنوان دومین شاهکار یاد می‌ شود. زمان ساخت این دوره به قرن ۱۶ میلادی یعنی دوره رنسانس بر می‌ گردد و رومی ‌ها قفل ‌هایی را طراحی کرده اند که هر کدام، دارای یک کلید مشخص بوده و با کلید دیگری باز نمی ‌شود. این موضوع نیز برای زمان خود یعنی در دوره رنسانس یک شاهکار فوق العاده محسوب می‌ شد. پس از آن نیز در قرن ۱۸ میلادی مجدداً تغییراتی در سر تا سر جهان رخ گرفت که صنعت در آن زمان در اوج شکوفایی خود رسید.

لذا؛ توانستند قفل‌ هایی را برای گاوصندوق‌ ها تعبیه کنند که دارای اعداد، حروف، کلیدهای امن، سیستم ‌های هشدار امنیتی، و…، باشند. در آن زمان انگلستان مهد صنعت امنیتی محسوب می‌ شد و تمامی این قفل ‌ها از انگلستان و بریتانیا تولید شد و به سر تا سر جهان ارسال می‌ شدند. برخی از مهندسین خبره که در این دوره در انگلستان بریتانیا زندگی می ‌کردند که از آن ها امروزه به عنوان مهندسان و پایه ‌سازان صنعت قفل و گاوصندوق یاد می ‌شود. اگر می‌ خواهید تا با مراحل ساخت گاوصندوق و نحوه طراحی این محصول در دنیای امروز آشنا شوید، می ‌توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه نمایید.

 

برای آشنایی با نحوه و مراحل ساخت گاوصندوق بر روی لینک مربوط کلیک کنید.

 

برترین تولید کنندگان گاوصندوق در سرتاسر دنیا کدامند؟

در بخش ابتدایی مطلب خدمت هر یک از شما عزیزان بیان کردیم که امروزه در سر تا سر جهان تولید کنندگان بسیاری وجود دارند که مشغول ساخت انواع گاوصندوق ‌ها می ‌باشند. تعدادی از انواع تولید کنندگان گاوصندوق در دنیا که جزء معروف ‌ترین ‌ها و بزرگ ترین ‌ها به شمار می ‌آیند، شامل موارد زیر هستند:

 

کمپانی  Gardall

از کمپانی ‌های مشهور که امروزه از آن به عنوان بزرگ ترین تولید کننده گاوصندوق یاد می ‌شود، Gardall نام دارد. این کمپانی امروزه حدوداً ۳۵۰۰ نماینده رسمی فروش در دنیا دارد که از طریق آن ها گاوصندوق ‌های نسوز و ضد سرقت خود را به فروش می ‌رساند. به همین خاطر، از آن به عنوان بزرگ ترین تولید کننده گاوصندوق نیز یاد می ‌شود. این کامپانی محصولاتی را به تولید می ‌رساند که هم ضد سرقت بوده یعنی از ایمنی بالایی برخوردارند و هم از موادی ساخته شده ‌اند که قابلیت نسوز بودن را دارند. لذا، می ‌توان از این محصولات در دماهای بالا و حتی در مکان ‌هایی که امکان حریق زیاد است؛ به طور طولانی مدت استفاده کرد. این محصول با گذر زمان دچار هیچ نوع مشکلی نشده و می‌ توان از تمامی اشیاء و اسناد با ارزش آن از طریق این محصول نگهداری کرد.

 

برترین تولید کنندگان گاوصندوق در سرتاسر دنیا کدامند؟

 

کمپانی Hamilton safe

کی دیگر از کمپانی ‌هایی که جزء بزرگ ترین تولید کنندگان گاوصندوق در دنیا به حساب می‌ آید، کمپانی Hamilton safe است. این کمپانی فعالیت خود را از سال ۱۹۶۷ آغاز کرده اما، در ابتدای فعالیت خود فقط قفسه‌ ها، اتاقک ‌های امن بانکی، درب‌ های ایمن و برخی از گاوصندوق ‌ها را به تولید می ‌رساند. اما، امروزه هر نوع گاوصندوقی توسط این کمپانی تولید شده و به فروش می ‌رسد. لازم به ذکر است تا بدانید که اغلب بانک ‌های معروف که در دنیا وجود دارند؛ با این کمپانی همکاری کرده و گاوصندوق‌ های مورد نیاز خود را از آن تهیه می ‌کنند. این کمپانی توانسته در ۴ دهه متوالی امنیت محصولات خود را تا حد زیادی افزایش دهد. به نحوی که از گاوصندوق ‌های آن به عنوان امن ‌ترین گاوصندوق‌ های بانکی یاد شده و احتمال سرقت از آن ها تقریباً صفر می ‌باشد. لذا، این موضوع سبب شده تا این کمپانی به یک شرکت معروف در سر تا سر دنیا تبدیل گردد.

 

یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان گاوصندوق در دنیا Sentry safes

یکی دیگر از بزرگ ترین تولید کنندگان گاوصندوق در دنیا شرکت تولید کننده Sentry safes می باشد که فعالیت خود را در نیویورک آغاز کرده است. در واقع، این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۹۳۰ آغاز کرده و امروزه توانسته به یکی از موفق‌ ترین کمپانی ‌ها تبدیل شود. افرادی که به دنبال خرید با کیفیت ‌ترین گاوصندوق ‌ها هستند که بر اساس استاندارد به تولید رسیده ‌اند، معمولاً به سراغ این کمپانی می‌ روند. این کمپانی نیز گاوصندوق‌ های مختلفی را به تولید می ‌رساند که شامل: نوع طلا فروشی، خانگی ، بانکی، اداری و…. می‌ شوند. برای آشنایی با گاوصندوق خانگی و اطلاع از قیمت آن شما عزیزان می ‌توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

 

برای مطالعه مقاله گاوصندوق خانگی کافی است تا بر روی لینک کلیک کنید.

 

کمپانی Vault pro

کمپانی دیگر مربوط به این شرکت است که خود شامل سه نوع محصول می ‌باشد و هر یک از آن ها مطابق مشخصات دقیق و سلیقه و علایق مشتریان طراحی و تولید می ‌شوند. دلیل اصلی مشهوریت و معروف شدن این برند، نحوه طراحی و تولید محصولات آن است. در واقع، درب گاوصندوق‌ هایی که توسط این شرکت به تولید می ‌رسند؛ کاملاً چفت بوده و هیچ اشیایی حتی یک سکه باریک نیز نمی ‌تواند از آن عبور کند. دلیل اصلی این موضوع استفاده از عایق ‌های سرامیکی در ساخت درب و بدنه انواع گاوصندوق‌ های این شرکت می‌ باشد. به همین خاطر می ‌توان گفت که این محصولات از امنیت بسیار بالایی برخوردار بوده و هیچ سارقی نمی‌ تواند با استفاده از دریل، دیلم و میله و هر وسیله دیگری درب آن را باز کند. علاوه بر این، بهتر است بدانید که محصولات ساخته شده توسط این برند، نسوز بوده و می‌ توانند درجه حرارت بسیار زیادی را تحمل کنند. به طور مثال: اگر محصولات این شرکت در دمای ۱۲۶۰ درجه یا بیشتر به مدت یک ساعت یا بیشتر قرار داده شوند دچار هیچ نوع آسیبی نمی ‌شوند.

 

کمپانی American security

کمپانی دیگر مربوط بهAmerican security  است که آن را به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان گاوصندوق اسلحه در جهان می ‌شناسند. این کمپانی فعالیت خود را از سال ۱۹۴۴ آغاز کرده و در مدت زمان کوتاهی توانسته جزء مشهور ترین تولید کنندگان به شمار آید. این کمپانی مربوط به کشور آمریکا است و در بخش تولید گاوصندوق اسلحه ‌ای حرف اول را در بازار آمریکا می ‌زند. این به این معنا نیست که محصولات دیگری توسط این کمپانی تولید نمی ‌شود. در واقع، این کمپانی می‌ تواند انواع گاوصندوق ‌ها را در ابعاد و قیمت و حجم و … به تولید برساند.

 

معروف ترین تولیدکنندگان گاوصندوق در دنیا

 

Fort Knox  یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان گاوصندوق

یکی دیگر از برندهای تولید کننده گاوصندوق Fort Knox نام دارد. این کمپانی استانداردهای بسیار جدید و به روزی را طراحی کرده که سایر تولید کنندگان گاوصندوق در دنیا نیز مجبور هستند تا از این استانداردها پیروی کنند. به عنوان مثال: بر اساس استانداردهایی که این شرکت وضع کرده پایین ‌ترین سطح ایمنی گاوصندوق ‌ها باید بتواند حداقل تا دمای ۶۵۰ درجه سانتی گراد را به مدت ۴۵ دقیقه تحمل کند. اما، با این حال استانداردهای ایمنی ضد سرقتی برای گاوصندوق ‌هایی که توسط این شرکت طراحی و تولید می ‌شوند، تعیین نشده است.

لازم به ذکر است تا بدانید که فاصله قابل توجهی بین درب و بدنه محصولات این شرکت وجود دارند. لذا، می ‌توان گفت که از امنیت کمی برخوردار هستند و هر یک از سارقین می ‌توانند از طریق اقدامات مختلف، از این فاصله استفاده نموده و درب گاوصندوق را باز کنند. با این حال قیمت محصولات برند Fort Knox  کم نبوده و جزء گران ‌ترین گاوصندوق ‌ها به شمار می ‌آیند. اگر می‌ خواهید با گاوصندوق‌ های ضد سرقت آشنا شوید و یا بدانید از طریق چه روش‌ هایی می ‌توان ایمنی گاوصندوق را افزایش داد؟ به شما پیشنهاد می ‌کنیم مقاله زیر را به طور کامل مطالعه کنید.

 

برای آشنایی با انواع گاوصندوق‌ های ضد سرقت و روش‌ های افزایش امنیت گاوصندوق بر روی لینک مربوط به کلیک کنید.

 

کمپانی Hyman safes

نوع دیگری از بزرگ ترین و معروف ‌ترین تولیدکنندگان گاوصندوق در دنیا، این کمپانی است که یک شرکت آمریکایی می‌ باشد. فعالیت خود را از سال ۱۹۷۰ آغاز کرده و از همان ابتدا تا به امروز در حوزه تولید گاوصندوق فعالیت می‌ کند. انواع گاوصندوق ‌های خانگی، اداری، بانکی و … در حجم و ابعاد و اندازه ‌های مختلف توسط این کمپانی به تولید رسیده و به سر تا سر دنیا ارسال می ‌گردند.

 

سوالات متداول در رابطه با بزرگ ترین تولیدکنندگان گاوصندوق در دنیا

  • اولین بار گاوصندوق در چه سالی ساخته شده است؟

اولین بار گاوصندوق در قرن ۱۳ میلادی در آرامگاه فرعون طراحی و تولید شده است.

  • قیمت گاوصندوق در انواع کمپانی ‌ها چقدر است؟

 هر یک از کمپانی ‌ها محصولاتی را به تولید می‌ رساند که دارای ویژگی ‌های منحصر به فردی بوده و همچنین وضع و ابعاد متفاوتی دارند. به همین خاطر نمی ‌توان نرخ ثابت و واحدی را برای تمامی آن ها بیان کرد.

  • تعدادی از مهم‌ ترین تولیدکنندگان گاوصندوق در دنیا کدامند؟

 امروزه کمپانی ‌های مختلفی در سر تا سر دنیا وجود دارند که انواع گاوصندوق‌ ها را به تولید می ‌رسانند و تعدادی از مهم ترین آن ها شامل: کمپانی Gardall ، Hamilton safe، Vault pro، American security و… می ‌باشند.

 

خلاصه مطلب

ما در این بخش از مطلب تلاش کردیم تا هر یک از شما عزیزان را به طور کامل مفصل ابتدا با تاریخچه گاوصندوق و سپس با بزرگ ترین تولیدکنندگان گاوصندوق در دنیا آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که علاوه بر کمپانی‌ های ذکر شده، شرکت ‌های مختلفی نیز وجود دارند که به تولید انواع گاوصندوق‌ ها مشغول می ‌باشند. اما، ما در این بخش فقط به بزرگ ترین و مشهور ترین آن ها اشاره کردیم. به همین خاطر هر یک از شما عزیزان اگر می ‌خواهید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با کمپانی‌ های دیگر و بزرگ ترین تولیدکنندگان گاوصندوق در ایران و دنیا به دست آورید و یا اگر سوالی در این زمینه دارید، می ‌توانید با همکاران ما در ایران کاوه ارتباط برقرار کنید. همکاران ما در ایران کاوه در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. علاوه بر این، اگر می ‌خواهید تا برای خرید انواع محصولات و گاوصندوق‌ ها اقدام کنید، می ‌توانید با ما ارتباط برقرار کنید. با این کار می توانید با کیفیت ‌ترین و مرغوب ‌ترین گاوصندوق‌ ها را با نرخی مقرون به صرفه، از ما خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم

منوی اصلی